השבוע

מיגון לא נגיש: טייק 2

לפני כחצי שנה פרסמנו כאן בעיתון “המגזין נטו” כתבה אודות בעיות מיגון בעשרות מיגוניות בשדרות. מנכ”ל העירייה הבטיח שעד סוף השנה זה יטופל. חזרנו לשם השבוע

“אי אפשר לעשות את כל העיר ביום אחד או בחודש אחד. זה תהליך. זה לא רק פס בטון, וגם פס בטון לעשות ליותר מ-100 מיגוניות זה גם לוקח זמן. אני מאמין שעד סוף השנה שעד סוף השנה כל המיגוניות שלא נגישות – יהיו נגישות” – כך אמר מנכ”ל עיריית בשדרות טל טורן לפני כחצי שנה בעקבות כתבה שנעשתה אז בנושא. כעת מתברר: אמירות לחוד ומציאות לחוד.

היום, בצל המתיחות והרקטות שנחתו בתקופה האחרונה בלב שדרות, חצי שנה אחרי ההבטחה ההיא סיירנו יחד עם יעקב סויסה, קטוע רגל משדרות, שמתנייד בעזרת כיסא גלגלים.

שבנו אל אותן מיגוניות שבהן היינו לפני כחצי שנה – וכלום. פשוט שום דבר לא נעשה בנדון. השתפרות נרשמה בנגישות של מדרכות – שזה לחלוטין ראוי לשבח, אך במצב ביטחוני כל כך רגיש – איך מצפים שאבא על כיסא גלגלים יילך עם ילדיו לגן השעשועים, או שילד על כיסא גלגלים יצא לרחוב, כאשר המיגונית שבו לא נגישה? איך מצפים מאמא על כיסא גלגלים שתצא לעשות קניות כאשר המיגונית הקרובה לסופר לא נגישה?

יעקב סויסה, קטוע רגל שנפגע בעבר מקסאם בשדרות, כועס: “מה שאני יכול להגיד שזו פשוט בושה וחרפה. ראש עיר שיודע להבטיח ולא לקיים. מצד שני, בכל זאת אנחנו הנכים עדיין תלותיים בהבטחות וחוסר אכפתיות. אתה לא יכול ללכת למשחקייה עם הילדים כי זה לא בטיחותי ולא נגיש. אתה אומר אולי בעתיד עם הנכדים, אבל לאן אני הולך להגיע? למקום שיהווה סיכון לי ולנכדים שלי?”

בעקבות התחקיר, חברת הכנסת קארין אלהרר, פנתה בחודש יוני האחרון לעיריית שדרות ומשרד הביטחון על מנת להביא לפתרון מיידי בנושא. מאז ועד היום חברת הכנסת אלהרר לא קיבלה תשובה בנושא. כששמעה מאיתנו היום שדבר לא השתנה, היא הביעה את אכזבתה: “בעקבות הפנייה שהגיעה מכם, פניתי לפני חצי שנה לראש עיריית שדרות ומנכ”ל משרד הביטחון בבקשה שיטפלו בנושא הנגשת המיגגוניות” אומר חברת הכנסת אלהרר. “במיוחד בימים שבהם מציאות ביטחונית מאוד-מאוד מורכבת ואנשים צריכים להימלט על נפשם בשעות אזעקה, ראוי שיהיו מיגוניות נגישות. בימים אלו אני מתכוונת להגיש שאילתא לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, כדי שהדבר הזה ייפתר, וגם לשר הביטחון. אי אפשר להפלות אנשים בעלי מוגבלויות ואסור שהדבר הזה יקרה”.

תגובת עיריית שדרות:

“העירייה עושה כל שביכולתה ודורשת מפיקוד העורף ומשרד הביטחון להנגיש את המיגוניות בשדרות. אנחנו מקווים שהנושא יגיע לקיצו כמה שיותר מהר”.

ממשרד הביטחון טרם התקבלה תגובה בנושא.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!