Smiley face

המאבק הארצי באלימות נגד נשים יצר תהודה גם בקרב הרשויות המקומיות בדרום. מנגד: טענות בדבר השתלטות הקרן החדשה לישראל על המאבק והפיכתו לכלי פוליטי

נושא האלימות נגד נשים עלה לאחרונה לסדר היום הציבורי כאשר ביום שלישי השבוע התקיימה מחאה נגד הטיפול באלימות כלפי נשים. לטענת המוחים, מקבלי ההחלטות מוכרחים להבין שדרושים מעשים ולא רק דיבורים, וכי הממשלה צריכה להעביר תקציב שהובטח בעבר של 250 מיליון שקלים עבור תכנית החירום למניעת אלימות כלפי נשים.

כמו כן, דורשות המפגינות לתכנית שיקום ציבורית לנפגעות אלימות במשפחה, תכנית שיקום לגברים במעגל האלימות, תכניות חינוך והסברה מגיל הגן, ושינוי מדיניות מקיף בכל הנוגע לטיפול באלימות במשפחה במשטרת ישראל.

גם ברשויות המקומיות בנתיבות, שדרות ואופקים השתתפו במאבק.

 

בנתיבות: עשרות נשים וגברים מחו נגד האלימות נגד נשים

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, התייחס לאירוע היום במכתב שהוציא. ”ביום שלישי מתוכננת מחאת נשים שהתארגנה כמחאה ספונטנית תוך אכפתיות ורצון לגנות נגד האלימות נגד נשים. עיריית נתיבות תומכת במאבק זה שמטרתו להוביל למודעות ולשינוי המיוחל כלפי זכויותיהם של הנשים בישראל” כתב ראש העירייה.

בבוקר שלישי עשרות נשים הגיעו לרחבת ‘נתיבים’ בכניסה לעיר כדי לתמוך ולהזדהות במאבקן של הנשים. המשתתפות הגיעו עם חולצות שחורות ותלו סרט אדום כדי להזדהות עם הנשים שנרצחו עקב אלימות במשפחה.

דבי נגר המנהלת את המרכז לגיל הרך בעיר ומשמשת כיועצת לראש העיר לענייני נשים, ארגנה את המחאה. נגר נאמה באירוע ודיברה על חשיבות היום ”אני רוצה להזכיר שיש 24 נשים שנרצחו השנה, זהו מספר גדול מאוד. אנו כואבים את מותן של הנשים וחייבים לזכור את הנרצחות כדי ליצור את המהפכה בנושא הזה”. מנהלת אגף הרווחה, מרים דידי, שהשתתפה במחאה, דיברה על שירותי הרווחה שניתנים בנושא האלימות.

 

 

אופקים: צוות המסייע למאבק באלימות נגד נשים

עיריית אופקים ביחד עם עיר ללא אלימות החלו לאחרונה בגיוס מתנדבים במטרה לסייע במאבק באלימות נגד נשים.

 

קבוצה הראשונה שאליהם נעשתה פניה ישירה היא נשים העובדות במקצועות חופשיים כמו טכנאיות ציפורניים, מעסות וקוסמטיקאיות. עם סיום גיוסן יעברו הנשים הכשרות בנושאים שונים ובהם פגיעה מינית כתופעה חברתית, גילוי הסוד וכיצד מתמודדים לאחר הפגיעה, סיוע ותקשורת מקרבת ואיתור וזיהוי. ההכשרות מלוות על ידי מנחות מקצועיות ממסל”ן (מרכז סיוע לנשים נפגעות) ומטרתן סימון עצמי של נשים אלו ככתובת משמעותית עבור לקוחותיהן והנגשת מקורות הסיוע.

 

כוכי ישראלי, מנהלת ‘עיר ללא אלימות’: “המחשבה שעומדת מאחורי הגיוס הנוכחי הוא להכשיר את נשות המקצוע, שפוגשות נשים ברמה היום-יומית, שהן תוכלנה להיות ערניות לנעשה אצלן ויוכלו לסייע במקרה הצורך. בכך אנחנו מרחיבים את מעגלי התמיכה והסיוע לנשים החוות אלימות כלפיהן”.

 

 

נשות שדרות אומרות לא לאלימות

עשרות עובדות מעיריית שדרות יצאו הבוקר להפגין בכיכר הכניסה למרכז “מול 7” בעיר בקריאת למיגור האלימות כלפי נשים. את ההפגנה הובילו ראש העירייה, אלון דוידי, ומ”מ ראש העיר ויו”ר נעמ”ת במרחב אשקלון, עו”ד יהודית אוליאל מלכה. בהפגנה הניפו שלטים ועליהם כתוב: “דם הנשים אינו הפקר”, “נשות שדרות אומרות לא לאלימות”, “אלימות נגד נשים פשע חברתי”.

“אנחנו יוצאים מכאן עם אמירה ברורה שעושים סוף לאלימות כלפי נשים ובכלל”, אמרו דוידי ואוליאל מלכה. “רק השנה אירעו 24 מקרי רצח והשנה טרם הסתיימה. זה לא יכול להימשך כך ולכן צריך להמשיך להפגין ולקרוא בקול די לאלימות כלפי נשים”, הוסיפו.

 

 

מנגד: ביקורות על ”המניע הסמוי” של המארגנים

עמוס גואטה, פעיל חברתי משדרות ביקר את המאבק וטוען כי למארגניו, הקרן החדשה לישראל יש מניעים נסתרים. ”המחאות נגד אלימות נשים הינה נושא חשוב מעין כמוהו, כמו כל אלימות נגד גברים, ילדים ונגד כל אלימות בכלל.

אך לצערנו מי שארגן ויזם את כל המחאות האלו הייתה הקרן החדשה לישראל שמטרתה הברורה היא לעקר את המסורת היהודית מיסודה ולעקר את התא המשפחתי מיסודו.

את הקרן לא מעניינות הנשים מוכות, תשאלו את נשות דרום תל אביב היהודיות שביקשו לנאום והעיפו אותם, את הקרן לא מעניין שחלק גדול מהנשים שמוכות ונרצחות הינן מהמגזר הערבי/אריתראי מבחינת הקרן כל הגברים הישראלים הינם אלימים כוחניים וצריך לחוקק נגדם חוקים שמטרתם כמו שאמרתי לקעקע את התא המשפחתי.

מי לנו גדול כהרמב”ם שפסק נחרצות אוהבה כגופו ומכבדה יותר מגופו. כל יהודי אמיתי לא צריך את הקרן החדשה לישראל יש לו את יהדותו שאין כמו דת היהדות המחנכת לכבוד האישה באמת. לצערי, אנשים רבים נפלו בפח של הקרן החדשה לישראל. על כן, המאבק צודק אך המניע של המארגנים לוקה בחסר”.

 

 

 

 

 

 

Smiley face

השאר תגובה