IMG_8910

180 – מגה סטודיו לאימונים

מודעות הספורט בישראל בכלל ובנתיבות בפרט מגלה באחרונה תאוצה רבה בקרב הישראלים. על כל זאת, מתגבר הרצון של רבים למעקב צמוד של מאמן אישי, אשר ינחה את המתאמנים ויבקר את קצב ההתקדמות שלהם מקרוב. סאלי סיגרון, מאמן כושר כבר 9 שנים, בעל תואר ראשון בחינוך עם עבר כמדריך ומפקד סגלי חובשים בבה”ד 10 של חיל הרפואה, פתח השבוע סטודיו לאימונים אישיים וקבוצות. ישבנו איתו לשיחה על התגברות התופעה, הספורט בהיבט העירוני, חשיבות האימון, הניסיון שלו בתחום, והחשיבה על הפרטים הקטנים

מי מאיתנו לא מכיר את המשפט “נפש בריאה בגוף בריא”? הרמב”ם, אשר הגה משפט זה, היה מומחה גדול בנושא הרפואה והנפש. הוא הבין שבשביל שהנפש תהיה בריאה, הגוף צריך להיות בריא. אחד הם בעיניו.

אותו משפט מפורסם של הרמב”ם זוכה להנחת עבודה בעבור אנשים רבים שרואים בו מטרה. אחד מהם הוא סאלי סיגרון בן 31, יליד העיר נתיבות, בוגר הישיבה התיכונית בכפר מימון, שלאחר שירותו הצבאי כמדריך ומפקד בבית הספר לרפואה צבאית ,שם הכשיר את סגלי הרפואה של צה״ל, הוא החליט לרשום את עצמו לקורס מדריכי חדר כושר בגבעת וושינגטון. אותו לדבריו סיים בחודש אחד כל יום בתנאי פנימייה. “הייתי מורעל לסיים מהר ולהתחיל לעבוד״, מסביר.

תוך כדי לימודיו האקדמיים במסגרת הוראת החינוך הגופני עבד כמדריך בחדר הכושר העירוני כ-4 שנים. כיום הוא עובד כמורה לחינוך גופני בשני בתי ספר, מאמן כדורגל ילדים בשלוחה של הפועל ב״ש במרחבים ומנהל עסק עצמאי בתחום האירועים.

סאלי בסטודיו “180” שבבעלותו. צילום: אלבום פרטי

סאלי, למה החלטת לפתוח מקום משלך דווקא עכשיו?

את האמת שאם לא בת הזוג שלי וחבר טוב שהוא כמו מנטור בשבילי בתחום, סביר להניח שהיינו מדברים רק בעוד שנה או אולי יותר.תמיד ידעתי שאפתח מקום משלי, כולם ידעו, זו הייתה רק שאלה של זמן. עכשיו זה הזמן. זה לא קרה קודם כי העדפתי לבסס את עצמי במס׳ תחומים קודם, לצבור ידע וניסיון באימונים אישיים וקבוצות בוגרים לפני שאני יוצא לדרך העצמאית.

נשמע שהכל אצלך מתוכנן ומתוזמן.

משתדל. אני חושב שניהול זמנים נכון, הוא אחד מהדברים הכי חשובים לשיגרת היום. הרבה פעמים אני שומע על אנשים שרוצים להתאמן, אבל לא מוצאים זמן. רוצים לצאת עם האישה לסרט, אבל אין להם זמן וכו’. אני אומר לאותם אנשים: אם תתכננו את הזמן שלכם נכון יותר, אתם תמצאו זמן להכל.

אתה מורה לחינוך גופני בבוקר, מאמן כדורגל אחר הצהריים ובלילה מפעיל עסק בתחום האירועים, איך יהיה לך זמן גם לנהל סטודיו משלך?

כמו שאמרתי, הכל עניין של תכנון נכון של זמן. בשנה הבאה אעשה את ההתאמות הדרושות בשילוב ויתורים קלים כדי שהכל יתנהל בצורה מדויקת. מה גם שכל העיסוקים שציינת לא מתנגשים ולא מתקיימים כולם תמיד בכל יום, יש ימים לחוצים יותר ויש ימים יותר אווריריים.

כמה מקומות כמו הסטודיו שפתחת יש באזור שלנו?

ממה שאני יודע באזור כולו – נתיבות, שדות נגב ומרחבים ישנם עשרה כולל אותי, לזה תוסיף עוד שלושה חדרי כושר, שניים בנתיבות ואחד במרחבים.

זאת לא תחרות גדולה מדיי?

