Smiley face

אלפים במפגן תמיכה ענק שלא היה כמותו בישראל התרחש השבוע בנתיבות. ראש הממשלה, שרים וחברי כנסת בכירים במסר לתושבים: ”הצביעו יחיאל זוהר”. ציטוטים נבחרים מהנואמים בכנס

 

למרות הניסיונות למנוע את כנס הבחירות של ראש העירייה באצטדיון העירוני, בית המשפט פסק לטובת יחיאל זוהר. באותו ערב (ג’), הגיעו לנתיבות שורה של שרים וחברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית כדי להביע תמיכה בראש העירייה, יחיאל זוהר. מבחר ציטוטים מהכנס.

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: ”40,000 איש שמתגוררים כאן, זה בזכותו של זוהר”

”מה שיש כאן זה מדהים. תראו את המגוון הרחב של חברי הכנסת והשרים שנמצאים כאן. אפשר לקיים כאן ישיבת ממשלה.

אני רוצה לדבר על היבט אחר לגמרי. יחיאל זוהר עלה ארצה מגיל 6 וכעולה חדש עשה את כל הדרך ב-10 אצבעות בלבד.

אני הכרתי את זוהר בשנות ה-90. הוא דיבר מרוקאית אני דיברתי רוסית, לכאורה, זה מתכון לאסון, אבל בסוף הסתדרנו. כשהגעת לכאן היו בעיר 10,000 תושבים עכשיו יש בעיר כ-40,000 איש. וזה בזכותו”.

שר התחבורה, ישראל כץ: ”זוהר הוביל את העיר לגדולתה”

”אני חייב להגיד שאמרו לי שאני מגיע לכנס בחרות. אבל מה שיש כאן זה אספת עם. יחיאל עושה כל דבר בגדול. וכך גם בעיר נתיבות, הוא הוביל אותה לגדולתה. אני זוכר אותך יחיאל, תולה ביחד איתי שלטים בתמיכה לאריק שרון לפני המון שנים צעדנו יד ביד כבר מאז. אבל כיום באתי לכאן כדי לומר לכם: אנחנו חייבים מסר חזק שנתיבות תומכת זוהר, תבואו להצביע ליחיאל ומחל”.

 

שר הפנים, אריה דרעי: יש לכם ראש עיר מצויין, ואתם חייבים לשמור על המתנה הזאת שנקראת יחיאל זוהר

”יחיאל הוא ראש עיר מצויין. הוא מתנה לעיר הזאת וצריך לשמור על המתנה הזאת מכל וכל. זכיתם בזכות הזו שהוא ראש העיר שלכם”.

 

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל: ”רק יחיאל זוהר יכול להביא כמות כזאת גדולה של אנשים

”אני גאה בך יחיאל שאתה יוכל להביא את כל ממשלת ישראל לכנס אחד, התמיכה מכל גווני הקשת הפוליטית שאנו רואים כאן מרגשת במיוחד. אנחנו תומכים בך כי אתה נותן לנו תקווה. בזכותך נתיבות הפכה לפנינה של הנגב. ואת הפנינה אתה קידמת. יחיאל זוהר ידוע כאחד שלא מתעצל, הוא מגיע לדרוש ומקבל”.

 

שר הכלכלה, אלי כהן: ”זוהר אחראי על הגעתו של מפעל ההייטק לנתיבות”

”עשינו היסטוריה. מפעל הייטק יגיע לנתיבות וזה בזכותו של יחיאל זוהר. הוא היה אחראי על זה. הוא הפך כל אבן כדי שהמהלך הזה יצליח. אני אומר זאת בברור: יחיאל זוהר הוא אחד מראשי הערים הטובים ביותר אם לא הטוב ביותר במדינת ישראל, והתנופה הזאת חייבים להימשך. מכל הסיבות נתיבות צריכה את יחיאל זוהר לשנים רבות”.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן: ”יש לכם את ראש העיר הכי טוב במדינת ישראל

”אין על כך מחלוקת שיש לכם את ראש העיר הטוב ביותר. וככל שהוא יהיה חזק יותר ורשימת הליכוד תהיה חזקה יותר נתיבות תהיה חזקה ומצליחה יותר. כולנו צריכים לחזק אותו. בגין אמר פעם כי גם את המובן מאליו צריך לומר: אין בשום עיר בארץ כנס כזה וכזו נבחרת על במה אחת.

