מעצב לשמחה: חודש לאחר מות האב, נולד התינוק

הרב אבישלום ינקוביץ’, אב ל-9 נפטר במפתיע לפני כחודש ימים, לאחר זמן קצר מרגע גילוי מחלה קשה. לאלמנתו נולד היום הילד העשירי

הרב ינקוביץ ז”ל היה מבאי ביתו של הרב יששכר מאיר, ודמות מוכרת בקהילה בנתיבות שעבר בשנים האחרונות לאשדוד נפטר בתוך ימים אחדים בבית החולים

הרב אבישלום ינקוביץ’, איש חסד מוכר בנתיבות ובאשדוד, נפטר השבוע (ב’) בבית החולים ‘שיבא’ בתל השומר, בתום תקופת חולי קצרה, והוא בן 36 בלבד, השאיר אחריו 9 יתומים כשהגדולה מבניהם רק בת 14.

ר’ אבישלום, נולד בכ”ט אלול תשמ”ב להוריו נחמן ואיטה, וחווה ילדות לא פשוטה, כאשר אביו אוהבו נפטר בצעירותו, אך התגבר על כל הקשיים, עשה חיל בישיבות הקדושות.

בהמשך נישא לביתו של הרב גלאס זצ”ל מהדמויות הבולטות בקהילה התורנית בנתיבות ועבר להתגורר בנתיבות.

עם הגיעו לנתיבות, נפשו נקשרה ברב יששכר מאיר זצ”ל, ואף היה מבאי ביתו. גם כשעבר דירה לאשדוד נשאר בקשר עם הקהילה והרבנית ז”ל, והיה מגיע לעיתים להתפלל בביתו של הרב יששכר מאיר זצ”ל.

בתחילת דרכו היה פעיל בקירוב אצל חמיו, הרב דוב גלאס זצ”ל כשעיקר עיסוקו היה בקירוב יהודים עולי ברית המועצות כדי לחזקם ולהראות להם את דרך התורה והמצוות.

ר’ אבישלום ינקוביץ’ היה מוכר וידוע בקהילה בנתיבות כאדם שהקדיש את כל כולו לזולת, לכן, אך טבעי היה שהצטרף בהתחלה למד”א, ולאחר מכן ל”איחוד הצלה” בנתיבות. כשהבין שהארגון זקוק למתנדבים והתמסר להתנדבות ב”איחוד הצלה” בכל מאודו. 

גם בערב שבת, היה לרוב כונן, למרות הקושי שיש בדבר והרצון להיות בחיק המשפחה, לא פעם ויתר הרב אבישלום ינקוביץ’ לטובת הכלל כדי להגיע ולהציל עוד אדם שהיה זקוק לכך.

אחד הסיפורים הזכורים בקהילה, באחת הפעמים בה הגיע כדרכו ראשון לקריאת הצלה של תאונת דרכים גילה את ביתו בת ה-9 שוכבת על הכביש.

כך, מזה 10 שנים שהוא התנדב ב”איחוד הצלה”, ואף המשיך להתנדב באיחוד והצלה גם כשעבר לאשדוד כחובש רפואת חירום.

  ר’ אבישלום היה בעל חסד גדול שכולו התמסרות לזולת. והיה מסייע לנערים רבים שהתמודדו בדרכם והיה מארח אותם בביתו ודואג להם כאב ממש. הקהילה בנתיבות הכירה והוקירה אותו על כך, ולא פעם אנשים סיפרו עליו שראו במו עיניים את הנתינה האין סופית שלו בקהילה ומחוצה לה, וב”ה, הוא זכה לילדים יראי ה”’.

לפני כשנה עם פטירת חמיו זצ”ל לקח על עצמו לסייע לחמותו ולמשפחה ולשמור על אחדות המשפחה.

לפני כשבועיים, המנוח ז”ל חש ברע ועבר טיפול רפואי בבית החולים אסותא שבאשדוד, רבים העתירו תפילה לרפואתו, ואף הוסיפו לו את השם רפאל כסגולה לרפואתו.

מצבו של המנוח המשיך להתדרדר והשבוע, כשמשפחתו לצידו קוראים יחד את פסוקי הייחוד ואמרית שמע ישראל, נפטר ר’ אבישלום והותיר רבים בזעזוע עמוק.

ביום שני השבוע, התקיימה הלוויה בהשתתפות קהל רב, כשהספידוהו הרבנים הגאונים רבי אריה לוי שליט”א ראש ישיבת ”שכר שכיר”, רבי שמואל מונטג שליט”א רב הקהילה התורנית בנתיבות, הרב יואל חברוני, האדמו”ר מנשכיז שליט”א ועוד רבים שסיפרו על דמותו המיוחדת.

אלי ביר נשיא איחוד הצלה הספיד את רבי אבישלום ואמר כי “עצב גדול מילא את ליבי בהישמע דבר פטירתו של בן משפחת איחוד הצלה אבישלום ינקוביץ ז”ל. הכרתי אותו תמיד עם חיוך על הפנים מוכן תמיד לעזור לכל אחד ותמיד היה ראשון לרוץ להציל חיים. אבישלום יחסר לכולנו וביחד כולנו נחזק את רעייתו ומשפחתו היקרים”.

המנוח זצ”ל הותיר אחריו את רעייתו שתחי’ ותשעה ילדים קטנים כשהגדולה בהם היא בת 14 בלבד

בהוראת הרבנים נפתחה קרן עבור האלמנה ותשעת היתומים בקופת העיר קרן 5120 משפחת יענקוביץ והציבור נקרא לסייעם בכל הניתן, כדי שהאלמנה תוכל לשלם את השכירות לחודש הקרוב ולגדל את היתומים לבדה.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!