אני לא חושב. המודעות היום לספורט וכושר היא מאוד גבוהה, ומקומות כמו אלו הם רק עוזרים אחד לשני להגדיל את המודעות לנושא. אנחנו לא רוצים להיות ארה”ב, שם עודף משקל נהיה מחלה מאיימת כל כך. גם בישראל המצב עדיין לא קרוב ללהיות טוב, בשביל זה צריכים להגביר את המודעות לאורח חיים בריא בשילוב כושר ותזונה נכונה. בקטע העסקי, יש משפט שאומר ״כשהגשם יורד כולם נרטבים״. ברגע שיש מודעות וביקוש, כולם מתפרנסים בכבוד.

אבל אין יותר מדי מקומות?

אמרו את אותו דבר על כמות המספרות בעיר, שמעת פעם על מספרה שנסגרה?

את האמת שלא, אז מה בעצם המקום שלך שונה מהשאר?

תראה אני עבדתי יחד עם רוב המאמנים. כולם טובים ועובדה שכולם עובדים. במהלך התקופה הזו הפקתי לקחים והסקתי מסקנות בכל מקום שבו עבדתי, ויישמתי אותם במקום משלי. מה שמייחד את 180 הוא חד משמעי הוורסטיליות. הגיוון באימונים. הסטודיו נבנה בצורה כזו בגודל כזה ובמגוון מכשירים המשלבים אלמנטים ממגוון ענפים כמו חדר כושר, פונקציונלי, קרוספיט, סטריט וורקאווט ואפילו תתפלא מהחינוך הגופני. אתה יכול לשאול כל מתאמן או מתאמנת שהתאמנו אצלי במקומות השונים בהם אימנתי, תמיד השתדלתי שאף אימון לא יראה כמו האימון הקודם, הגיוון מבחינתי הוא אחד מהמוטיבים המרכזיים באימונים אצלנו בסטודיו.

“מגוון רחב של אלמנטים” – סטודיו לאימונים אישיים. צילום: אלבום פרטי

אין דבר חשוב יותר מהגוף שלך

לסטודיו בגודל שכזה, ועם לו”ז צפוף כמו של סאלי, נדרשים מאמנים נוספים. אחת מהם היא אחותו מטר. “אני ומטר ועד שני מאמנים שאסמיך בהמשך על פי מדיניות של המקום נעבוד בסטודיו”, אומר סאלי. “מטר היא תוספת כוח משמעותית בעיניי. היא עברה דרך אקדמית זהה לשלי. בעלת תואר ראשון בחינוך גופני, עם התמקצעות בכל תחומי המדע כמו אנטומיה, ביוכימיה, ביומכניקה, קנזיולוגיה, פיזיולוגיה, תזונה וכמובן גם היא עברה קורס מדריכי חדר כושר כחלק מההכשרה”.

מרבית מאמני חדרי הכושר בישראל עוברים קורס שנחשב כלימודי תעודה במשך כשלושה חודשים. התהליך שעברו סאלי ומטר בדרך להקמת הסטודיו הוא ארוך הרבה יותר. מדובר בלימודי תואר + תעודת הוראה במשך ארבע שנים, שניהם עובדים בבתי ספר כמורים לחינוך גופני ומכירים את עולם ההדרכה מקרוב.

סטודיו ורסטילי. צילום: אלבום פרטי

קודם דיברת על הגשם שמרטיב את כולם איך אתה מסביר את התפתחות התופעה בעיר?

נושא אימוני כושר ותזונה כבר כמה שנים תופס תאוצה, אנשים רוצים להראות טוב, להרגיש בנוח עם עצמם להעלות את תחושת הביטחון העצמי, להעלות תמונה לאינסטגרם או לפייסבוק ולקבל מחמאות. אבל מעל הכל אנשים רוצים דבר בסיסי וזה להיות בריאים ולחיות באורח חיים בריא טוב ושמח יותר. רק שני דברים יכולים לגרום לך לשינוי המיוחל, אימונים ואוכל.

מה השוני במחירים בין חדרי כושר ומקומות כמו שלך?

בחדרי כושר המחיר נע כיום בממוצע סביב ה-150-180 שקלים בחודש למנוי שנתי ואתה יכול להגיע מתי שאתה רוצה ולעבוד על המכשירים באופן עצמאי. סטודיו המחירים הם לפי כרטיסיות שמחולקות לקטגוריות : אישי / זוגי / קבוצתי, נע בין 50 שקלים לאימון קבוצתי ועד 120 לאימון אישי.

ומבחינת איכות האימון?

