נשיא המדינה לתצפיתניות של אוגדת עזה: ״איני יכול לדמיין את חומת המגן שלנו בלעדיכן. אתן, העיניים של המדינה״

נשיא המדינה הגיע לביקור במועצה האזורית אשכול ובאוגדת עזה שם ערך מפגש פסגה מיוחד עם ״העיניים של המדינה״- תצפיתניות האוגדה

נשיא המדינה הגיע לביקור במועצה האזורית אשכול ובאוגדת עזה שם ערך מפגש פסגה מיוחד עם ״העיניים של המדינה״- תצפיתניות האוגדה

נשיא המדינה לתלמידים על ההתבטאויות השנויות במחלוקת במערכת הבחירות: “אולי שמעתם את ההורים נדהמים מהדרך בה מתייחסים אחד אל השני המבוגרים המבקשים להנהיג אותנו כדי לזכות בתשומת לבו של הבוחר – לא זה השיעור שאנחנו רוצים להקנות לכם. אנחנו רוצים ללמד אתכם מהי דמוקרטיה חיה, משתנה, שבה כל אזרח יכול וצריך להשפיע – לא רק בקלפי, אלא גם בחיי היומיום”

נשיא המדינה לתצפיתניות של אוגדת עזה: ״איני יכול לדמיין את חומת המגן שלנו בלעדיכן. אתן, העיניים של המדינה״

לכבוד שנת הלימודים שנפתחה השבוע, חנך נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין היום, יום חמישי, ה’ באלול, 5 בספטמבר, את קריית החינוך החדשה במועצה האזורית אשכול, ונפגש לשיחה עם תלמידי כיתות ד’. בטקס השתתפו מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב וראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני.

לאחר מכן הגיע הנשיא לפגוש את גדוד התצפיות של אוגדת עזה כשהוא מלווה במפקד האוגדה תת-אלוף אליעזר טולדנו. הנשיא פגש את מטה האוגדה ואת קציני גדוד האיסוף וישב עם התצפיתניות לשיחה בחמ״ל שם סקרו בפניו את חדירות המחבלים שסוכלו לאחרונה בזכות האיתור וההכוונה של בנות גדוד האיסוף “נשר”.

קריית החינוך באשכול מאחדת במתחמה שלושה בתי ספר יסודיים, לתלמידי הקיבוצים והמושבים באזור ומתבססת על תפיסה חינוכית חדשנית של מרחבי למידה פתוחים לצד חללי למידה בקבוצות קטנות. המבנים נבנו על פי הנחיות בטחון מחמירות, והם ממוגנים.

“קריית החינוך הזו היא קודם כל מקום שמח. מקום שנבנה כי נולדו יותר ילדים והם צריכים יותר כיתות לימוד,” אמר הנשיא והמשיך: “שמעתי שלשני בתי הספר החדשים עוד אין שמות, כי השמות והסמלים ייקבעו בתהליך קהילתי משותף. אני חושב שזה רעיון נפלא. זו הזדמנות ללמד את הילדים הנהדרים שנמצאים כאן ואת חבריהם המבוגרים והצעירים יותר, מהי דמוקרטיה.”

הנשיא התייחס בהקשר זה לבחירות הקרבות: “בעוד שבועיים נלך כולנו להצביע במערכת הבחירות הכלליות לכנסת ה-22. אני מניח שגם אתם יקיריי התלמידים, חשתם שההורים בבית מוטרדים כמו כולנו, מפני הצורך בבחירות נוספות תוך זמן קצר כל כך. אולי שמעתם את ההורים נדהמים מהדרך בה מתייחסים אחד אל השני המבוגרים המבקשים להנהיג אותנו, וכל זאת כדי לזכות בתשומת לבו של הבוחר. אבל לא זה השיעור שאנחנו רוצים להקנות לכם, הילדים שלנו. אנחנו רוצים ללמד אתכם מהי דמוקרטיה חיה, משתנה, שבה כל אזרח יכול וצריך להשפיע לא רק בקלפי, אלא גם בחיי היומיום.

תהליך בחירת השמות והסמלים של בתי הספר החדשים הוא שיעור מצוין בדמוקרטיה. שיעור מצוין באיך כל אחד מאיתנו, גם אם הוא בכיתה ד’, יכול להשפיע, בדיבור, בהצבעה, ברעיון על המציאות שסביבו.”

גדי ירקוני ראש המועצה האזורית אשכול אמר בחנוכת בית הספר: “קריית החינוך היא הביטוי המובהק והמרגש ביותר של הצמיחה וההתפתחות לאורך השנים במועצה האזורית אשכול, למרות ועל אף האתגרים הביטחוניים. הקמתה של הקריה זימנה לנו הזדמנות חד פעמית לייצר במערכת החינוך שלנו משהו חדש. החלטנו לראות בהזדמנות אוצר יקר מפז, שלקחנו אותו בשתי ידיים. בקו האופק של בתי הספר החדשים נמצאים שכנינו, מצדו השני של הגבול. אני נושא מכאן קריאה לשכנינו – הפסיקו עם הטרור. הפסיקו להשקיע את המשאבים במירוץ החימוש מולנו, כי שם תמיד ננצח. השכילו להשקיע את המשאבים בבניית בתי ספר חדשים וחדשניים, השקיעו בילדים. הם המחר. הם התקווה.

לאחר מכן כאמור, המשיך הנשיא לסיור באוגדת עזה בליווי מפקד האוגדה תת-אלוף אליעזר טולדנו, ופגש את התצפיתניות מגדוד האיסוף “נשר”.

“ילדי העוטף קמים כל יום בבוקר והולכים לבית הספר בלי דאגה, מפני שהם יודעים שאתן שומרות עליהם באלף עיניים. שמעתי על פעולותיכן בזמן אמת ואתן ללא ספק העיניים של המדינה של ימינו.״

הנשיא התייחס לקושי הגלום בתפקיד התצפיתנית הדורש קשב וריכוז לאורך זמן ושמע מהבנות כיצד כל אירוע שניהלו התפתח בשטח. בהתייחסו לסוגיית גיוס בנות לשירות בצה״ל אמר הנשיא כי הוא מבקש להדגיש כי השיח בנושא גולש לעיתים למחוזות בלתי עניינים וחשוב לו מאוד שידעו כי בלעדיהן אין לנו יכולת לשמור על גבולותינו בטוחים. ״אתן עושות את המלאכה החשובה הזו במסירות, באהבה ומעל לכל במקצועיות לא מתפשרת ואני מצדיע לכולכן יקירותיי,״ אמר הנשיא בטרם עזב את הגזרה.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!