פינות האכלה לחתולים הוצבו בעיר

הסוף לפינות האכלה מאולתרות שגורמות למפגעים? במסגרת פיילוט ראשוני שמקדמת עיריית נתיבות, הוצבו ארבע פינות האכלה מוסדרות לחתולי רחוב בארבעה מוקדים שונים ברחבי העיר

הסוף לפינות האכלה מאולתרות שגורמות למפגעים? במסגרת פיילוט ראשוני שמקדמת עיריית נתיבות, הוצבו ארבע פינות האכלה מוסדרות לחתולי רחוב בארבעה מוקדים שונים ברחבי העיר

בשבוע שעבר (ג’) הוצבו ארבע פינות האכלה לחתולי הרחוב ברחבי העיר. הפינות משמשות מקום קבע מוגן לחתולים בו יוכלו לשתות ולאכול מזון יבש. המתקן החדש עשוי מנירוסטה, ומתוכנן כך שיוכל לעמוד במפגעי מזג האוויר, קל לניקיון ותחזוקה ונוח לשימוש.

פינות האכלה המוסדרות יאפשרו לכידה יעילה יותר לצורך עיקור, סירוס ומתן חיסונים. הפינות צפויות לשפר את מצבם הפיזי, התזונתי והבריאותי של חתולי הרחוב ויהוו עבורם מחסה מהגשמים. מיקומן ותפעולן של העמדות נקבעו על ידי וטרינרית העיר, יעל עובדיה, ובשיתוף פרויקטורים בעירייה העוסקים בפיתוח תחום איכות הסביבה. זאת בשיתוף פעולה עם צוות של מתנדבים המתגוררים בסמיכות לפינות אלו. מתנדבים אלו, הם אשר ידאגו להאכיל ולשמור על סביבה נקייה,  זאת יחד עם הירתמותן של כלל אוהבי החיות בנתיבות.

בפינות האכלה ניתן לשים אך ורק מים לשתייה ומזון יבש על מנת לשמור על בריאותם של החתולים ושמירה על סביבה נקייה. על כן, אין לשים מזון רטוב או כל פסולת אחרת אשר עלולה להוות מפגע תברואתי.

הציפייה היא שמהלך כזה יגרום לשיתוף פעולה של כלל הציבור בשמירה על הפינות אשר מאפשרות לתושבים ולחתולי הרחוב לחיות בסביבה נקייה ובטוחה המשלבת איכות חיים גבוהה, שמירה על איכות הסביבה ובריאות והיגיינה לכל הצדדים. פרויקט זה הינו פיילוט אשר אם יצליח, יוצבו בעיר עוד פינות האכלה.

ארבעת הפינות ממוקמות ברחובות הבאים: ברחוב אלפסי-ילדי אוסלו צמוד לגן מיכה, פינת משה כלפון הכהן צמוד למקווה הרב יורם, ז’בוטינסקי במשה”ב ב’ פינת אוהל חיה, ורחוב הרב צאבן חטיבת הראל בסמוך לגן השעשועים ברחוב.

הפיילוט הנוכחי לא היה יכול להתקיים ללא עזרתו ותמיכתו של ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, ווטרינרית העירייה, מערך הווטרינריה באשכול נגב מערבי והממונה מיקי ברקמה, וכן, לולי עזרתן של נאמנות החתולים אשר קיימות בכל השכונות.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!