????????????????????????????????????

נתיבות: נחנך האגף החדש בבית החולים הגריאטרי

בטקס מרגש במעמד ראש העירייה, יחיאל זוהר, יו”ר מפעל הפיס האלוף במיל. עוזי דיין, הנהלת מועצת המנהלים של המרכז, והקשישים השוהים במוסד, נחנך השבוע האגף החדש של בית החולים הסיעודי בנתיבות. הקמת האגף החדש בהשקעה של למעלה מ-16 מליון ₪

הקמת המבנה מוסיף נדבך חשוב ביישום מדיניות מועצת המנהלים של המוסד להרחבת מערך שירותי הסיעוד לשוהי המוסד ונותן מענה לקצב גידול האוכלוסיה והביקוש מצד אוכלוסיית קשישים סיעודיים, תוך שימת דגש על מתן שירות מערכתי הכולל את כל הצרכים הרפואיים והסיעודיים של הקשישים המשולבת עם פעילות תרבות ופנאי המותאמת לגילם ולאופיים. האגף הוקם ברמת תכנון גבוהה, מודרנית ומתקדמת תוך שימת דגש על מאפייני וצרכי הסיעוד והוא משתלב היטב עם מבנה המרכז כחלק בלתי נפרד ממנו וברמת נגישות נוחה. הקמת האגף מהווה שלב מרכזי בעבודות השיפוצים הנרחבים שבוצעו במבנה המרכזי לרבות שיפוץ ושיקום המטבח ממנו מקבלים הקשישים שירותי הסעדה.

הקמת האגף החדש מסמנת עידן חדש במערך שירותי הסיעוד לקשישים ולחולים סיעודיים בעיר הודות למדיניותו של יו”ר המרכז וראש העירייה, יחיאל זוהר להעברת המרכז לניהול עצמי שמאפשר וויסות ההכנסות מהמרכז לטובת הרחבת והשבחת השירותים אחרי שנים בהם הופעל באמצעות קבלן סיעוד חיצוני. מזה למעלה מעשור שהמרכז מנוהל בניהול עצמי ע”י עמותת הפיס הסיעודי תוך שמירה על איכות שירות שהוציאו לו מוניטין בקרב מוסדות הסיעוד מכל רחבי האיזור, בחסכון ובהתייעלות של משאבי תפעול ותוך הפניית משאבים רבים להעצמת חייהם של שוהי ובאי המוסד.

במהלך הטקס העלה זוהר על נס את מעגלי שיתוף הפעולה עם מפעל הפיס בתחומי חינוך, תרבות וקהילה וציין לשבח את תרומתו רבת השנים של יו”ר מפעל הפיס, האלוף עוזי דיין על חיזוק מגמת שיתוף הפעולה עם העירייה, שבאה לידי ביטוי בסיוע הפיס בתחומים רבים ומגוונים. “היום אנחנו מגשימים יעד חשוב שנותן תוקף למחוייבות שלנו לשיפור רווחתם של אוכלוסיית הקשישים המושתתת על הציווי של  ‘והדרת פני זקן’. הקמת האגף החדש מומנה ברובה הגדול מהכנסות תפעוליות במבנה הראשי שמומן ונבנה ע”י מפעל הפיס ומשקף את מדיניותנו להחזרת כל ההכנסות התפעוליות להשבחת השירותים לרווחת הקשישים במרכז. אנו רואים בהקמת האגף החדש אבן דרך חשובה להגדלת יעדי האכלוס וקליטת דיירים חדשים ולמיצובו של מרכז הפיס הסיעודי כבית חם ומעצים לרווחת אוכלוסיית הקשישים בעיר. היום, כולם יודעים, שהחלטת הפיס לאפשר לנו לנהל עצמאית את המוסד החשוב הזה, הביאה להרחבתו ולשגשוגו למען יושבי הבית הזה ואני מבקש להודות למפעל הפיס על החלטה חשובה זו. אנחנו לא נחסוך כל מאמץ או משאב כדי שאלה שיבואו לכאן יזכו לטיפול מאריך חיים” אמר ראש העיר, יחיאל זוהר.

יו”ר הפיס, עוזי דיין איש צבא עתיר קרבות ולוחם עז נפש, היה נרגש באופן מיוחד: “יש פה הרגשה של שמחה גדולה יחד עם הרהורים. לא קל להיות זקן. אני לאט לאו מתחיל להבין את זה ואתם היום עשיתם מעשה גדול כדי לשמר את הערך והמחוייבות של הקהילה לאדם הזקן “אל תשליכני לעת זקנה”. זה מעמד משמח במיוחד כי בהקמת המבנה אין גרוש של הפיס. הכל בזכות יחיאל זוהר שהצליח למנף את היתרונות וההכנסות  של המוסד כדי להשביח אותו למען ולרווחת הקשישים”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!