Smiley face

תקופת החגים כבר כאן, וההוצאות הולכות וגדלות. שיחה עם רכז ארגון פעמונים שפועל בנתיבות והסביבה על הדרך ליציבות כלכלית, והטיפים שיעזרו לנו לעבור את תקופת החגים בשלום

אחת המעלות הגדולות של הצדקה היא לא רק לתת סכום כסף לזקוק לכך, אלא לתת לו את הכלים שיוציאו אותו ממצב זה לאורך זמן. כך פועל ארגון פעמונים שעוזר למשפחות להגיע ליציבות כלכלית. בימים אלו הארגון פועל בנתיבות והסביבה ועוזר לעשרות משפחות. כ-15 שנה שארגון זה מסייע למשפחות בכל רחבי הארץ, בעזרת מאגר מתנדבים של כ-3,000 אנשים מהגולן ועד אילת.

”כיום ישנה בעיה. תרבות הצריכה וההלוואות הזמינות בשילוב העדר חינוך ומודעות כלכלית, גורמת לא פעם למשפחות להגיע למינוס.

דוגמא: משפחה קונה וקונה, ילד אחד רוצה פלאפון, השני למסעדה, רוצים טלוויזיה חדשה. ואז המשפחה משלמת בתשלומים. כך, אט אט המשפחה הולך צעד אחר צעד לעבר המינוס. ברגע שיש מינוס אתה בלחץ, ואז הבנק, או חברת אשראי מתקשרת אליך ומציעה לך ‘הלוואה לכיסוי בתנאים נוחים’, אתה שמח על הרעיון, נרגע – כי שוב יש כסף בחשבון, וממשיך לפעול בצורה הזאת של הלוואה-קנייה והמינוס הולך וגדל. זה מצטרף הרבה פעמים להוצאות הרכב שנקנה במימון וכך גם משק בית רגיל יכול להגיע לחוב של 100 אלף ₪ בקלות” אומר יואל יפה, רכז מתנדבים בנתיבות-אופקים של ארגון פעמונים.

אז מה הפתרון? פעמונים מציעה למשפחות את שירותיהם ללא עלות כספית. מתנדב יגיע לביתם וילווה את המשפחה עד ליציבות הכלכלית.

”כשמתנדב שלנו מגיע למשפחה, דבר ראשון הוא עושה איתה שיקוף. הוא מבין ביחד איתם כמה כסף נכנס וכמה יוצא ולאן בכלל הכסף הולך. לרוב נגלה, שאין למשפחה ידיעה ושליטה לאן כל הכסף ‘נעלם’. ברגע שמבינים על מה המשפחה מוציאה כסף, אפשר להתחיל לקבל החלטות כמה מוציאים על כל דבר.

בשלב השני אנחנו בונים עם המשפחה תקציב ובו מחליטים בכמה קונים בסופר, כמה מוציאים על בילויים ויציאות, דלק ועוד. מנהלים מעקב קפדני אחרי ההוצאות בעזרת האפליקציה של ‘פעמונים’, ובודקים כיצד ניתן לחסוך בכל סעיף הוצאות. כגון להשוות מחירים בין סופרים, לעבור חברת סלולרי או כבלים, להפסיק מנויים שלא בשימוש ועוד. בצורה הזאת אפשר לחסוך מאות ₪ לחודש למשפחה”.

אך הפרויקט לא רק עוזר לצמצם הוצאות. במקביל לצמצום הוצאות המתנדב מטעם פעמונים בודק עם המשפחה כיצד ניתן להגדיל את ההכנסות וכיצד ניתן לטפל בהלוואות הקיימות.

לארגון יש יועצים מקצועיים בתחומים הללו. עורך דין, רואי חשבון ויועצי פנסיה שמסייעים לקבל החלטות מקצועיות וכל זה כאמור, ללא תשלום מצד המשפחה.

האם כניסה לפרויקט מבטיחה את ההצלחה הכלכלית? הכל תלוי כמובן ברצון של המשפחה. ”רק משפחה שיש לה מוטיבציה לשפר את מצבה ומוכנה לנקוט לשם כך את האמצעים המתאימים תוכל להיחלץ ממצב זה ולהגיע ליציבות כלכלית. אנו נותנים את כל הכלים האפשריים. אך מנבא ההצלחה הכי גדול יהיה המוטיבציה של המשפחה להצליח”.

