5445

ראשי מועצות עוטף עזה במ.א. מרחבים בפגישת חירום עם שר החקלאות בנושא הקיצוץ בהקצאות המים

ביום חמישי האחרון קיימו ראשי המועצות האזוריות בנגב המערבי פגישת חירום עם שר החקלאות, חה”כ אורי אריאל, בנושא הקיצוץ הצפוי בהקצאות המים לחקלאים בשנת 2018, במהלכה הם הציגו בפניו מתווה שיקל על החקלאים בעבודתם

שר החקלאות, חה”כ אורי אריאל, הגיע ביום חמישי האחרון לפגישת חירום שנקבעה ע”י ראשי מועצות הנגב המערבי, תמיר עידאן, שי חג’ג’, אלון שוסטר, יאיר פרג’ון וגדי ירקוני, בדבר הקיצוץ הצפוי בהקצאות המים בשנת 2018. במהלך הפגישה הציגו ראשי המועצות מתווה לשר אשר יכול לסייע לחקלאים ולהקל עליהם את המשך הגידול גם בשנה זו.

במסגרת המתווה שהוצע ע”י ראשי המועצות ביישובי עוטף עזה לא יהיה כלל קיצוץ בהקצאות המים וביישובי הנגב המערבי, אשר אינם בעוטף עזה, תחושב הקצאת המים לחקלאים על פי הצריכה שלהם בשנת 2017 ולא 2016 כפי שהוצע ע”י משרד החקלאות קודם לכן. חשוב לציין כי בשנת 2017 צריכת המים היתה הגבוהה ביותר מבין השנים האחרונות ועל כן דרשו ראשי המועצות לחשב את ההקצאה על פי הצריכה לשנה זו וזאת במטרה שלא תהיה פגיעה משמעותית בהקצאות המים לחקלאות.

המתווה שהוצע ע”י ראשי המועצות התקבל בקשב רב על ידי שר החקלאות והוא הבטיח לבחון את הנושא ביתר שאת עם צוות משרדו. כמו כן, ציינו ראשי המועצות כי הם יוסיפו לקיים ישיבות בנושא עם שר האנרגיה והתשתיות הלאומיות, חה”כ יובל שטייניץ וזאת במסגרת אחריות משרדו על נושא המים בישראל וכן עם רשות המים. ראשי המועצות ציינו כי הם ימשיכו לקיים פגישות עבודה עד למציאת פתרון ומתווה אשר יטיב עם החקלאים ככל הניתן.

“אנו חוזרים ואומרים זאת בכל הזדמנות, כי חקלאי הנגב המערבי הינם אסם התבואה של מדינת ישראל ועל כן, על הממשלה וכל הגורמים האמונים לאפשר להם לנהל חקלאות מתקדמת ומיטבית” ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: “אנו לא נוותר גם במאבק הזה ונמשיך להילחם על קיצוץ מינימלי ככל הניתן בהקצאות המים לחקלאים בשנת 2018. אנו מודים לשר החקלאות, חה”כ אורי אריאל, על נכונותו להגיע באופן מידי לפגישת עבודה איתנו וכן, על האוזן הקשבת והרצון לעזור.”

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!