20171128_091211

יש לתקצב יישובים באופן דיפרנציאלי בתוכנית “ניצנים” כדי שאוכלוסיות בחתך סוציואקונומי נמוך יוכלו גם הם ליהנות מתוכניות חינוכיות ולצמצם את הפערים

“יש לתקצב יישובים באופן דיפרנציאלי בתוכנית “ניצנים” כדי שאוכלוסיות בחתך סוציואקונומי נמוך יוכלו גם הם ליהנות מתוכניות חינוכיות ולצמצם את הפערים”
כך אמר הבוקר ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג’ג’, בדיון בוועדת החינוך בכנסת. 
חג’ג’ יזם את הדיון כדי להביא לפיתרון ביישוב תפרח, יישוב חרדי בתחומי המועצה האזורית מרחבים, המוגדר ע”י הלמ”ס בחתך סוציו-אקונומי 1, כאשר המועצה האזורית מרחבים באשכול 5. תוכנית “ניצנים” שהוביל השנה משרד החינוך, מאפשרת פתיחת צהרונים בגני הילדים (בין השעות 13:20-16:00) ובבתי- הספר כמסגרת להשלמת מסגרות החינוך עד השעה 16:00. עד כה, ביישוב תפרח לא פעלו צהרונים, כיוון שלא היתה להורים את היכולת הכלכלית לממן את הפעילות.


יו”ר וועדת החינוך, חה”כ יעקב מרגי ציין בתחילת הדיון כי מדובר “בתפרח כמשל. ראש מועצת מרחבים התנדב להוביל את הנושא, שהוא נכון לכל המועצות האזוריות שבהם יש יישובים המוגדרים בחתך נמוך יותר.”

“אנחנו יוצרים פה בעיה על בעיה. מצד אחד האימהות במגזר החרדי, שהן לרוב מפרנסות יחידות, נאלצות לקצר את יום עבודתן כדי להיות עם הילדים, במקום לעודד תעסוקה ובנוסף, אנחנו מגדילים את הפערים בין ילדים שנמצאים במסגרות ומקבלים העשרה לבין אלו שלא.” ציין ראש המועצה האזורית מרחבים ופנה בבקשה לאנשי משרד החינוך לאפשר את החזרתה של תוכנית ציל”ה שפעלה עד שנת תשע”ז ונתנה מענה במחיר הוגן לאוכלוסיה שנזקקה לה. 

חה”כ חיים ילין צידד בעמדת היו”ר ואמר כי הבעיה נמצאת בעיקר במועצות האזוריות שמורכבות ממספר יישובים, וייתכנו פערים בחתך הסוציו-אקונומי בין היישובים. “למשרד החינוך יש חוזר מנכל שניתן לתקן ולא צריך חקיקה שמסבכת את התהליך.”

יו”ר וועדת החינוך חה”כ מרגי סיכם את הדיון ואמר כי הוא יעלה את הסוגייה לפני מנכל משרד החינוך וכי על משרדי החינוך והאוצר להביא לפיתרון כדי שהאוכלוסיות שהכי זקוקות להעשרה ומסגרות חינוכיות יקבלו מענה הולם ושווה כמו כל ילדי ישראל.”

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!