תראה, אני לא אגיד לך מה יותר עדיף, אבל כן אגיד שזה מותאם לסוג האנשים. ישנם אנשים שעושים את זה המון שנים ויש להם את התרגילים שהם אוהבים ואת המשמעת העצמית הגבוהה ומתאים להם חדר כושר. ויש אנשים שהם צריכים את המדריך שיקפיד איתם על שיגרת אימונים, הכוונה מדוייקת וקצב התקדמות. לפעמים אני רואה אנשים בחדר כושר שמתאמנים הרבה זמן ולא רואים תוצאות, ואני מסתכל על האימונים שלהם ומבין. הטכניקה לא תמיד נכונה, המשקלים נשארים אותו דבר, התרגילים לא מותאמים ועוד מס׳ גורמים.

איפה אתה מתאמן?

גם וגם, יש לי מנוי בחדר הכושר פיטלנד במערב נתיבות וכמובן שאני מתאמן גם בסטודיו שלי. אני מן הסתם לא ״דוגמא טובה״ לאדם הממוצע, כי אני חי את זה כל היום. אגב, אם אדם יכול לשלב בין סטודיו לחדר כושר, אני ממליץ מאוד. גם שינויי אווירה, וגם ניצול מקסימלי של הזמן והכסף.

למה שמישהו יבוא להתאמן בסטודיו ולשלם יותר מאשר בחדר כושר?

שאלה מצויינת, אדגים לך בצורה מטאפורית: יש בריכה גדולה, אתה מאוד רוצה לשחות, אבל אין לך כל-כך מושג מה התנועות ומה באמת צריך לעשות כדי לשחות טוב ומהר. מה שכן יכול לעזור לך, זה ללכת לבריכה אמנם קטנה יותר אבל עם מדריך שמלמד אותך מאפס את כל התורה כולה, כיצד לבצע את הפעולות, איך לא לטבוע ולהיפצע, כיצד לשחות נכון ולהשיג את המטרות שרצית גם אם נדרש לשלם מעט יותר. אחרי שאתה כבר יודע אתה יכול לגשת לאותה בריכה גדולה ולשחות בעצמך ללא ליווי. או לחילופין להמשיך לשפר את ההישגים שלך בליווי אותו אחד שעזר לך מלכתחילה.

אז בעצם מה שאתה אומר זה שמי שיבוא אליך בהתחלה יוכל לרכוש את הידע שהוא צריך בכל הקשור לאימונים ובאיזה שלב להתקדם לבד?

בדיוק ככה, אחרי מספר חודשים של אימונים אצלנו בסטודיו אני מוכן להתחייב שכל מתאמן יצא עם ידע ומבחר של תרגילים שהוא יוכל ליישם גם באופן עצמאי עם הציוד הדרוש כמובן ולא פחות מכך גם חשיבה מנטלית שונה וחזקה יותר, מעבר להיותנו מאמנים אנחנו רואים בעצמנו מנטורים. השאיפה שלי היא שהמקום שלנו יהיה כמו קומונה אחת גדולה של אימונים שאנשים ירצו להשתייך אליה מעבר לטיב האימון, גם לאווירה המשפחתית ולהווי במקום, שיבואו להתאמן בהרגשה כיפית ושכל אימון יצור אצלם חוויה.

מה השאיפות לעתיד?

לפתוח עוד סטודיו באחת הערים הסמוכות ולאחר ששני מכוני הסטודיו יעבדו כמו שצריך, הייתי רוצה לנהל את מחלקת הספורט בעיר וליישם המון רעיונות שיש לי בראש דווקא בעיר שבה גדלתי.

תן טיפ ככה לסיום.

אספר לך סיפור. אתה יודע איך התחלתי לאהוב את כל העניין של ספורט, כושר אימונים וכו’? בכיתה י׳ באתי למורה שלי לחינוך גופני ואמרתי לו ״ויקי למה אנחנו צריכים את זה? גם ככה זו בגרות פנימית ואין באמת ציון זה לא באמת חשוב״ אתה יודע מה הוא ענה לי? ״יש דבר יותר חשוב מהגוף שלך?״ פה הבנתי שבסופו של דבר, לא משנה כמה חכם/עשיר/נאהב תהיה בחיים, כל עוד אתה לא מרוצה מהגוף שלך או לא מתחזק אותו כראוי ויוצר לעצמך בעיות בריאותיות ואפילו מנטליות כמו ביטחון עצמי נמוך, אז שום דבר לא שווה.. אני תמיד אומר לאנשים ״הגוף שלכם זה הפרויקט הטוב ביותר שאתם יכולים לעבוד עליו״.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!