יחיאל הוא חבר אישי יקר מאוד ומודל ודוגמא לשליח ציבור שרואה את השליחות שלו לשרת אתכם בכל רמ”ח איבריו. המסירות שלו והעובדה שהוא מגיע אליך בשביל כל פרויקט שהוא חושב שנכון לנתיבות זה משהו שלא רואים בכל יום. הוא מגיע אלייך עם אנרגיה ולהט ואתה יודע שהוא לא יעזוב את הלשכה שלך עד שהוא ישיג את המטרות שלו, זה יחיאל זוהר ולכן הוא מצליח ולכן נתיבות משגשגת”.

שר התקשורת, איוב קרא: ”בעיות הקליטה בעיר יגיעו לסיומם בקרוב; זוהר הוא הכתובת שלכם בכנסת ישראל”

”בלי יחיאל זוהר אין שום דבר. הוא הכתובת שלנו, הוא נציג הנגב. ואני רוצה להודיע לכם, שבעיית הקליטה הסלולרית שהייתה בחלקים מסוימים בעיר מגיעה לסיומה. בעיר נתיבות תהיה קליטה לכל תושב”.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: ”העיר השתנתה והתפתחה באופן דרמטי בזמן כהונתו של זוהר

”כשהייתי מפקד אוגדה לפני 20 שנה, יחיאל היה ראש העיר, כשהייתי אלוף פיקוד דרום יחיאל עדיין היה ראש העיר, כשהשתחררתי מהצבא הוא עדיין היה ראש עיר. הפכתי לשר ויחיאל עדיין כאן ומשמש כראש העיר. זה משהו שלא השתנה, אך מה שכן השתנה היא העיר עצמה. יש כאן התפתחות דרמטית שנעשית בזכות המנהיגות המקומית. מנהיגות שיודעת לדרוש ולקבל החלטות קשות. רבותיי, נתיבות היום היא בירת הנגב המערבי ולא בכדי רצונם של אזרחים רבים היא לבוא ולגור כאן”.

 

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי: זוהר יכול היה להיות שר וממנהיגי הליכוד. אנו מצדיעים לעשייה שלו”

”בחודש הבא אני מציין 30 שנים בכנסת וזוהר מציין 30 שנים כראש עיר. כשאני מגיע לראש העיר הוותיק ביותר אני נדהם. כי הייתי באין ספור עצרות בחירות אני לא זוכר על במה אחת את כל הנוכחים כאן. הוא הפך את העיר למעצמה של הדרום. הוא מנהיג שכולנו אוהבים אך מעבר לאהבה אנו מצדיעים לעשייה שלו. הוא היה יכול להיות שר וממנהיגי הליכוד. הוא לא עסק במהווים הפרטיים שלו אלא רק בצרכי העיר נתיבות”.

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי: ”מה שקורה כאן בעיר זה לא מהפך, זה מהפכה”

”זוהר יודע לעבוד עם כל שר בממשלה. מה שקורה כאן בעיר זה לא מהפך, זה מהפכה.

חברת הכנסת ענת ברקו: ”אני יודעת מה הייתה נתיבות לפני 20 שנה ומה היא היום”

”כל חברי הכנסת שהגיעו הנה, הגיעו מהכנסת ישר לנתיבות. אני רוצה לומר לכם שאחד האנשים שהכי הרשימו אותי היה יחיאל זוהר. בשקט שלו בקור רוח שלו ובאופן שהוא מנתח דברים ובמהפך שהוא עשה כאן. אני יודעת מה הייתה נתיבות לפני 20 שנה ומה היא היום”.

