Smiley face

ראיון עם חבר האופוזיציה דוד פורטל על מאבקו בנושא המיגוניות, עתידו הפוליטי וכמובן: מה הוא חושב על הריאליטי בהם השתתף

 

בעת האחרונה, חבר מועצת העיר דוד פורטל מנהל מאבק על נושא המיגוניות בעיר אופקים הן בישיבות המועצה והן במכתבים שהוא שולח לעירייה. לשיטתו, שליש מתושבי אופקים לא ממוגנים, מה שגורם לסבבי הלחימה לחרדה יתרה בקרב תושבי העיר ולכך שאינם יכולים להגן על עצמם.

פורטל מאתגר את הקואליציה מהאופוזיציה בשאלותיו בנושא זה, אבל לא רק.

מאז נכנס לתפקיד חבר העירייה, הוא משדר בלייב דרך עמוד הפייסבוק שלו את ישיבות המועצה, ובכך, תושבי העיר יכולים להיות ”נוכחים” בישיבות, לכתוב את דעתם ולהפנות דרכו את השאלות. שידור הלייב שלו, צובר תאוצה ובכל ישיבה מצטרפים עוד ועוד תושבים.

בראיון שקיימנו איתו השבוע, פורטל מסביר בפרוטרוט על הנושא שהוא נלחם כרגע לתקן: מיגוניות.

 

מה הבעיה עם המיגוניות בעיר?

”שאין. ראש העירייה מתגאה בתחרות שבה כביכול יש לנו יותר מיגוניות מערים כמו נתיבות ובאר שבע ואינו מבין שהוא מקיים תחרות ליצנים. שליש מתושבי העיר אופקים אינם ממוגנים בשום מיגון לא אישי ולא ציבורי.

דנינו סוגר את שנתו השישית ברציפות בתפקיד ואינו יודע, יכול או רוצה להעניק פתרון מיגוני לכ- 8,300 קשישים, מוגבלים, מעוטי יכולת או סתם תושבים המתגוררים בבתים שנבנו לפני 1991.

הציבור בדרום ובאופקים צריך להבין שהאחריות המיגונית במרחב הציבורי נתונה בידי ראשי הערים ואדם שיוצא למרחב זה צריך שתהיה לו אופציה מיגונית כשירה, איכותית וזמינה, יתירה מכך, דנינו הבטיח בעבר לגייס הון ממשלתי ופילנטרופי לטובת סבסוד עלויות מיגון אישי לכל תושב ונכשל חרוצות במשימתו. בכלל, דנינו נתגלה כמגייס כספים כושל, אנו יכולים רק להביט בקנאה בתקציבים שרוביק וזוהר מביאים לעריהם”.

 

לאחרונה, התקיימו חילופי מכתבים בינך ובין ראש העירייה בנושא המיגוניות, מה היה שם?

”בעיר אופקים קיים מחדל מיגון רב שנים אותו זיהיתי לפני כחמש שנים ומאז גם בתפקידי כעוזר ראש העיר שכתב תכנית מיגון עירונית בשם ‘אופק מוגן’, תכנית מקצועית ומפורטת שראש העירייה כשל ביישומה ובישיבת המליאה האחרונה אף הודה בכך וגם כחבר מועצת עיר אני תובע ממנו לפעול או לפחות להסמיך גורם ציבורי ומקצועי לפעול בנושא.

עד כה, ראש העיר מתחמק מתשובות ישירות, מקריא נתונים חסרי חשיבות ומנותק מהמציאות. את כל ההתנהלות שאני מתאר ניתן לראות באופן כתוב ומוסרט בעמוד הפייסבוק שלי”.

 

ואכן, בישיבת מועצת העיר האחרונה הצפת את נושא המיגוניות עם טל מגרה, והיה ויכוח בינך ובין ראש העיר, מה קרה שם?

