Smiley face

 

מזה שנה וחצי שמרכז הזדמנות נתיבות-אופקים פועל במטרה לסייע לאנשים בעלי חסמים למצוא תעסוקה ולהוביל אותם לעבר ההצלחה.

 מי אתם מרכז הזדמנות וכיצד השיטה עובדת?

 

לא הרבה שמעו על מרכז הזדמנות שפועל בנתיבות ואופקים. אך זהו הגוף המשמעותי ביותר הפועל באזורים אלו במטרה למציאת תעסוקה לתושבי האזור שהינם בעלי חסמים תעסוקתיים מורכבים.

מרכזי הזדמנות הינם תוצר של ג’וינט ישראל ומשרד הרווחה ופועלים בשיתוף הרשויות המקומיות בשמונה הערים הגדולות בישראל. המרכז בנתיבות-אופקים הינו התשיעי במספר.

לימור שגב (46), מנהלת המרכז, מספרת כיצד הסבה את דרכה המקצועית לתחומי התעסוקה: ”כשהתקבלתי לעבודה הזאת, לא היה לי את הידע הנדרש בתחום זה, של מציאת תעסוקה לאנשים, ולא היה לי מושג איך אני אמורה להקים מרכז כזה. 16 שנים הייתי עובדת סוציאלית ומנהלת בתחומי הרווחה אבל זה לא הכשיר אותי לתפקיד הזה”.

אך הצורך במרכז תעסוקה, היה הכרחי. שגב הבינה בזמן היותה עובדת סוציאלית את חשיבות מיזם זה, שפותר את שורש הבעיה. ”הסיבה שהחלטתי לעבוד דווקא בנושא הזה, של מציאת תעסוקה לאנשים, היא כיוון שפגשתי המון מטופלים כשהייתי עובדת סוציאלית שצריכים עזרה. אך עם הזמן אתה מבין שהמכנה המשותף של מרבית הלקוחות הוא, שאין להם עם מה לחיות, זהו שורש חוסם ומרכזי, ומכאן גם נובע הקושי לדבר איתם על בעיות אחרות שיש להם ולפתור אותם. אם אין לך את הדבר הבסיסי, של תעסוקה והכנסה, ואתה עסוק בהישרדות יומיומית, תתקשה מאוד לצמוח בשאר תחומי חייך.

לימור שגב 46

קיבוץ חצרים

נשואה+4

מנהלת מרכז הזדמנות בנתיבות ואופקים

לימור שגב

כאן הבנתי שזה חייב להיות העיסוק שלי, למצוא לאנשים בעלי חסמים מורכבים תעסוקה. רציתי להכניס אנשים לעולם העבודה. לדעתי, כשאדם מוצא תעסוקה, הנפש שלו בריאה יותר והוא שמח יותר. איך סיפוק יותר גדול מכך שאתה עובד ומייצר משהו, זה לא אמירה מהשפה ולחוץ, בתעסוקה יש מרכיבים נוספים שלא תמיד שמים את הדעת עליהם, זה הכבוד שלך כבן אדם, אתה פתאום מרגיש שאתה ‘שווה משהו”’.

וכאן הגיע התפנית. יצא מכרז על הקמת מרכז תעסוקה בנתיבות-אופקים ושגב הגישה את מועמדותה וזכתה במכרז. אך ההתחלה הייתה רצופה בקשיים. ”אני זוכרת שאפילו לא היה לי איפה לשבת. הגעתי למרכז צעירים בנתיבים (מתנ”ס לשעבר), והתיישבתי בכל יום במקום אחר שהיה פנוי, במקלט או בחדרים מסביב שהיו פנויים. עם הזמן גייסתי 2 עובדים. רכשתי מחשב שיהיה לי איך לעבוד. אבל גם אז לא הבנו איך בונים מרכז תעסוקה. אז שלחתי את שתי העובדות שלי לקורסים ולמקומות אחרים בארץ שילמדו ויקבלו השראה, וכך התחלנו.

נבנה בנתיבות ואופקים שירות חדש. הבאנו שיטה ודרך ייחודית. יש כאן כיום 10 עובדות איכותיות שמובילות את השינוי הנדרש בתחום התעסוקה באזור.

חשוב לי להדגיש את המנהלים שעזרו ועוזרים למרכז גם היום. את אגף הרווחה בנתיבות והעומדת בראשה, מרים דידי, ואת אגף הרווחה באופקים והעומדים בראשה, סוזי מרציאנו ואיתן שחר. אדגיש כי שירות המרכז הינו שירות של העיר ואגף הרווחה והפניות רבות מגיעות דרך העובדות הסוציאליות המלוות את התושבים.  את מנהל נתיבים, חן דהן, שמאוד עוזר וגורם לכך שזה יצליח. אני חושבת שלולי עזרתו של חן דהן זה לא היה קורה, בהיותו הגורם המפעיל והמעסיק של מרכז הזדמנות. הוא מחובר למטרה הזאת מהלב”.

 

צוות מרכז הזדמנות נתיבות-אופקים

ולאחר שהקמתם ויצרתם את השיטה שלכם. מה זה מרכז הזדמנות בנתיבות-אופקים? 

”כיום ישנם 9 מרכזי תעסוקה בארץ במימון הג’וינט, משרד הרווחה והרשויות המקומיות. המרכזים שלנו באים לתת מענה לאוכלוסייה בעלי חסמים מורכבים. שלא מצאו תעסוקה, או שעובדים בעבודה שאינה מספקת או מתגמלת ולא במקרה, אלו הם אנשים שמוגדרים כבעלי חסמים.

בעלי חסמים יכולים להיות כאלו עם מוגבלויות גופניות או נפשיות, או בעלי מחסור בהשכלה והכשרה, או כאלו שמסלול החיים שלהם הוביל אותם לחוסר ביטחון והצלחה. לעיתים יש לנו דור שני ושלישי בתוך המעגל הזה. הקושי מתעצם כשמדובר במשפחה מרובת ילדים או בנשים חד הוריות. יש גם את חסם הגיל, אנשים לא מוצאים עבודה בגלל גילם המתקדם ועוד.

אנו נמדדים בהשמות -הצלחה היא אדם שהשתלב בעבודה שהיא מתאימה בעבורו ומתמיד בה. או שעשינו עבורו תהליך קידום בתוך התעסוקה בה הוא נמצא”.

כל אחד יכול להגיע אליכם?

”המקום מיועד למי שמתמודד עם חסם מורכב וזקוק לסיוע בתחום התעסוקה”.

בסוף, אם נודה על האמת, הקושי הגדול הוא ההתמדה של בעלי החסמים בעבודה חדשה, איך אתם מתמודדים עם זה?

”אין ספק שאחד הנושאים שאנו מתמודדים איתם הוא בנושא ההתמדה. האם אנחנו מצליחים תמיד? לא, אבל זה האתגר הגדול”.

 

 

Smiley face

השאר תגובה