3

ראיון עם נדב גואטה שחקן נתיבות

הילד ענק

הכירו את נדב גואטה, קשר מרכזי במכבי עירוני נתיבות, שהגיע לכותרות בזכות התרגיל עם הכדור שעשה לאחרונה, וזכה בחצי מיליון צפיות ביוטיוב בזכות כך

נדב גואטה, משמש כשחקן במכבי עירוני נתיבות, הוא בן 23 ומאז שהוא ילד הוא עם הכדור ברגלים. ברוב השנים שבהם שיחק היה במחלקת הנוער של באר שבע, אך לפני שנתיים הוא הגיע למכבי עירוני נתיבות, עזב וחזר שוב השנה. הוא באר שבאי מלידה, השתחרר לפני שנתיים ועובד בבקרים בעבודה מועדפת. נדב עלה לכותרות ועשה כבוד לסביבה בזכות ההצלחה התרגיל המרהיב שהצליח לעשות עם הכדור, זאת הזדמנות טובה לדבר איתו על הביצוע שלו ועל מצב הקבוצה.

”הכל התחיל ביום שגרתי שבו דפדפתי בפייסבוק וראיתי את האתגר של תומר חמד” נזכר נדב. ”תומר חמד הוא שחקן ישראלי ענק שמשחק באנגליה. הוא העלה סרטון שבו הוא מציג תרגיל עם הכדור ואומר שמי שיצליח לעשות את התרגיל יקבל חשיפה וחולצה שלו עם חתימה. האמת שבהתחלה לא התלהבתי מהרעיון ולא חשבתי שאנסה לעשות את זה. אבל יום למחר כשהגעתי לאימון בבוקר אמרתי לעצמי ‘למה לא לנסות’, מה כבר יכול להיות? ואז ניסיתי”.

ומה קרה?

”הצלחתי לעשות את התרגיל מיד בפעם הראשונה. צילמנו את זה, ותייגנו את תומר חמד. הוא השיב לי עוד באותו יום ”ראיתי והתרשמתי מאוד, אתה הראשון ששלח אליי, ואתה הפייבוריט שלי’. כמה ימים לאחר מכן, בערב שבת אני חוזר מבית הכנסת, ואני רואה שמלא אנשים חיפשו אותי ושלחו לי הודעות. מהר מאוד התברר לי שהוא העלה את הסרטון שלי והכריז שזכיתי, הסרטון שלי פורסם ביוטיוב וצפו בו מעל חצי מיליון צופים. בסרטון מראים עוד אנשים שניסו ולא הצליחו וגם מי שהצליח לא עשה את זה מדויק כמוני, יש מי שאומר שעשיתי ביצוע יותר טוב מהמקור”.

ואת החולצה קיבלת?

”את החולצה עדיין לא קיבלתי אבל כבר עכשיו אנשים שלחו לי הודעות שהם רוצים לקנות אותה ומנסים לברר מה המחיר שלה. האמת, אני לא יודע אם אשתמש בה, יש סיכוי שאביא אותה לאיזה ילד שישמח יותר ממני להשתמש בה”.

על הקבוצה

מכבי עירוני נתיבות עברה עליות ומורדות בשנים האחרונות, ולאחרונה נעשו בה שינויים רבים. השנה הגיע מאמן חדש לקבוצה, וזאת הזדמנות טוב לשוחח עם נדב על מצבה של הקבוצה היום ומה צפוי לנו בעתיד.

אני מבין שיש מאמן חדש למכבי נתיבות, איך התפקוד של הקבוצה השנה?

”תשמע, חשוב לי לומר שקודם לכן היה מאמן ממש טוב, חיים אפנג’ר והעוזר שלו מוטי גז אימנו אותנו ואהבתי אותם, לדעתי הם עשו עבודה טובה. זה פשוט לא הצליח מסיבות אחרות, אולי בגלל השינויים שהיו בסגל ובואם של שחקנים חדשים שהצטרפו ולא הכירו מספיק אחד את השני. כיום יש מאמן החדש, דני וקנין, וכשדני הגיע, הדברים התחילו יותר להתחבר. היו לנו 5 ניצחון ללא הפסד עד השבוע שעבר שבו הפסדנו לאשדוד שנמצאת במקום הראשון בליגה. אבל אני יכול לומר שעשינו להם חיים קשים, למרות שהיא קבוצה שהתקציב שלה הוא פי 3 מאיתנו. הקבוצה שלנו היום צעירה יותר, הגיעו הרבה מהנוער ואני נחשב מהמבוגרים שם, יש אווירה טובה וזה תורם לניצחונות של הקבוצה, אני זוקף את זה להנהלה שעושה מעל ומעבר כדי שנצליח, הם דואגים לנו לכל פרט ופרט שאנו צריכים”.

ואם אנחנו עוסקים בתקציב, כמה השכר הממוצע של שחקן כיום במכבי עירוני נתיבות?

”זה נע בין 1,500-3,000. רוב החברה צעירים וחלק גדול בצבא, ואם לא הם עובדים בעוד עבודה. לצורך ההשוואה, באשדוד למשל, יש שחקים שמקבלים 5 ספרות”.

מה השאיפות של הקבוצה השנה, נראה אתכם במקום הראשון השנה?

”תשמע, אני חושב שהמצב שלנו טוב. בשישי הקרוב יש לנו משחק מאבק על הפלייאוף מול ירוחם, אני מעריך שהסיכויים שלנו להתברג בפלייאוף העליון גבוהים מאוד. אנחנו נעשה את כל המאמצים בשביל להיות שם, וזה לא קרה בשנים האחרונות. ברגע שנתייצב בפלייאוף העליון השמים הם הגבול. במיוחד ביחס לתקציב שיש לנו מול הקבוצות האחרות, וביחס לגיל הצעיר של השחקנים בקבוצה. יש לנו כאן הזדמנות שלא קרתה הרבה שנים. והאווירה הטובה יכולה להשפיע רבות על ההצלחה שלנו”.

נדב, מה השאיפות האישיות שלך?

”אני חושב שכל עוד אני משחק בליגות הנמוכות אני אשמח להמשיך ולשחק במכבי עירוני נתיבות, לדעתי היא אחת הקבוצות הטובות ואני חש סיפוק לשחק בה. ברמה האישית כמובן שאני מאוד רוצה להגיע לליגות הגבוהות”.

יש היום שחקן כדורגל שמהווה עבורך מודל השראה?

”רונאלדיניו היה המודל שלי וחבל לי שהוא פרש לאחרונה. הוא אחד השחקנים שגורמים להנאה עבור הצופים וזה הרבה בזכות השמחה שלו שמובילה לאווירה טובה בקבוצות הכדורגל שבהם הוא משחק”.

לסיכום, אתה רואה את עצמך עובר מבאר שבע לנתיבות?

”שאלה קשה. אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד אבל בינתיים אני נשאר ליד המשפחה בבאר שבע”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!