כיצד התכנית פועלת? תהליך הליווי למשפחה פרוס על כחצי שנה, וכפעם בחודש מגיע המתנדב לבית המשפחה.

אך הארגון שפועל בכל הארץ, נמצא בימים אלו בקושי של גיוס מתנדבים בעיר בנתיבות. ”עשרות משפחות נעזרו בנו והצליחו להגיע ליציבות כלכלית – יותר מ-600 משפחות בכל אזור הנגב, ויותר מ-40 משפחות מנתיבות והאזור רק בשנה האחרונה. אבל לצערנו, הביקוש רק הולך וגדל והיום יש כ-20 משפחות מנתיבות והאזור נמצאות היום ללא מענה בגלל חוסר במתנדבים.

כדי לתת מענה למצב הזה הארגון החליט לפתוח קורס הכשרה למתנדבים בעיר נתיבות.

מה נדרש מהמתנדב, אני שואל את יפה, האם כל אחד יכול להיות מתנדב? ”כדי להתנדב בארגון צריך יחסי אנוש מעולים, ויכולת להוביל תהליך שינוי עם המשפחה. לא נדרש ידע כלכלי נרחב, אלא הבנה בניהול משק בית. הארגון נותן למתנדב את הכשרה מקצועית וליווי מתמשך לכל המתנדבים. הקורס פרוס על 8 מפגשים, בשעות הערב, וכשלוש שעות לכל מפגש”.

לא קל היה למצוא משפחה שתהיה מוכנה להיחשף ולספר על התהליך שהיא עברה אך דליה וידידיה נקש ממושב מסלול היו מוכנים להיחשף ולספר על תהליך ההצלחה שלהם עם הארגון. ”ההיכרות הקרובה שלנו עם פעמונים התחילה בסדנא בת ארבעה מפגשים לזוגות צעירים להתנהלות כלכלית נכונה לסטודנטים ובוגרי אוניברסיטת בן גוריון. הגענו לסדנא קצת סקפטיים ובחוסר חשק ובסופו של דבר מצאנו את עצמינו לומדים את התהליך של פעמונים ומיישמים אותו על עצמינו ובכך ‘מקדימים תרופה למכה’. מאז שהתחלנו להתנהל כך, נכנס לנו הרצון להפיץ את הבשורה בכל מקום אפשרי, במיוחד בדור של היום שפיתויי השפע לא תואמים לרוב את היכולת. סביבנו שמענו כל הזמן אנשים שמרגישים חנוקים כלכלית, בעוד אנחנו בשנה שבה נולד לנו ילד חדש, שבה עברנו דירה באלפי שקלים, באמצעות התנהלות כלכלית נכונה שלמדנו בפעמונים הצלחנו לחסוך עשרות אלפי שקלים.

מתוך הרגשה חזקה שהפצת הבשורה היא חסד של אמת, כי כך האדם לומד לעמוד על רגליו בכוחות עצמו, נרשמנו לקורס מלווים של פעמונים ומאז אנחנו מלווים משפחות בתהליך של שיקום כלכלי והתנהלות כלכלית נכונה”.

יואל יפה, בן 35

נשוי + 4

מתגורר בנת יבות

מתנדב בפעמונים 4שנים, כשנתיים כראש צוות נתיבות-אופקים בארגון.

עובד כיועץ אסטרטגי בחברת דואלוג.

 

*מעוניין לקבל הכשרה ולהצטרף לצוות המתנדבים של הארגון בנתיבות?

מוזמן/ת לפנות ליואל: 058-6275336

 

 

 

איך להגיע לארוחת החג בשלום? בכיר בפעמונים נותן לנו את הטיפים

הבעיה המרכזית בתקופת החגים הוא המזון עצמו. איך אפשר להתארגן למאורע רב המשתתפים הזה בצורה היעילה ביותר? הנה כמה טיפים שיסדרו לכם את הראש ואת שולחן החג.