”לא רק הצפתי, אלא גם הצגתי נתונים, שאלתי שאלות נוקבות והצגתי עדויות קורעות לב מהשטח. בתגובה, ראש העיר הקריא מסרים כתובים מהדף- מסרים עמומים שאינם מספקים תשובות למחדל המתמשך והמסוכן הזה. במשך 36 דקות ראו תושבי אופקים את אוזלת היד של ראש העירייה בטיפול במצב. דנינו אינו כשיר לפתור ולנהל את הגנת העיר בשום רמה. מדובר בראש עיר שלא הגיע לבית פרטי שספג פגיעת טיל ישירה בחצר ביתו. הצעתי לו כי יטיל עליי את האחריות ולמרבה ההפתעה הוא דווקא הסכים. כמובן שרמת האמון שלי בשיתוף פעולה איתו הינה ירודה עד לא קיימת. ובנוסף, איני זקוק להרשאתו לפעול למען תושבי אופקים היקרים לי. אמשיך לפעול במלוא המרץ למען מיגון העיר ולהצליח לשנות מצב”.

ראשות העיר, סבגי וסיכויי האיחוד עם מגרה בעתיד

פורטל הצהיר כבר בתחילת הדרך, ובראיון שקיימנו איתו לפני הבחירות כי פניו מיועדות להתמודדות על ראשות העיר בעתיד. גם בראיון זה, מצהיר פורטל כי פניו מיועדות לשם. כרגע, בשבתו על כיסא האופוזיציה הוא בונה את עתידו הפוליטי.

לצד חברותו באופוזיציה, ועד שיבשיל הזמן בו הוא ירוץ לראשות העיר, אי אפשר להתעלם מכך שפורטל הפך לדמות ארצית מוכרת בזכות תכניות הריאליטי בהם השתתף. גם על זה שאלנו אותו בדרך הלצה. מבחינתו, הריאליטי הוא רק תחביב משעשע ותו לא.

פורטל, בחירות הבאות-אתה רץ לראשות?

”למען האמת עדיין לא קיבלתי החלטה, אין ספק כי אני שוקל את הנושא ברצינות, מבחינתי צריכים להתקיים מספר תנאים לכך. אני אוהב את אופקים, אני אוהב את התושבים, הלב שלי נטוע עמוק בעיר. בבוא היום אקבל את החלטה בצורה מושכלת ועד אז, אמשיך לפעול בכל דרך כדי להפוך את למקום טוב יותר לחיות בו”.

 

איך הקשר שלך ושל סבגי? יש סיכוי שתמשיכו לרוץ באותה רשימה בעתיד?

”מעדיף להתעסק כרגע בעצמי, בעשייתי ובעיר אופקים”.

 

האם יהיה איחוד בינך לבין מגרה?

”מגרה בחור חיובי ומוכשר, אין ספק שאופקים זקוקה לדור צעיר, מצוין וטעון במוטיבציה ואהבה לאופקים. יש בינינו לא מעט מן המשותף אך בשונה ממנו אני חושב שאני מייצג חתכים נרחבים יותר. עם בחור כמו טל איני פוסל מאום”.

יש סיכוי להצטרפות לקואליציה בעתיד?

”לא במצב העניינים הנוכחי”.

לסיום, יש שיגידו אתה פספוס. הפכת להיות כוכב ריאלטי, ואומרים שיש אחלה לך עתיד שם, יש סיכוי שתעדיף להיות כוכב ראליטי במקום ראש עיר?

”האמת, הריאליטי נוצר במקרה כתחביב נחמד ומשעשע. ראש עיר בישראל בעיני משני בחשיבותו רק לראש ממשלה, זהו, תפקיד מדהים, מגוון, עם יכולת לשנות את חייהם של המונים רבים. הייתי עוזר ראש עיר, מאחוריי שנות פיקוד קרבי רבות בצה”ל, כיום, אני משמש כחבר מועצה, יו”ר וועדת ביקורת ומנהל בכיר בעולם התעשייתי, לפחות מבחינת מסלול חיים אני מרגיש שאני נבנה לתפקיד ראש העיר”.

 

Smiley face

השאר תגובה