תמונה 1

שריקי עצבני

יוסף שריקי בן 68 מזכיר סניף העבודה בעיר כבר שנים רבות יוצא למתקפה בעקבות הגרסאות השונות לגבי כמות המשתתפים שהיו בכנס שבו אירח את יו”ר המחנה הציוני אבי גבאי בעיר נתיבות, ועל נצחונו בפסק הדין השבוע

 רם חכמון

בתביעה שהגיש יוסף שריקי לאחרונה נגד בעלי העיתון “עליתון”, זכה שריקי בסכום של 20 אלף שקלים והוצאות משפט, לאחר שתבע 50 אלף שקלים על כתבה אודותיו לפני כמה שבועות בעת הבחירות להסתדרות.

בנוסף על כך, בשבוע שעבר התפרסמו נתונים אודות כנס שערכה סיעת המחנה הציוני בנתיבות, אליו הגיע יו”ר המחנה הציוני אבי גבאי מלווה בחבר הכנסת נחמן שי. לאחר הכנס התפרסם סרטון שצילם אחד העיתונאים שהיו במקום ברשתות החברתיות שיצר שיח סביב כמות המשתתפים שהיו בכנס.

צריך לומר, בכנס לא היו עשרה אנשים כפי שנכתב בכמה כלי תקשורת, ביניהם חשבונות טוויטר ועיתונים מקומיים. בכנס היו יותר מ-70 אנשים. לטענת שריקי היו 158 אנשים בדיוק שמוספרו.

לפי ההערכות שפורסמו בשבוע שעבר מדובר על כמות של עשרה אנשים שהגיעו, זה נכון?

”להגיד שרק עשרה אנשים היו בכנס זה שקר וכזב, ויעידו על זה העיתונאים שהיו שם. יתרה מזאת, אני מתכוון להגיש על הכתבה הזאת (בעיתון “עליתון”) תביעה, שיוכיחו שהיו רק 10 אנשים. לנו יש את כל הנתונים על מספר המשתתפים. אני אומר לך שהכותב של ‘עליתון’ חתרן ואני לא רוצה להתייחס לעיתון הזה יותר, אני מדבר איתם רק בבית המשפט”.

אז כמה אנשים היו שם באמת?

”תשמע, אבי גבאי לא רצה מתפקדים של מפלגת העבודה אלא רק אנשים חדשים שיבואו וישמעו וזה היה אתגר גדול. לכנס הזה הגיעו 158 אנשים בספירה שלנו, וזאת הצלחה ענקית. מי שהגיע רצה לשמוע את אבי גבאי, במיוחד בעיר כמו נתיבות שמוכרת כתומכת במפלת הליכוד”.

בכנס של ליהיא לפיד שהתקיים ימים ספורים לאחר הכנס שלך והיה מיועד לנשים בלבד, הגיעו מאות אנשים. האם מפלגת ”יש עתיד” פופולרית יותר ממפלגת העבודה בנתיבות?

”לא היו שם מאות נשים, ולא יכולים להיכנס לשם יותר מ- 150 נשים במקום הזה. ואל תשכח שמי שארגן את זה הוא חבר מועצת העירייה, אני אזרח מן השורה כאן”.

פוליטיקה ארצית

יוסף שריקי היה בעברו יועצם של שרים רבים, ונראה כי העיסוק בפוליטיקה הארצית עדיין בוערת בו, שרידי סבור כי הוא יכול להעביר מצביעים רבים למחנה הציוני.

אתה משקיע מאמצים רבים בניסיון לשכנע רבים מנתיבות להצביע למחנה הציוני, כמה קולות לדעתך אתה יכול להשיג?

”אני לא רוצה להתחייב על מספרים, אבל מאמין שנגיע למאות רבות של מצביעים בבחירות הבאות. הליכוד קיבל מכה רצינית בגלל בעיות השחיתות. אבי גבאי בא לעשות, הוא יקבל יותר מנדטים מהרצוג, ויהיה בקואליציה או כראש ממשלה או כחלק מרכזי בקואליציה, ואז מפלגת העבודה יהיו מחויבים יותר לנתיבות. אני מזכיר לך שהיו שלושה שרים ממפלגת העבודה שקיבלו אזרחות כבוד על תרומתם לעיר (פואד, פרס ורבין), לעומת שרי הליכוד שלא הגיעו למספר הזה, לצערי בנתיבות בוחרים בליכוד בעוד הליכוד לוקח להם את הפרנסה בגלל הניהול שלהם”.