 

שרן השכל: ”30 שנים הם 30 סיבות לבחור יחיאל זוהר”

”אני רוצה להודות ליחיאל. הקמפיין שבחרת הוא ‘מכל הסיבות’. ובאמת אני רוצה לומר לכם שיש לכם 30 סיבות לבחור יחיאל. 30 שנים שבהם הוא משקיע את הנשמה ושם את נתיבות על המפה הארצית”.

 

יחיאל זוהר: ”אדוני ראש הממשלה, אנחנו מוכנים ליום פקודה, נלך איתך לניצחון ענק בבחירות

אדוני ראש הממשלה, מה שאתה רואה זה משהו שלא נתפס. אלפי האנשים שנמצאים כאן, הגיעו כבר מהשעה חמש אחר הצהריים. הם יושבים על הכיסאות ומקשיבים לכל השרים וחברי הכנסת וחיכו לשמוע אותך. אני רוצה לומר לך, אדוני ראש הממשלה, כי אם תחליט להקדים את הבחירות אנחנו לא נסגור את המטה של הליכוד בעיר לאחר הבחירות, אלא נמשיך אותו יום לאחר הבחירות לעבוד כדי שנהיה מוכנים ליום פקודה, ונלך איתך לניצחון ענק בבחירות.

היום המתמודד נגדי הלך לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, וביקש למנוע את האירוע הזה. הוא לא רצה שאתה תהיה פה. למזלנו השופט היה נבון וזרק אותו מכל המדרגות. לאלו שרצו להגיע ולהפגין אני אומר להם, אתם אחים שלנו אבל אל תפגינו נגד ראש הממשלה כי אין לכם סיכוי. בבחירות הקרובות לא אוטובוס אחד יצא מהעיר לעצרות תמיכה בראש הממשלה, אלא עשרות אוטובוסים.

העיר בראשותי החליטה לקחנו את גורלה בידיים, והצלחנו בכך. רק בימים אלו נבנים 5,000 יחידות דיור בעיר.

אדוני ראש הממשלה, אני זוכר את ההבטחה שלך בעבר (במעמד חתימת הסכם הגג, ר”ח) שנשוט ביחד באגם שכבר בזמן הקרוב יהיה מוכן.

התרומה המכרעת של הממשלה בראשותך היא שדחפה בכל הנושאים הקשורים לעיר, וזוהי הממשלה הטובה ביותר שהייתה לעם ישראל והטובה ביותר לערי הפיתוח, ואתה ראש הממשלה הטוב ביותר שיש למדינת ישראל. אנשים כאן מרוצים יותר מתמיד.

אדוני ראש הממשלה, אני הולך לקדנציה שביעית ואתה חייב להדביק את הקצב.

אנחנו גרים בסמיכות לעזה ורק לפני חודש ירו לכאן ונוצר בור, יום למחרת כבר סגרנו את הבור. אני לא מהמתלהמים ומאלו שרצים לתקשורת לספר מה עשו.

אני רוצה להודות לכל הפעילים שהגיעו, עזרו ותמכו”.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: מהרגע שנפגשנו, נקשרה נפשי בנפשו. יש כאן מנהיג יוצא מן הכלל לעיר יוצאת מן הכלל”

”יחיאל. שבע קדנציות? אתה רציני? זה לא יאומן. יחיאל זוהר הוא תופעה. תראו, אני מכיר אותו הרבה שנים ואתם מכירים אותו הרבה שנים. אתם חייבים להצביע יחיאל ומחל בשבילכם. העם חכם. הם יודעים שמישהו דואג להם, והאיש הזה מהרגע שפגשתי אותו נקשרו נפשותינו ויש כאן מנהיג יוצא מן הכלל עם עיר יוצאת מן הכלל.

אני מסתכל על האנשים שיושבים בשולחנות כאן, והם תותחי ענק. אני לא אומר את זה סתם, הם יהיו מנהיגי העתיד, ואנחנו, הליכוד ננהיג את ישראל לאורך שנים רבות.

אין לי ספק שאתהה תמשיך להנהיג ואנחנו ננהיג ביחד את הפלא שמתרחש כאן. והפלא הזה לא מובן מאליו”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smiley face

השאר תגובה