מסלול לימודים במכללת ספיר בשיתוף הקרן החדשה בוטל

מסלול לימודים במכללת ספיר בשיתוף הקרן החדשה בוטל

לאחר שבחודש שעבר נחשף על ידי ארגון ׳בצלמו׳, כי מכללת ספיר מציעה לסטודנטים ללמוד תואר ראשון לפיתוח מנהיגות בתחום התרבות והחברה המשותפת בין יהודים לערבים, בשיתוף עם ארגון ״שתיל״ של הקרן החדשה – המסלול בוטל בעקבות הביקורות הקשות

בארגון ‘בצלמו’ פנו ליו”ר המל”ג, שר החינוך הרב רפי פרץ ולחברי המל”ג, בדרישה למנוע את תכנית הלימודים הרשמית שמקודמת על ידי הקרן החדשה.

“הקרן החדשה לישראל הינה תאגיד זר מחו”ל שאינה רשומה בישראל״, נכתב במכתב של ארגון ׳בצלמו׳ לשר החינוך וחברי המל״ג. ״גוף שנוי במחלוקות עמוקה התומך בארגונים אשר שותפים לארגוני חרם, תומכים בסרבני גיוס, ומלבים שנאה קשה בחברה הישראלית”.

מודעת הפרסום של התכנית

“הקרן תומכת אף בארגונים התומכים במחבלים וכן בהטלת סנקציות בינלאומיות על ישראל”, בהמשך המכתב לשר פרץ נכתב. “האם כבודו מדמיין מצב שבו ארגון להב”ה מעביר הרצאה במכללה כחלק מתכנית הקורס? הקרן החדשה מתדלקת את בצלם, שוברים שתיקה ושאר ארגוני הדה לגיטימציה”.

בתגובה אמר שר החינוך: “מבדיקה ראשונית שנעשתה מדובר בתואר של מכללת ספיר בלבד. לקרן אין שום מעורבות בתכנים ולא מדובר במסלול לימודים מיוחד. עם זאת העובדה שהקרן מעודדת ספציפית מסלולים מעין אלו מעלה תהייה והשר כיו”ר המל”ג ינחה את המל”ג לבצע בדיקה נוספת שאין במעורבות הקרן פגיעה בחופש האקדמי”.

כעת מתברר כי אכן בעקבות התערבות המל”ג המסלול בוטל. במכתב שנשלח לארגון ‘בצלמו’ על ידי המל”ג נכתב התואר הנזכר הינו תואר ראשון של המכללה האקדמית ספיר בתרבות יצירה והפקה הכולל בתוכו מספר התמחויות אשר קיבל הסמכת המל”ג.

מפנייה של המל”ג לראשי המכללה עולה כי אין כל שיתוף פעולה בין ‘שתיל’ לבין המכללה האקדמית ספיר, והפרסום מטעם ‘שתיל’ שנעשה ללא תיאום עם המכללה הינו שגוי ומטעה. המוסד פנה ל’שתיל’ בדרישה להפסיק לאלתר את הפרסום המטעה.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!