שי חגג

שי חג’ג’ לשרים דרעי וכהן: יש להחריג עובדים זרים שאינם בעלי זכות בחירה מלקבל יום שבתון

ראש מועצת מרחבים ויו"ר המועצות האזוריות, שי חג'ג' שיגר היום מכתב לשר הפנים אריה דרעי ושר הכלכלה אלי כהן בבקשה לתקן את ההחלטה שלא להחריג עובדים זרים מקבלת יום שבתון

ראש מועצת מרחבים ויו”ר המועצות האזוריות, שי חג’ג’ שיגר היום מכתב לשר הפנים אריה דרעי ושר הכלכלה אלי כהן בבקשה לתקן את ההחלטה שלא להחריג עובדים זרים מקבלת יום שבתון

בשנה הנוכחית יהיו שלושה ימי שבתון בישראל בגלל בחירות. בפעם הראשונה יום השבתון היה בגלל הבחירות המקומיות, ושני הנותרים בגלל הבחירות הארציות לממשלה.

מי שנאלצים לספוג את שלושת ימי השבתון הללו הם בעלי העסקים העצמאיים שנאלצים לשלם שכר כפול לעובדיהם.

חקלאים הם אלו שנפגעים הכי הרבה, שכן ביום שבתון העסק שלהם לא עובד יותר מבדרך כלל, ולכן הם נאלצים לשלם המון כסף בעבור מי שבכלל לא יכול להצביע – עובדים זרים.

במכתב ששיגר היום ראש מועצת מרחבים ויו”ר המועצות האזוריות שי חג’ג’ לשרי הפנים והכלכלה הוא כותב:

“עפ”י חוק הבחירות לכנסת, סעיף 136, יש להעניק את מלוא התשלומים לעובדים שאינם אזרחים, כלומר, יום שבתון, או תשלום שכר של 200%. נזכיר שבשנה אחת נאלצים החקלאים, והמעסיקים בכלל, לשלם עבור שלושה ימי שבתונים בעקבות הבחירות. מיותר לציין כי ההחלטה על שבתון בבחירות היא כדי לעודד את אזרחי המדינה, בעלי זכות הבחירה, לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע. הענקת יום שבתון ללא בעלי זכות בחירה תמוהה, שכן, מי שייאלצו לעבוד, יהיו האזרחים, בעלי זכות הבחירה. יש לתקן את התקנה בהקדם ולהחריג את העובדים שאינם אזרחים”.

שי חג’ג’

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!