הרשימה: הנטייה שלנו כמארחים היא להעריך בגדול כמה מנות צריך, ולקנות בדיוק פי שניים. אז עזבו הערכות והתחילו בחישובים: וודאו כמה מוזמנים צפויים להגיע בפועל, כמה מהם בוגרים וכמה ילדים. עכשיו אפשר לחשוף בפניכם את הנוסחה הסודית לחישוב מספר המנות: מנה לכל סועד. קראתם נכון, ל-20 סועדים בוגרים קונים 20 שניצלים. לילדים אפשר לפצל את השניצל לשניים (לפי חישוב של שניצל אחד לשני ילדים).

הקניות: את הקניות כדאי להתחיל בזמן: מזון יבש וקפוא דוגמת אורז, ירקות קפואים וכדומה, ניתן לקנות זמן רב מראש כדי להימנע מלחץ ברגע האחרון. כל הטיפים הידועים על קניות חכמות חלים גם על קנייה לחג: דבקו ברשימה ולא במבצעים מפתים, אל תבואו רעבים, בדקו חלופות זולות למותגים המוכרים שיהיו במדפים התחתונים בדרך כלל.

התפריט: שעות חשיבה רבות מוקדשות לשאלה: מה להכין? בדרך כלל זהו השלב שבו השד הקולינרי בוקע מתוכנו ומנסה להרשים את החותנת עם מנות כמו קבבוני טלה מקורמלים על מצע עלי ארוגולה ורימונים. אז עשו לעצמכם טובה והכניסו את השד חזרה אל הבקבוק. אל תנסו לקלוע ספציפית לטעם של כל אחד מהמסובים ואת ההבלחות הקולינריות השאירו לט”ו באב. זה הזמן לטעם שיקלע למכנה המשותף הרחב ביותר: טעים, פשוט ואהוב. אל תנסו גם לגוון יתר על המידה.

הכמויות: מבשלים רבים חוששים שהאוכל שבישלו “לא יספיק” זאת למרות שברור לכל מארח ולכל מארחת שמאורע מעין זה לא תועד מעולם. מחשבה מעוררת אימה זו, גורמת פעמים רבות לרכישת כמויות מזון שלא היו מביישות גדוד צבא סדיר, ולמרבה הפלא חלק מהמזון הנרכש מוצא את דרכו לפח בסיום הארוחה. בעת תכנון הכמויות יש לזכור שהכמות אותה אוכל אדם ממוצע איננה משתנה הרבה גם כאשר מדובר בארוחת חג. להלן כלל אצבע שיסייע לכם לשמור על שפיות: בארוחת ערב חגיגית יאכל אדם ממוצע כ-200 גרם חלבון, בתוספת פחמימה של כ-150 גרם ותוספת ירק (חי או מבושל) של כ-100 גרם.

ההכנות: כבר בשלב בניית התפריט יש לשלב תכנית לבישול: מה יבושל מתי. ניתן לכלול בתפריט מנות שניתן להכין מראש ולהקפיא כמו פשטידות, מנות שניתן להכין באופן חלקי ורק לסיים את בישולן ביום יומיים האחרונים ומנות שניתן להכין מראש שאף משתבח לאחר יום יומיים. גם קינוחים מסוימים ניתן להכין מראש מבלי שהדבר פוגע בטעמם. שימו לב: כאשר מבשלים לאנשים רבים זמני ההכנה שאתם רגילים אליהם עשויים להשתנות וגם גודל כלי הבישול והאפייה לא תמיד יספיק כדאי לשקול את הכמויות בהתאם לכלים הזמינים לבישול ולהגשה.

מה משותף לכל הטיפים האלה? חשיבה ותכנון. האויב הגדול ביותר של ארוחת החג היא ההדחקה. אז במקום להדחיק את העובדה שגדוד אנשים מגיע אליכם, שבו כבר עכשיו לתכנן את הארוחה: משלב התקציב ועד שלב ההכנה. זכרו: חוסר תכנון הוא תכנון הכישלון. חג שמח.

 

 

 

 

 

 

Smiley face

השאר תגובה