קיצוניים הפגינו נגד פעילות משותפת של משטרת ישראל ושל הציבור החרדי בנתיבות

במהלך פעילות חווייתית לילדים שקיימה המשטרה עבור ילדים בנתיבות, הגיעו למקום חרדים קיצונים שאינם מתגוררים בעיר נתיבות וצעקו לעבר המשתתפים לא להשתתף באירוע

במהלך פעילות חווייתית לילדים שקיימה המשטרה עבור ילדים בנתיבות, הגיעו למקום חרדים קיצונים שאינם מתגוררים בעיר נתיבות וצעקו לעבר המשתתפים לא להשתתף באירוע

אירוע חריג אירע היום בנתיבות: קבוצה של כ-50 חרדים קיצוניים, חלק מהפלג הירושלמי, הגיעו מכל רחבי הארץ כדי להפגין על פעילות שהתקיימה היום בנתיבות.

האירוע המדובר הוא אירוע שנתי שמשטרת ישראל מקיימת בכמה ערים בארץ, כשאחד המוקדים הוא בנתיבות. מטרת הפעילות הינה תצוגת תכלית של כלי הרכב, חבלנים, רובוטים, כלי נשק, יחידת הפרשים, כלבנים ועוד של משטרת ישראל לילדים ולבני נוער מהציבור החרדי.

מפגינים בלב העיר. צילום: רם חכמון

מבחינת תושבי העיר החרדים בעיר, מדובר באירוע הפגתי ומעניין, והם לא ציפו להפגנה של חרדים מזרם אחר כנגד השתתפות בפעילות.

קבוצת המפגינים הגיעה מצויידת בפסקי הלכה של רבנים המורים כי אסור להגיע לאירוע מסוג זה, ואסור לשתף פעולה עם משטרת ישראל, שכל תפקידה הוא ”לחלל את הנשמות הטהורות של הילדים” כלשונם.

“למה אתם צריכים לשרוף את הנשמות שלכם? הרבנים אמרו שלא להיכנס לפה” צעקו המפגינים, “אל תשמעו לשוטרים”. חלקם אף התיישבו מול הכניסה על מנת להפריע לחרדים להיכנס אל תוך המתחם.

פשקיוויל שחולק. צילום: רם חכמון

המשטרה נאלצה להסביר למפגינים כי מדובר בהתקהלות שאינה חוקית והחלו לפנות את המפגינים מחוץ למתחם האירוע. חלקם לא התפנו ונעצרו שניים מהחשודים.

תושב העיר הנמנה על הזרם החרדי ניסה לשווא להסביר למפגינים כי בנתיבות השיח שונה, וגם אם הם מעוניינים להגיע ולהפגין, יש דרך לעשות זאת. ”השוטר עושה את מלאכתו, מה אתם רוצים מהם” טען החרדי תושב העיר. את התשובה ששמע מאחד המפגינים, לא ציפה לקבל. ”גם הנאצים עשו את מלאכתם”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!