Smiley face

סגן ראש העיר בנתיבות, ד”ר איליה אטינגר מגיב לסאגת סגנות העיר, על הסיכוי להתמודד ברשימה שאיננה סקטוריאלית בבחירות הבאות והנושאים אותם הוא רוצה לקדם בקדנציה הנוכחית

 

סגן ראש העיר, ד”ר איליה אטינגר לא מוכר לציבור הרחב בעיר. נראה, שאם אינך יוצא ברית המועצות לשעבר, ספק אם תכיר אותו או תזהה אותו ברחוב. אך מזה עשר שנים שהוא מכהן כסגן ראש העיר, ולאחרונה אושר במליאת העירייה כי ישמש אטינגר גם בקדנציה הנוכחית כסגן ראש העיר.

אך הפעם, הדרך לסגנות לא הייתה קלה ולוותה ברצון של מועמדים אחרים מכמה מפלגות לקבל את התפקיד הנחשק, שהרי, מי לא יחפוץ בתפקיד סגן ראש העיר? אך ראש העירייה, יחיאל זוהר הכריע כי אטינגר ימשיך בכהונה הנוכחית בתפקיד אותו שימש בעשור האחרון, חרף המתנגדים.

אחת הסיבות להתנגדותו לשמש כסגן ראש העיר בקדנציה הנוכחית היא ההישג שקיבל אטינגר ומפלגת ישראל ביתנו בבחירות האחרונות, בשונה מהקדנציה הקודמת. בעוד בבחירות הקודמות מפלגתו קיבלה 2 מנדטים, בבחירות אלו הסתפקה המפלגה במנדט אחד בלבד. לאטינגר ישנה גרסה אחרת לנושא המנדטים, כפי שעולה מהשיחה איתו.

 

איך אתה מסכם את הבחירות האחרונות? קיבלתם מנדט אחד במקום 2 שהיה לכם בפעם הקודמת. התאכזבת?

”לא. אני לא מאוכזב בכלל כיוון שקיבלנו מספר קולות דומה למה שקיבלנו בבחירות הקודמות. בבחירות האלו מנדט אחד היה שווה הרבה יותר קולות מהפעם שעברה”.

איליה אטינגר

ובכל זאת, כשאני מסתכל על התוצאה, אני מעלה בפניך את האפשרות הבאה: האם לדעתך ראוי להמשיך גם בעתיד במפלגה המייעדת את עצמה לעולי ברית המועצות? אולי זה כבר פחות נצטרך היום?

”אני חבר במפלגת ישראל ביתנו שהינה מפלגה לאומית הפונה לכלל הציבור. אני גאה להיות

חבר במפלגה שעומדת על עקרונותיה ושיו”ר המפלגה שלה רואה את טובת המדינה לפני טובתו האישית והפוליטית.

כיוון שזאת המפלגה היחידה שעוזרת לעולי ברית המועצות לשעבר ואוכלוסייה זו זקוקה

לתמיכה רבה במגוון נושאים, כגון, בנושאי פנסיה, דיור וכו’, לכן רוב עולי ברית המועצות תומכים בישראל ביתנו”.

 

נושא הסגנות בקדנציה הנוכחית לווה במעט מאבקים והיו כאלו שלא רצו שתכהן כסגן בגלל שלשיטתם מפלגות אחרות שקיבלו יותר מנדטים צריכות לקבל את הסגנות. כיצד אתה רואה את הדברים?

”אני נבחרתי כסגן לפי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לישראל ביתנו. מבחינתי, וכך היה בכל השנים, התמודדנו כגוש אחד הכולל את הליכוד וישראל ביתנו, בבחירות הנוכחיות גם

מפלגת כולנו הצטרפה אלינו.

לפי הסכם העודפים, חלק מהקולות של ישראל ביתנו עברו לליכוד וכתוצאה מכך קיבלנו זה השפיע על מערך המנדטים. מבחינתי, נבחרתי לסגן ראש העיר ברוב גדול במועצת העיר עם תמיכה רחבה, וזה מה שחשוב”.

 

יותר מוסדות חינוך לחילוניים

כנציג מפלגה שהינה חילונית, והיחידה בעיר שכזאת, לשיטתו של אטינגר אחד הנושאים שהוא קידם היו בנושאי מוסדות החינוך החילוניים בעיר.

לא רבים מכירים אותך. אלו נושאים קידמת בזמן היותך סגן בעשור האחרון?

”בתקופה שעבדתי כסגן הצלחתי לקדם לא מעט דברים. יחד עם יחיאל זוהר הצלחתי לשכנע את שר הפנים לשעבר נתן שרנסקי להגדיל את השטח המוניציפאלי של נתיבות. ייסדתי את הגן הממלכתי החילוני הראשון בנתיבות. קידמתי ודחפתי לפתיחת בית ספר חילוני יסודי ראשון (יצחק רבין), וכן תיכון ממלכתי ראשון. ייסדתי חוגים חדשים לילדים במתנ”ס כגון ריקודים ומוזיקה. קידמתי פתיחת מרכז ותגבור לימודים אחר הצהריים לילדים-“אוריון” אלו חלק מהדברים שעשיתי בעשור האחרון”.

ובקדנציה הנוכחית, אלו נושאים תרצה לקדם?

”בקדנציה נוכחית בשיתוף פעולה מלא עם ראש העיר, אני רוצה לקדם את החינוך ממלכתי, פיתוח וניקיון העיר, הקמת מפעלי היי-טק ועוד”.

מה טיב הקשר שלך עם ראש העירייה? ההיכרות בינכם נפרשת על שנים ארוכות.

”יחיאל זוהר ואני עובדים ביחד יותר מ-25 שנה בשיתוף פעולה מלא ותמיכה הדדית. לדעתי

נתיבות זכתה בראש עיר מצוין שהוכיח לאורך השנים את יכולות הביצוע שלו, שיודע להביא

תקציבים מכל משרדי הממשלה ופיתח את העיר למופת. אני בטוח שגם בקדנציה הזו נקדם

יחד את העיר בתחומים שמניתי מעלה”.

לסיום, איפה נראה אותך בקדנציה הבאה?

”אני מתמקד כרגע בדברים שברצוני לקדם ולפתח בקדנציה הנוכחית”.

 

 

Smiley face

השאר תגובה