?

הסיקור המלא: הציטוטים, האנשים והנאומים של טקס יקירי העיר נתיבות

11 זוכים השנה בפרס יקיר העיר. רב העיר הרב פנחס כהן הציע להביא לכל תושבי העיר את הפרס, ראש העיר יחיאל זוהר אהב את הרעיון. הסיקור המלא של טקס יקיר העיר נתיבות, מרגש ומלא בהומור

אות יקיר העיר מהווה ביטוי של כבוד והערכה של תושבי העיר לאנשי המעשה שמסכת עשייתם וסיפור חייהם שזורים בתולדות ימי העיר למן היווסדה ועד היום. אישים אלה מהווים פסיפס משקף של הנוף החברתי בישוב ונחשבים למקור השראה לבני נוער ומבוגרים למעורבות ולעשייה בתחומי הקהילה. טקס יקיר העיר בנתיבות החל משנת 2001 ומתקיים אחת לשלוש שנים. השבוע התקיים הטקס בעיר במרכז ‘נתיבים’ בהתרגשות גדולה כשאנשים רבים ובני משפחות הזוכים הגיעו לכבד את יקיריהם- 11 אנשים קיבלו את הפרס המיוחל.

הרב פנחס כהן, רב העיר בירך את הזוכים ”כולם שמחים בשמחתכם וכל אחד משמח את משפחתו מה שיוצר עוד ועוד מעגלי שמחה בעיר. כל מי שזכה נתן את תמורתו הייחודית לעיר לא בשביל לזכות בפרס הזה, אלא כדי להעצים את העיר הזאת יותר ויותר”. בסוף דבריו, התייחס הרב לסיבה שבגינה אי אפשר לתת לכל אזרחי העיר את הפרס. מי שהתלהב מהרעיון היה ראש העיר, יחיאל זוהר ”האמת שחשבתי על הרעיון של הרב פנחס לתת לכל האזרחים בעיר את אות אזרחי הכבוד, אבל בגלל שיש לזוכים פטור מארנונה והגזברית של העירייה נמצאת כאן היא בטח לא תאהב את הרעיון ולכן נצטרך לוותר על כך”.

ראש העירייה בירך את הזוכים ”אני מרגיש שהסבב הזה הוא מיוחד באופן חריג ואני רוצה לברך את הזוכים שבאמת מגיע להם הפרס. אני מאחל לזוכים עוד הרבה שנים של אושר, שמחה ונחת”. גם נושא הבחירות המתקרבות הועלה בנאומו ”אתם יודעים, אנחנו הולכים למערכת בחירות השנה, ואני מבקש מהכהן שלנו, שלמה כהן שזכה בפרס הערב לברך אותי בברכת כהנים להצלחה” צחק יחיאל.

שושנה אלון, זוכה בפרס יקיר העיר הודתה בשם הזוכים ”יש בפרס הכרה וכבוד אבל מצד שני זה לא פוטר אותנו מהמשך תרומה לקהילה בעיר נתיבות. העיר הגיעה להישגים מדהימים ויש תנופה מדהימה ויש כאן שינויים אדירים ומרחיקי לכת. זה המקום להודות בשמי ובשם הזוכים לראש העיר שהוא הטורבו של העיר ולוועדה שבחרה בנו”.

הזוכה שלמה כהן העלה זכרונות מהשנים הראשונות בעיר כשהיה הספר הראשון של העיר ”היו עומדים אנשים רבים בתור להסתפר אבל לרוב האנשים לא היה כסף לשלם, אז סיפרתי אותם בהתנדבות”.

הרב וובשת מהזוכים בפרס התראיין ל’מגזין.נטו’ ותיאר את תהליך קבלת הפרס ”לפני חודשיים התקשרו והודיעו לי על הזכייה בפרס. שמחתי והתרגשתי מאוד. לאחר מכן קבעו איתי פגישות וראיונות לצורך הסרט שהקרינו בטקס”.

הרב שנולד באתיופיה ועלה ארצה בגיל שנתיים. הוא גדל במוסדות הציבור הדתי לאומי והיה קצין מצטיין בגולני. לאחר שחרורו מהצבא הרב החל ללמוד רבנות והפך לתלמידו של הרב יורם אברג’יל זצ”ל. לאחרונה נכנס הרב לתפקיד בכיר ברבנות הראשית מספר על כך ”ממש באותה התקופה שהודיעו לי על הזכייה בפרס, נכנסתי לתפקיד החדש ברבנות הראשית, הרב של קהילת יוצאי אתיופיה.

”בעיר נתיבות יש חיבור בין כלל המגזרים ומה מה שמאפיין אותה. אני רוצה לומר שהעיר נתיבות היא עיר מאירת פנים וכולם חיים בה זה לצד זה על כל הגוונים והסוגים שיש כאן בשלווה ושלום וזה מה שמיוחד כאן. גם ההנהגה של העיר ובראשם ראש העיר מתייחסים לכלל האוכלוסיות על כל צרכיהם” סיכם הרב.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!