Smiley face

ראש העירייה: ”בקדנציה הנוכחית נגדיל את התמיכה בבני הקהילה האתיופית בעיר”

 

השבוע (ב’) התקיים בפעם השנייה פסטיבל את – יופיה לכבוד חג הסיגד. הפסטיבל התקיים ברחבה במרכז הרוחני ליוצאי אתיופיה אליו נקבצו ובאו רבים מתושבי העיר.

הפסטיבל היה כולו חגיגה לכלל הציבור, עם דוכני יצירה והפעלה לילדים, מופע סטנד-אפ והופעה סוחפת של רועי סנדלר והצמד הברינקס.

כמו כן, התקיים טקס רשמי לציון חג הסיגד, כאשר במהלך הערב הוצגה תערוכת תמונות ומיצגים שנעשו על ידי נשים מבוגרות מנתיבות בנושא החג, על פי המסורת עתיקת היומין של יהדות אתיופיה ולווה במאכלי העדה.

הערב התקיים בנוכחות הקייסים של הקהילה קייס סמואל מדהני, קייס קסה איוב, ראש העירייה מר יחיאל זוהר, חבר מועצת העיר צ’לצאו  וונדמגאי , הרב ראובן וובשת הרב הראשי ליהודי אתיופיה. הקייסים נשאו תפילה ונתנו הסבר על מהות החג וברכו את עם ישראל בברכת חג סיגד שמח.

 

ראש עיריית נתיבות, מר יחיאל זוהר, הדגיש את מחוייבותה של העירייה להעמיק את הפעילות הקהילתית ולשמר ערכים של מסורת תוך מעורבות והתערות בחיי העיר בכל תחומי העשיה והיצירה בעיר. זוהר הודה בחום לכל הגורמים שתרמו להפקת וארגון האירוע ובירך את הקייסים, את חבר המועצה צ’לצאו וונדמגאי הפועל רבות למען הקהילה ובאותה הזדמנות בירך את מנהל המרכז הרוחני, אדיסו קסה להצלחה בהגשמת יעדים להעשרת חיי התרבות, הפנאי וההווי של יוצאי הקהילה בעיר ולהגברת מעורבותם בחיי העיר.

”הגעתי הנה כדי להתברך וכדי לברך. הכמיהה לירושלים היא כמיהה של כל יהודי בעולם, אך לא הייתה עדה ששמרה על כך כמו יהדות אתיופיה. חשוב לציין את היום הזה בעיקר כדי להזכיר את ירושלים לדורות הבאים” אמר זוהר.

ראש העירייה הודה לבני הקהילה על התמיכה בו בבחירות האחרונות: ”אני רוצה להודות לבני הקהילה על האהדה והתמיכה בי. המשימה שלנו תהיה כפולה ומכופלת בקדנציה הנוכחית. המרכז הרוחני יקבל יותר תקציבים ואנחנו אנו נפעל ליצירת אנדרטה שתזכיר יותר מכל דבר אחר את כמיהתם של יהודי אתיופיה לירושלים”.

חבר המועצה צ’לצאו וונדמגאי, אמר במהלך הטקס: ”בקדנצייה הנוכחית אנו נגביר את העשייה בשימור וקידום הקהילה בכל הרבדים בקהילה  נמשיך להיות חלק מיפיתוח של העיר נתיבות. כמו שראש העיר דיבר בקדנצייה הנוכחית אנו נדאג להקים אנדרטה לזכר יהודי אתיופיה ברחבה מול מרכז הרוחני וכך בעצם נשלים את מתחם שמבטה את שימור התרבות והמורשת של יהודי אתיופיה.

 

טקס חג הסיגד התאפיין בשנה זו בשיח המעודד יצירת חיבורים עם קהילות שונות ששורשיהם נטועות במורשת הדורות של העם היהודי. באולם נכחו תושבים מקהילות שונות בעיר אשר אימצו אל ליבם את מסורת החג של יוצאי אתיופיה.

בסוף הטקס חולקו ספרי תיעוד על 15 משפחות תושבי נתיבות שפתחו את ליבם וביתם על מנת לחשוף אותנו לסיפורים המרתקים שלהם. ”זהו אחד הפרויקטים המרגשים ביותר שהמרכז הרוחני הוביל בשנה האחרונה. בפרויקט זה עתיד לתעד את כל קהילת ביתא ישראל בנתיבות” אמר וונדמאי.

הצוות שהיה אחראי על הפקת האירוע הם צוות המרכז הרוחני, גרעין הנני נתיבות, שיטור קהילתי, עו”ס על”א, אגף הנוער- נתיבים, נתיבים, שותפות ביחד, עמותת עתיד במדבר, עיריית נתיבות ומשרד הנגב והגליל.

חג הסיגד חקוק היטב בליבם של קהילת יוצאי אתיופיה בנתיבות כיום צום המבטא כמיהה להקמת בית המקדש וכיסופים לעלות לארץ ישראל. אחרי שנים ארוכות בהם ערגו להגיע לארץ ישראל החלום התממש ואירוע זה המתקיים ברגבי אדמתה, כאן בנתיבות, מקבל משמעות מיוחדת.

 

 

 

 

Smiley face

השאר תגובה