Smiley face

עוד בישיבת המועצה השבוע: זוהר מציע לפרץ את יקיר העיר (לא באמת), האופוזיציה שואלת והקואליציה משיבה ומדוע בכל שנה ישיבת אישור התקציב מתקיימת בנובי גוד? סיכום ישיבת מועצת העיר הראשונה לשנת 2019

 

השבוע (ג’) התקיימה ישיבת מועצה לאישור תקציב עיריית נתיבות לשנת 2019. גידול של 20 מיליון ש”ח מהשנה שעברה.

ראש העירייה, יחיאל זוהר, פתח בדברי סיכום של שנת 2018, והכריז על הדברים החשובים שיהיו בשנת 2019 אלפי דירות ששווקו, 60% מתקציב העירייה הולך לחינוך ורווחה ועוד. תקציב 2019 אושר ללא נמנעים, 13 חברי עירייה בעד ו-2 מתנגדים (משה פרץ וגל פלד).

 

נובי גוד שמח

”23 שנים שאני מגישה את התקציב השנתי, ואני מתרגשת כאילו זאת השנה הראשונה שלי”, פתחה בהתרגשות גזברית העירייה, מזל רוטשטיין לפני שהציגה את הסעיפים השונים של התקציב.

לאחר מכן, חברי האופוזיציה החלו לשאול שאלות על סעיפי התקציב מה שהפך את הישיבה, באופן צפוי, לארוכה יותר, וראש העירייה, הגיע מוכן לכך. אפשר לסכם כבר עכשיו במשפט את ישיבת המועצה: באווירה ניחוחה (יחסית) ועם הרבה הומור וציניות.

כבר בפתיחת הישיבה, סגן ראש העירייה, איליה אטינגר, הודיע שהוא צריך לעזוב ולצאת לאירוע משפחתי. אטינגר יצא, לא לפני שאישר את התקציב בהודעה רשמית בפני חברי העירייה. יש שטענו כי הסיבה לכך היא ערב הנובי גוד (תחילת השנה החדשה המצוינת בקרב ברית המועצות). ”מזה שנים ארוכות שישיבת אישור התקציב מתקיימות ביום החדש של השנה האזרחית ותמיד יוצא שאיליה אטינגר לא יכול להיות נוכח בישיבה, בשנה הבאה צריך לוודא שמועד ישיבת המועצה לאישור התקציב השנתי לא יתקיים ביום הזה” אמר ראש העירייה. האם נראה את אטינגר בישיבת אישור התקציב לשנת 2020 או ששוב הישיבה תהיה ביום הנובי גוד? ימים יגידו.

 

חובות הארנונה, שיפוץ טיפת חלב ואכיפה

כאמור, חברי האופוזיציה ביקשו לפתוח ברצף הסתייגויות ושאלות על התקציב קודם ההצבעה. יו”ר האופוזיציה, משה פרץ התחיל וישראל חניה המשיך.

זה התחיל בכך שפרץ טען כי העירייה מעקלת לתושבים שלא שילמו את חובותיהם (ארנונה), מנכ”ל העירייה, משה מימון, השיב כי הדברים אינם נכונים בעליל. ”הגענו להסדרה עם מאות אנשים בתהליך שבו היה גם מחיקת חלק מהחוב”. פרץ המשיך עם ההסתייגות עד שישראל חניה החל עם הסתייגויות משלו.

”יחיאל מה עם שיפוץ טיפת חלב”. זוהר שלא נשאר חייב, ענה לו בצחוק כי ”מה אתה רוצה ממני? אתה הבטחת לעשות את זה במהלך הקמפיין בחירות שלך, לא אני”. אך לאחר מכן הסביר זוהר בפני הנוכחים את הרקע לעניין השיפוץ. ”האחריות של משרד הבריאות לשפץ את המקום. הם התרגלו לכך שהעיריות מוותרות להם, ומוציאות את זה על חשבונם. אנחנו לא נוותר ונשלח מכתב תביעה אם צריך. ה-100 אלף ש”ח של עלות השיפוץ זהו סכום קטן שהעירייה יכולה לעמוד בו, אבל יש כאן עיקרון, והוא-שהם צריכים להוציא את זה מכיסם”.

הישיבה התארכה, ועוד ועוד הסתייגויות הועלו בה עד שחברי הקואליציה התחילו לאבד את סבלנותם. ”בפעם הבאה, שאלות תכניות מסוג זה שהעלתם, תעלו לפני כן לגורמים העוסקים בכך ותקבלו תשובה” אמר זוהר. ”זה לא תכני” מחה פרץ, ”יש כאן נושאים שאינם ברורים”.

חברת העירייה, עדי חורי, הצטרפה לדברי ראש העיר. ”משה, אני מציעה שבפעם הבאה תתקשר לשאול. אתה מעלה שאלות לפייסבוק לפני שאתה בודק ושואל את מי שצריך”. פרץ סירב לקבל את הערותיה. ”יש כאן תקציב וחברי הקואליציה לא יודעים עליו כלום”. כאן האווירה התחילה להתחמם. ”אל תזלזל בקואליציה” מיהר זוהר להגיב.

ולסיכום ההסתייגויות, הצטרף חבר המועצה, ירון סמימי הציע להגדיר יעדים לאכיפה לשנת 2019. זוהר קיבל את בקשתו והורה לרשום את הדברים, ובכך להגדיל את נושא האכיפה בעיר. לטענת סמימי ”רוב הציבור בעד האכיפה. כולנו רוצים לייעל את נראות העיר במקומות שצריך”.

 

ולקינוח: האם משה פרץ יהיה יקיר העיר?

אחד מהסעיפים התקציביים של שנת 2019 עוסקת ביקיר העיר. גם בשנת 2019 צפוי להתקיים הטקס. חברי האופוזיציה, משה פרץ וגל פלד לא אהבו את הרעיון. פלד הביא ראיה מירושלים. ”בירושלים שיש שם מאות אלפי תושבים עושים את טקס יקיר העיר פעם בכמה שנים. מדוע צריך לעשות את זה גם השנה?”. ”הרי הבחירות כבר עברו” הצטרך פרץ. ”אני לא מבין מדוע יש צורך לקיים את הטקס גם השנה?”.

”בוא אני אגיד לך למה צריך לעשות את זה השנה” אמר זוהר. ”מהסיבה הפשוטה, כי אולי אני רוצה להביא לך את אות יקיר העיר. זאת הסיבה לכך שאני צריך את התקציב הזה גם השנה”. הנוכחים פרצו בצחוק, ופרץ השיב בחיוך כי הוא מוותר על הכבוד. אז מי אמר שישיבות המועצה משעממות?

 

 

Smiley face

השאר תגובה