Smiley face

לאחר חודשים של ספקולציות הכריז השבוע סמימי על מועמדותו למועצת העיר נתיבות וזאת לאחר שמונה השבוע רשמית ליו”ר מפלגת “כולנו” בעיר נתיבות

ירון מוכר לתושבי נתיבות מדפי הפייסבוק רבי ההשפעה הפועלים היום בעיר נתיבות, כמעט ואין אחד מאיתנו שלא חבר בלפחות מאחד מדפיו. הוא הצליח להפוך את הפלטפורמה החברתית לעזרה הדדית בעיר. קבוצת ‘צריכים משהו נתיבות’ למשל, מעודדת מעורבות חברתית ונתינה בין תושבי העיר ומשמשת פלטפורמה לשיח עירוני בנושאים מגוונים ביחד מנוהלת על ידו ביחד עם שירן אלמליח ו’דרושים נתיבות והסביבה’ המחברת בין מי שנצרך לעבודה. כמו כן, הוביל סמימי שינוי בעיר בנושאים כגון: הקמת ועד ההורים העירוני, התחבורה הציבורית ועוד.

כאמור, סמימי הכריז השבוע על מועמדותו למועצת העיר נתיבות וזאת לאחר שמונה השבוע רשמית על ידי השר משה כחלון- יו”ר מפלגת כולנו ליו”ר מפלגת “כולנו” בעיר נתיבות.

מקורות יודע דבר מספרים כי סמימי רתם קבוצת צעירים אקטיביסטים מקשת רחבה ומגוונת של פעילים שיצרו שינויים רבים עוד קודם רצונם להיכנס לזירה הפוליטית, והם מאמינים כי השירות לאזרח והקשר עמו הוא המעלה הראשונה שעלינו לממש כחברי ונציגי תושבי העיר.

סמימי מסר בתגובה: ”חשוב לי להדגיש שההחלטה לצאת לדרך פוליטית הינה רק למועצת העיר ולא לראשות העיר, מתוך רצון לקדם את הנושאים אותם אני והציבור בעיר מאמינים בהם ופועלים לטובתם. אנחנו באים עם עשייה ברוכה בתחום החברתי ורוצים לקחת את זה צעד קדימה ולפעול גם לטובת השפעה על המדיניות העירונית”.

בשלישי הקרוב ירון יקיים את כנס השקת המפלגה בביתו וזאת במעמד ח”כ רועי פולקמן- יו”ר סיעת ‘כולנו’ ויואב רפאל- מנכ”ל המפלגה.

ירון סמימי, בן 35 נשוי ליסכה ואב לארבעה. בעבודתו מנהל את קשרי הקהילה בעמותת אלווין ישראל- עמותה הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלות מוגבלויות בחברה. בוגר תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן גוריון.

פרשנות:

במי יתמוך סמימי לראשות העיר, ומי המועמדים הצפויים להיות ברשימתו?

כזכור, לפני כחודשיים נכתב מעל דפים אלו ראיון עומק עם סמימי וכבר אז רמז סמימי כי פניו למועצת העיר. אז, אמר סמימי כי הוא מקבל פניות רבות מתושבי עיר המבקשים ממנו לרוץ למועצה. ההכרזה אם כן, הייתה רק שאלה של זמן.

אולם שאלות רבות מסקרנות את תושבי העיר. כמה מהם חשובות: מי יהיו המועמדים ברשימה שלו, ובמי יתמוך סמימי לראשות העיר?

הרשימה למפלגה עדיין לא נידונה מכמה סיבות, כשאחת מהן היא הצטרפותם של מפלגות שהתמודדו בעבר ולא עברו את אחוז החסימה המעוניינות להצטרף למפלגה של סמימי.

נכון לשעה זו אין במפלגה שריונים. אך אפשר לומר כי כבר השבוע קיבל סמימי את התמיכה הראשונה בגלוי על ידי דמות מוערכת בעיר. סמימי העלה תמונה בעמוד הפייסבוק שלו ביחד עם אביחי שלי, תושב העיר וחתן התנ”ך העולמי ומי שהיה מועמד בבחירות האחרונות במפלגת הצעירים בראשות ישראל חניה. ככל הנראה, שלי ישולב במסגרת המפלגה של סמימי אך אינו ברור עדיין האם כמספר ריאלי או רק כתמיכה בלבד.

פעילים נוספים הנמצאים בקרבתו של סמימי וצפויים להיות מבין המועמדים במפלגה, מגיעים מהמישור החברתי. כך, נוכל למצוא מבין המועמדים את כנרת אגור שהובילה מאבקים חברתיים רבים בעיר, ופועלת במסגרת וועד ההורים העירוני כנציגת בית הספר נועם אליהו בעיר, ואת שותפתו לניהול קבוצת הפייסבוק ”צריכים משהו נתיבות” שירן אלמליח, שהובילה לאחרונה את המאבק בנושא השירות לתושב בטיפת חלב בעיר.

אם כן, אפשר לומר כבר עכשיו את הכיוון המסתמן במפלגה: יותר נשים בתפקידי מפתח. נציין, כי מבין 15 חברי העירייה כיום, ישנה רק אישה אחת המשמשת כחברת עירייה.

במי יתמוך סמימי לראשות העיר? למרות שעברו מורה על התנגדות לראש העירייה יחיאל זוהר, כיום המצב שונה לחלוטין. מקורות המעורים בנושא מדברים על כך שסמימי וזוהר נפגשו כמה וכמה פעמים, יישרו את ההדורים, וככל הנראה צפוי סמימי להכריז על תמיכה ביחיאל זוהר לראשות העיר.

ומה אומרים הסקרים? נכון לשעה זו אין סקר עומק רציני שפורסם, אך ההשערות הם כי סמימי יקבל לכל הפחות 2 מנדטים. אם יקבל סמימי 2 מנדטים ויותר, ישנו סיכוי סביר שנראה אותו משמש בתפקידי מפתח בנושא החינוך, החברה והרווחה בעיר.

 

 

*גילוי נאות: ירון סמימי הינו בעל טור קבוע בעיתון זה.

 

Smiley face

השאר תגובה

 1. נתיבותי

  שיהיה בהצלחה…
  בחור רציני!

 2. אליה

  אם ילך עם יחיאל אני ועוד הרבה נתמוך בו עד הסוף…!

 3. שושנה סויסה

  ישר כח בהצלחה,אם אתה עם ראש העיר המכהן יחיאל זוהר, אנחנו איתך,אין ספק שתצליח,

 4. יערה

  אין ספק שאתה ראוי אמיתי!

 5. דוד אלימלך

  איש רב פעלים אשר בנוי ואוהב לעשות חסדים!
  בהצלחה רבה!!!