02

שדרות: מלגות בסך 1.2 מיליון שקלים חולקו לתושבי העיר

בטקס שהתקיים במתנ”ס הוענקו מלגות לכ-650 מתושבי העיר על מגזרים שונים ראש העיר, דוידי: “אנחנו דואגים לכולם שיקבלו מלגות – חרדים, דתיים-לאומיים, חילונים, עולים, ותיקים, גברים ונשים”

לאחר עבודת מטה של ועדה מקצועית וכן של ועדת תמיכות בראשותו של סגן ראש העיר, מיכאל אמסלם, נערכו השבוע במתנ”ס העירוני טקסי חלוקת מלגות ותמיכות לתושבי ותושבות העיר. את הטקסים כיבדו בנוכחותם ראש העיר, אלון דוידי, ממלאת מקומו ויו”ר הנהלת המתנ”ס, עו”ד יהודית אוליאל מלכה, סגניו, מיכאל אמסלם ואלעד קלימי, וחבר המועצה וממונה מסורת ישראל, דורון טקטוק.

לפני כחודשיים הודיע ראש העיר כי יקצה למעלה ממיליון שקלים לטובת “מלגת ראש העיר”. מדובר במלגה שאין בה תנאים של עשייה למען החברה, אלא עמידה בקריטריונים וקבלת מלגה בסך כ-2,000 שקלים לטובת לימודים. חשוב לציין, כי מי שכבר מקבל מלגה, לא רשאי לקבל את “מלגת ראש העיר”.

לאחר שמליאת המועצה אישרה את מתן המלגות, ישבה ועדה מקצועית בראשותו של מנכ”ל ומ”מ גזבר העירייה, טל טורן, לדון בקריטריונים לקבלת המלגות והתמיכות. הוחלט שקרן המלגות העירונית תיתן מלגות לסטודנטים לתואר ראשון ושני, לדוקטורנטים, לבוגרי הכשרות מקצועיות, לעתודאים, הנדסאים, תלמידות סמינרים ומכינות ותלמידי תורה.

קרן המלגות העירונית הוקמה במטרה לסייע לכל סטודנט תושב שדרות בלימודיו האקדמיים/מקצועיים. רכישת ההשכלה היא נדבך חשוב מאוד כחלק ממוביליות חברתית והתפתחות אישית והעיר שדרות והעומד בראשה מכירים בחשיבות זו ומעודדים יציאה ללימודים כחלק מפיתוח קריירה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נאם מול מקבלי המלגות ונשא נאום מרגש. “אבי ז”ל, שעלה עם אביו ואמו מאיראן, נאלץ לעזוב את ספסל הלימודים על מנת לפרנס את המשפחה. לאורך כל שנות חייו הוא דאג להזכיר לי ולאחיי שהתפקיד שלו בעולם הוא לדאוג שלנו, הילדים שלו – הדור הבא, תהיה את האפשרות ללמוד. היום, בעת שאנו מחלקים את המלגות הללו, אני מרגיש שאני מקיים את צוואתו כי אנחנו דואגים לכולם שיקבלו מלגות – חרדים, דתיים-לאומיים, חילונים, עולים, ותיקים, גברים ונשים”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!