WhatsApp Image 2017-12-06 at 13.15.53 (1)

נתיבות ממוקמת במקום הראשון באחוז היוצאים לקצונה מבין ערי הדרום

מנתוני הגיוס שהתפרסמו בימים האחרונים עולה כי נתיבות נמצאת בראש הטבלה באחוז היוצאים לקצונה (5.4%) מבין ערי הדרום.

אחוז המשרתים בשירות משמעותי בקרב התיכונים הממלכתי והממלכתיים- דתיים בעיר במגמת עלייה בשנים האחרונות, בחלק מהתיכונים אחוז הגיוס מתקרב ל100%.

בשנים האחרונות ישנה מגמת עלייה עקבית באחוז היוצאים לקצונה, ואף באחוז המשרתים בשירות משמעותי בקרב בני העיר. מיקומה של נתיבות בראש הטבלה הינו תוצר של מדיניות ראש העירייה יחיאל זוהר, המעודדת שירות משמעותי ומצוינות הבאה לידי ביטוי ביציאת נוער איכותי לתפקידי פיקוד מובחרים. כחלק ממדיניות זאת, ראש העירייה נפגש עם מסיימי קורס קצינים ואף קבע מלגת לימודים לבוגרי קצונה כאמירה עירונית לעידוד קצונה ומצוינות.

מרכז ההכנה לשירות משמעותי באגף הנוער נתיבים חרט על דגלו לעודד את בני הנוער לשרת בשירות משמעותי ולהכינם בצורה הטובה ביותר להגיע לתפקידים מובחרים, לסיירות ולגולת הכותרת של הצבא- יציאה לקורס קצינים היוקרתי. האגף  מכין את הנוער מנטלית ופיזית לשירות צבאי משמעותי במסגרות הפורמאליות, ע”י סדנאות של משרד הביטחון, ליווי פרטני של חיילי הנח”ל ומורות חיילות את המלשבי”ם ללשכת גיוס וחיבור של יחידות מאמצות לכל תיכון.

כמו כן, נעשית הכנה רחבת היקף גם בשעות אחרי הצהריים בחינוך הבלתי פורמאלי, מתקיימות באופן קבוע סדנאות הכנה לצו ראשון, הכנה ליום המאה וליוויים פרטניים למיועדים לשירות משמעותי במגוון תחומים.

הסדנאות הינן ברמה הגבוהה ביותר ומשלבות התנסות פרקטית של  התלמידים בתחנות המדמות את שלבי הגיוס כפי שיעברו בהמשך. בתחנות התלמידים מקבלים הכוונה וטיפים למיונים הצבאיים כך שיקבלו נתונים טובים שיאפשרו להם לבחור את התפקידים שירצו. מעבר לכך, עיריית נתיבות רכשה השנה למרכז ההכנה לשירות ערכות הכנה למבחן הפסיכוטכני הקובע את נתוני הדפ”ר, בני הנוער שמגיעים לסדנה מקבלים ערכה שנמצאת באפליקציה שהם יכולים לפתוח ולתרגל גם מהבית, וכן יוצאים עם שי אישי של מגבת לשירות ופלאיירים המסבירים את תהליכי הגיוס.

שמו של מרכז ההכנה לשירות יצא גם מעבר לנתיבות, בני נוער מיישובי הסביבה פונים למרכז ומגיעים אף הם לסדנאות על מנת לקבל כלים ומענה לקראת הצו הראשון.

נתוני הקצונה המרשימים אליה הגיעה נתיבות השנה הינם תוצר של עבודה איכותית של אגף הנוער בשנים האחרונות. באגף הנוער לא מסתפקים בנתון מרשים זה, אלא שואפים להגיע לראש הדירוג הארצי בקצונה. לשם כך נפתחה תכנית עירונית הנקראת ‘פרחי קצונה’, בה ישתתפו 40 בני נוער מכל התיכונים בעלי נתונים גבוהים, אשר יקבלו במסגרת התכנית כלים וערכים במנהיגות, חשיפה לתכניות יוקרתיות בצבא, מפגש עם קצינים בני נתיבות ויציאה לסיורים במרכזי מנהיגות בארץ. התכנית הינה תכנית דגל של מרכז ההכנה לשירות, ומטרתה לעודד ולהכשיר בני נוער נוספים למנהיגות בכלל ובצבא בפרט מתוך תפיסה שבני הנוער הינם מנהיגי העתיד שיקחו אחריות על העיר ועל המדינה כולה.

“אני מעוניינת להביע את תודתי והערכתי לתכנית ההכנה לצו ראשון שאתם מפעילים לטובת הנוער בעיר. ההכנה הייתה ממוקדת, רלוונטית ומאד עזרה לבני לצבור ביטחון לקראת ההגעה ללשכת הגיוס. גרעין הנח”ל מקסימים ומאד מסורים, תודה רבה” (אמא לתלמיד שעבר הכנה לצו ראשון).

גברים-דירוג ערי הדרום

עיר

מיצוי לקצונה
נתיבות 5.4%
קריית גת 5.3%
אשדוד 5.2%
באר שבע 4.7%
אשקלון 4.2%
אופקים 4.1%
אילת 3.7%
קרית מלאכי 3.1%

 

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!