48

אופקים: תרגול מוכנות חירום בנושא המים

השבוע התבצע תרגיל נערך תרגיל רחב בנושא מוכנות לחירום בנושא מים יחד עם תאגיד המים ‘מי שבע’ והעיר באר שבע על ידי הרשות לביטחון מים במקרה של מלחמה

כהכנה לתרגיל הוצג התרחיש במסגרת וועדת מל”ח בכל הקשור לתחנות חלוקת המים בחירום, נערכו תיאומים וסיורים בנקודות החלוקה והופעלו תלמידי כיתות י”א ומערך המתנדבים שייקחו חלק בחלוקה.

מטרתו של התרגיל הייתה שיפור המוכנות ועבודת האגפים של עיריית אופקים ועבודה משותפת עם התאגיד במצב של מלחמה, פגיעות טילים וזיהום מים, שמחייבים פתיחת תחנות חלוקה.

בתרגיל לקחו חלק מרכז הפעלה רשותי, הכולל את נציגי האגפים חינוך, הסברה, ביטחון, הנדסה, אוכלוסייה, לוגיסטיקה והמוקד. כמו כן עובדי עירייה שבחירום מנהלים תחנות לחלוקת מים, מערך מתנדבים, עובדי רווחה לחלוקת מים ותלמידי כיתה י”א בבית ספר ‘עתיד’.

עם סיום התרגיל נאמר על ידי הגורמים המוסמכים כי העירייה, על כל אגפיה, מוכנה בצורה טובה לכל תרחיש מים בחירום ותמשיך להשתפר בביצוע הלקחים שעלו בתרגיל.

מנהל האגף לביטחון וסדר ציבורי, נפי זיגל: “תרגול העירייה והגורמים השונים גם בשגרה היא הכרחית וחשובה לתפקוד בזמן חירום ואנחו עושים זאת בתחומים שונים. יש לציין לטובה בתרגיל זה את ההירתמות של עובדי העירייה והמתנדבים, יחד עם התלמידים ומנהל בית הספר ‘עתיד’, על הנכונות והרצינות שהפגינו במהלך התרגיל ובשלב ההכנות”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!