חיילים 6

תודה

השבוע תושבי נתיבות הרגישו צורך להגיד מילה אחת קטנה וחשובה: תודה. זה התחיל עם יום המורה ונגמר בתודה לאנשים החשובים שעושים לילות כימים למעננו: חיילי צה”ל. וזוהי רק ההתחלה. מאת: ירון סמימי וטל סיגרון

קהילה טובה, היא קהילה מעורבת. קהילה מורכבת מכמה קבוצות שבתוך החברה: בנתיבות זה בעיקר מעדות ורמת אמונה בדת – האחד חובש כיפה סרוגה, השני כיפה שחורה והשלישי כיפת ברזל. זה לא משנה איזו כיפה אתה חובש או מאיזו עדה אתה מגיע – העיקר שתהיה מעורב חברתית בתוך הקהילה שבה אתה חי.

אותה מעורבות מביאה פירות. קהילה יוצרת שייכות של אדם למקום. נתיבות בשנים הבאות הולכת להכפיל את עצמה ולהגיע לכמות של כ-90 אלף תושבים. לצורך כך, ישנה חשיבות אדירה ליצירת קהילה מעורבת בתוכה.

המטרה היא שכל תושב שיגיע מבחוץ כאן לעיר ירגיש שייך, יוכל להיות מעורב ולעשות למען הכלל. בדרך הזו, נוכל להשיג שני דברים: הראשון הוא לתת לתושבים החדשים הרגשה טובה של שייכות, השני הוא לגרום לקהילה שלנו להתחזק וליהנות מפירותיה בדרכים שונות.

השבוע הסתיים לו המיזם שעמלו עליו כחודש חברי ועד ההורים העירוני יחד עם קבוצת הפייסבוק “צריכים משהו נתיבות”. עשרות גנים ובתי ספר אספו חבילת מזון, מוצרי היגיינה, ציורים ומכתבים מרגישים שהועברו לחיילי צה”ל ולכוחות הביטחון הסמוכים לעיר נתיבות. תחשבו על כך שאותה קהילה במהלך הזה מנכסת לה עוד נכס: חיילי צה”ל.

כשאותם חיילים יגיעו לביתם שנמצא איפשהו בארץ, הם יבואו להוריהם ויספרו להם על החוויה המרגשת שהופתעו ממנה בנתיבות. על ידי כך, אנו נקבל גם שגרירות טובה לעיר. באנגלית זה נקרא: win-win situation . כלומר סיטואציה שכל המעורבים יוצאים בה נשכרים, וזה בהחלט כך.

החיילים הודו לילדים המתוקים ולהוריהם והתרגשו מאוד מהמחווה המרגשת שבאה בתקופה של מתח ביטחוני לא פשוט שאנו כמובן חווים כעת.

המשימה הבאה של ועד ההורים העירוני וקבוצת הפייסבוק “צריכים משהו נתיבות” תהיה הפקה רחבה יותר של המיזם לקראת יום העצמאות הקרוב.

הצלחה מסחררת ליום המורה בנתיבות

הצלחה מסחררת ליום המורה בנתיבות וזאת לאחר כתבה נרחבת כאן ב”המגזין” ובמקביל ברשת החברתית בעיקר על ידי קבוצת הפייסבוק “צריכים משהו נתיבות” וחברי ועד ההורים העירוני שהובילו את הנושא.

יום המורה הוא חג ישראלי המצוין מדי שנה בתאריך כ”ג בכסלו (השנה הוא התקיים ביום שני האחרון) כיום הוקרה והערכה למורות ולמורים על עבודתם בחינוך דור העתיד והצדעה לעוסקים ועוסקות במלאכת ההוראה.

מטרת יום המורה היא להדגיש את החשיבות וההערכה שרוחש הציבור למוריו ומורותיו מתוך הבנה כי הם המפתח להצלחה.

בנתיבות הייתה היענות נרחבת ומשמעותית של ועדי הורים רבים וצוותי המנהלה שדאגו להפתיע את הצוות החינוכי בארוחות מפנקות ובמתנות המלוות עם ברכות מרגשות.

בנוסף ניתנה כאן בעיתון ובפייסבוק  במה נרחבת שהזמינה תלמידים והורים לשלוח כמה מילות ברכה או סיפור אישי על מורה/גננת/סיעת שהם רוצים להוקיר, דבר אשר גרם להתרגשות רבה.

בהזדמנות הזו נודה לכל ההורים והתלמידים שהקדישו הרבה מחשבה ביום שני האחרון כדי לתת למורים מילה טובה והרגשה טובה על פועלם במשך כל השנה. נקווה שזה רק ימשיך יותר ויותר עם השנים – שהתודה רק תגדל ועימה גם היגשי התלמידים.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!