283ad9a6-a6fe-4da8-9fd4-2b2fa53fe755

סיפורו של דניאל זגדון איש החסד ורב הפעלים

דניאל זגדון הדמות המוכרת בעיר, האיש שהפך את החסד לדרך חיים, ואת כיבוד הוריו לנושא הראוי להערכה. סיפורו של לוחם במלחמות ישראל שנפטר השבוע בשל הסתבכות מחלת הסכרת

סיפורו דניאל זגדון מתחיל בתוניס, בעיר מדנין. בשנת 1944 נולד ילד לבית משפחת זגדון ויקרא שמו בישראל: דניאל. משפחת זגדון עלתה ארצה לנתיבות כשדניאל היה בגיל 13. בגיל 18 התגייס כלוחם בשיריון ולחם במלחמת ששת הימים ויום הכיפורים ואט אט הפך לשם דבר בעיר.

לאחר שחרורו מצה”ל החליט להקים עם עוד שני שותפים את עסק התבלינים המקומי. העסק הוקם בשנת 1970 אך בהמשך נפרדו דרכי השותפים והפך לבעלותו של דניאל, מאז הוא נקרא ‘פיצוחי דני’. אביו שעבד איתו באותו הזמן בחנות קראו סווידא ז”ל, תושבים רבים מכנים את החנות או את דניאל עד היום בשם סווידא על שם אביו.

האיש בעל העסק המפורסם ידוע כאיש שקט ועיניו, שעשה הכל בצניעות מופלגת. איש חסד שדואג לאלו שאין להם ונותן מתן בסתר כדי לא לבייש את המקבלים. בתקופה האחרונה הוא ורעייתו עברו לגור בבית אימו לטפל בה, כשהוא מסתיר ממנה את כאביו כדי לא לצערה. דניאל הפך לפניה היפות של העיר נתיבות. גם בשבוע האחרון לחייו כשהוא על ערש דווי וקושי הדיבור שניכר בו, שאל את ילדיו אם הם דאגו לאימו וטיפלו בצרכיה. דניאל המשיך לעשות חייל והיה למקימי בית הכנסת האור הגנוז בעיר.

”דניאל ז”ל, היה איש נעים הליכות ואוהב אדם המוכר לבני העיר… דניאל זכה להצלחתו הרבה והברוכה בצד הידע המקצועי. שבנה והנחיל לבני משפחתו, בעיקר לאור אישיותו הנעימה, אוהבת האדם, התורה והחסד. הוא לעולם לא הרים את קולו, הקפיד לקבל כל לקוח וכל אדם שפגש בנועם ובביישנות המיוחדת שלו, בחפץ לב ובכבוד רב. עיקר שכרו בעולם הזה ובעולם הבא, יהיה דור הישרים המבורך שהקים והשקיע בו כל שרק אב יכול ונדרש לו תוך הקפדה על חריצות, יסודיות, צניעות ופשטות שמאפיינת באופן אישי כל אחד ואחת מהם” כך כתב השבוע חבר מועצת העיר נתיבות משה פרץ.

פרץ כתב את הדברים לזכרו של דניאל שמפורסמים כאן לראשונה:

”בצער רב וביגון קודר אנו בני העיר נתיבות מלווים את הבן, הבעל, האב, הסבא והאיש היקר דניאל זגדון ז”ל בן מארי שתבדל לחיים טובים אמן, בדרכו האחרונה.

בשבת שעברה קראנו את פרשת יתרו, פרשה אשר במרכזה עשרת הדברות שהם יסוד התורה כולה. השאלה המרכזית העולה בפתח הפרשה היא מה זכה יתרו שעל שמו נקראה פרשה ועוד הפרשה המרכזית של עשרת הדברות? ועוד נשאל מה עניין הפסוק הפותח וישמע יתרו חותן משה? והרי נאמר בשירת הים, “שמעו עמים ירגזון” שידוע שנס קריעת ים סוף נגלה לעולם כולו ומה מיוחד בשמיעתו של יתרו?

רש”י במקום עונה: מה שמועה שמע ובא? יתרו שהיה כהן מדין שלא הייתה עבודה זרה שלא עבד והכיר, ראה את הנס, ראה את גדולת הבורא יתברך זיהה את השקר שחי בו ולעיני כולם בא ועשה מעשה של אמת! הכיר, אימץ והאיר את האמת! כשאני מביט במנוח היקר והמיוחד דניאל ז”ל, אני רואה אמת! אמת שהיום מאוד חסרה לנו.

אמת שבלעדיה לא נוכל להמשיך את דרכו המיוחדת של דניאל שהיא יסוד ההצלחה לנו ולדורות הבאים. בעולם שבו הכסף והכוח מבקשים יחד עם המדיה החזקה לשכנע אותנו בצבעים יפים שהשקר הוא חלילה דרך להצלחה, עלינו להביט בערב זה במנוח בדרכו ובהצלחתו ולהבין מה הנכון, האמת והמנצח!

דניאל ז”ל היה מראשוני ובוני העיר נתיבות וזכה בחייו להקים יחד עם ילדיו המיוחדים שיבדלו לחיים טובים, מפעל משגשג לתבלינים ולפיצוחים שרבים אם לא כל מבני העיר זוכים לענג בו מידי שבת ומידי שמחה את תבשילי השבת ושולחן השבת. זכית דני להצלחה רבה, אך זכית יותר שהצלחת לדבוק בפשטות, בענווה ובעושר האמיתי שהוא ערכיך ואהבתך את בורא עולם ותורת ישראל.

דניאל היקר, ברגעים כואבים אלה אני מבקש ממך סליחה ומחילה אם פגעתי בך ובוודאי כל הקהל הקדוש הזה מצטרף לסליחה זו. היה מליץ יושר עם זכויותיך הרבות על אמך אהובתך, רעייתך אשת החייל ילדיך האהובים נכדיך היקרים וכל מי שזכה לכבדך בדרכך האחרונה בכלל עם ישראל כולו ותהא נשמתך צרורה בצרור החיים, אמן”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!