מה אתה חושב שמונע מאנשים מנתיבות ובכלל להצביע למפלגת העבודה?

”’חכם עיניו בראשו’ תושבי העיר צריכים לתת הזדמנות לגבאי. הוא ייתן לנו יותר מכל שנות הליכוד בממשלה. לצערי בוחרים רבים מצביעים מהבטן ולא מהראש בנתיבות ואת זה צריך לשנות”.

שריקי מפרט את הבעיות בהתנהלות הליכוד, ”יש היום הרבה בעיות בבירוקרטיה. אפילו בנושא של בריאות שהוא הנושא הבסיסי ביותר. אנשים היום אין להם כסף לשלם על התרופות! המדינה צריכה להוריד את מחירי סל התרופות ולעזור בזה לכל התושבים ובמיוחד בפריפריה וזה לא קורה היום, חובה על הציבור בפריפריה להתעורר ולהפסיק להיות עיוורים”.

מה הבעיות בשלטון של ראש הממשלה?

”תשמע, ביבי בוכה חודש אחד (בגלל החקירות, ר”ח) ואנחנו בוכים כבר כמה שנים על תפקודו. אני רוצה שגבאי יבחר בקלפי אבל לא בגלל חקירות נתניהו, מה שביבי עשה או לא עשה זה בינו לבין בית המשפט ולא אנו נקבע אם הוא אשם או לא. יש לו חזקת הכפות אחת הבעיות של ביבי זה שהוא מושך אותנו למדינה אחת שזה אומר מיליוני מצביעים פלסטינאים, ועוד אומרים שמפלגת העבודה אוהבת את הפלסטינאים. אנחנו אומרים הפוך-בואו ניפרד מהם, ‘הם שם ואנחנו פה”’.

כאחד שמקורב לאהוד ברק, יש סיכוי שהוא יצטרף לממשלה ברשות אבי גבאי?

”בינתיים הוא תומך בגבאי באופן מלא. אני מאמין שהוא יצטרף ברגע שיקראו לו לדגל ויכהן כשר הביטחון”. שריקי מספר לנו על הקשר על ברק: ”עם אהוד יש לי קשר ישיר. אנו מכירים מאז מלחמת יום הכיפורים, וצריך בנתיבות יותר אנשים שיכולים להתקשר לאנשים מלמעלה”.

שריקי מחליט להרים שיחה לאהוד ברק כדי שנשמע מברק מה הוא חושב עליו, ברק היה בממתינה, ולא חזר אלינו לאחר מכן.

פוליטיקה מקומית

לאור השמועות השונות כי יש לשריקי כוונות לכהן כחבר עירייה, הוא הודף את השמועות ומספר על הרצון להיות בחיק המשפחה.

בשבועות האחרונים, עלו השערות שתרצה לכהן כחבר עירייה, האם אתה מעוניין בזה? ”לא. אם תסתובב בעיר ותשאל את ראש העיר תדע כמה העשייה שלי בנתיבות חשובה. כיום אשתי והילדים מבקשים ממני לא לעסוק בפוליטיקה כי הם רוצים שאהיה יותר בבית ואשקיע בהם זמן אחרי שנים רבות של פעילות ציבורית”.

אשתו מגישה לו כוס תה, ואומרת לנו ”אני רוצה שהוא יהיה עם המשפחה הוא עוזר להמון אנשים, גם בגלוי וגם בסתר”.

האם קיבלת הצעות לעזור למתמודדים?

”כן. פנו אליי מתמודדים שרוצים את העזרה שלי, אבל אני לא רוצה לרמות את הציבור ולקחת אחריות על מישהו אחר כשהלב שלי לא שלם עם זה, תפקיד הפוליטיקאי זה לעזור לאנשים, כיום, לא כולם עושים את זה לצערי”.

יוסף מספר לנו לקראת סיום מה עושה לו נחת היום: ”אני אוהב לעשות ספורט, ואני מתאמן במכון כושר באופן קבוע, אבל בעיקר המשפחה שלי. יש לי היום 17 נכדים תודה לאל, הילדים והנכדים הם הגאווה והנחת שלי”.

תגובת חנניה דדון, בעלים של העיתון “עליתון”: “אני לא מתייחס לבדיחות”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!