Smiley face

ראיון עם שלושת השחקנים שגרים בנתיבות ומובילים את מהפכת הכדורגל בשדרות, רגע לפני המשחק הגורלי ביום שני שיכריע את עלייתם לליגה א’

קטיה אגינוב

לשחקנים דרור ויצמן, אופיר ניסימי ואביאל אפינג’ר יש מכנה משותף מאוד בולט, הם תושבי נתיבות וגם שיחקו במדי הקבוצה המקומית אך ההצלחה שלהם והפריחה האישית הגיעה דווקא כשעברו לשחק אצל השכנה, מכבי עירוני ציון שדרות. העונה, הם קרובים משחק אחד (ביום שני, גמר מחוזות ליגה ב’) מלעלות איתה לליגה א’. רגע לפני, תפסנו אותם לשיחה על האקס פקטור של שדרות, העונה שעומדת להיגמר וגם החלומות לעתיד.

עוד לפני הריאיון דרור נזכר שבערך לפני כשנתיים עוד כשהיו שחקני נתיבות, הם היו בסיטואציה בה הם עמדו לרדת ליגה וכובשי השערים במשחק שגרם לקבוצה להישאר היו שלושתם, באופן קסום אפשר להגיד היום שהם נמצאים בסיטואציה הפוכה ונלחמים על עלייה. “היום יש לנו מטרה” אומר ויצמן, “וזו הסיבה שבחרנו לשחק בשדרות”. “ברגע שיש מטרה זה הרבה יותר מאתגר, זה כיף לבוא ולשחק כדורגל כי בסופו של דבר לא נשחק 100 שנה ובסוף הקריירה רוצים לזכור את הרגעים האלה שאנחנו חווים עכשיו”.

כינסו את שלושתם לראיון כדי לשמוע מהם על ההצלחה של הקבוצה ועל עתידם האישי.

אתם בעצם גרים בנתיבות, שיחקתם בנתיבות אבל הגעתם לשיא בקבוצה של שדרות. איך אפשר להסביר את זה?

דרור: “שחקני כדורגל צריכים שקט, צריכים חממה לגדול בה ולפרוח, צריכים שהתייחסו אליהם בכבוד כך שהם יוכלו להתעסק נטו בכדורגל. בשדרות הבינו את זה, עשו חישוב מסלול מחדש והשתדרגו מכל הבחינות: ניהול, שיווק ומיתוג. הצוותים צעירים יותר ולכן יש להם את היכולת להיכנס לראש של השחקנים. זה מקנה לנו, השחקנים את האפשרות לפרוח, להצליח ולהתעסק נטו בכדורגל והכי חשוב להנות מדי יום”.

אופיר: ”ההתנהלות בשדרות היא מקצוענית לחלוטין ולא התנהלות רגילה של ליגה ב’, לכן אני חושב שזה מדבר בעד עצמו והשחקנים מצליחים להוציא מעצמם הרבה יותר. יש שחקני בית מצוינים בשדרות שנתנו עונה מצוינת , אך כאשר קבוצה שואפת לעלות ליגה, לגיטימי לחלוטין להביא שחקני חיזוק מבחוץ”.

אביאל: ”קודם כל נתיבות זה באמת מועדון מפואר מבחינתי. יש בנתיבות את כל התנאים הכי טובים שיש בליגה בזכות ישראל שריקי שבאמת עושה הכל למען הקבוצה הזאת. אני ראיתי שבשדרות עושים משהו יפה רציתי להתקדם”.

 

מתי התחלת/ם לשחק בשדרות?

דרור: “זו כבר השנה השנייה שלי. עברתי פציעה קשה ועדין קיבלתי אמון מלא מהמערכת”.

אופיר: ”בתחילת העונה קיבלתי הצעה מעניינת , והחלטתי ללכת על זה. שמח שזאת ההחלטה שקיבלתי”.

אביאל: ”התחלתי את עונה בנתיבות 3 משחקים ואז לא יסתדר לי עם המאמן שדרות לחצו אותי ממזמן ובסוף סגרתי שם”.

לפני שנדבר בהרחבה על שדרות, חוץ מכדורגל, במה עוד אתה/ם עוסק/ים בחייך האישיים?

דרור: “אני מאמן אישי, בעלים ומנהל את fitness 4 life סטודיו לאימונים בנתיבות”.

אופיר: ”אני עומד לסיים לימודי הנדסאי בניין”.

אביאל: ”אני עובד בעיריית נתיבות”.

 

מה סוד הקסם של שדרות? מה גורם לשחקנים לפרוח שם?

דרור: “סוד הקסם הוא חשיבה מתקדמת, הצבת מטרות והעובדה שאין בינוניות. וכמובן, בו זמנית ישנם צניעות ופשטות, זו הדרישה גם מהשחקנים”.

אופיר: ”אני חושב שאין סוד קסם, אני מאמין גדול בעבודה קשה, ותוסיף לזה שהמועדון מעמיד לרשות השחקנים את כל התנאים להצלחה, לא יכול לקרות משהו אחר”.

אביאל: ”סוד הקסם בשדרות זה שפשוט השקיעו שם מבחינה כספית, קהל מאמן טוב ושחקנים עם ניסיון”.

יש סיכוי שתעלו ליגה. זה משהו שנקלט? מה רמת ההתרגשות?

דרור: “התרגשות תמיד קיימת אצל כולנו, אנחנו מבינים שבעזרת ה’ אנחנו נעשה סוג של היסטוריה אבל משתדלים להתעסק בדברים הפשוטים ולהשאיר את הרגש לסוף. זה הזמן להיות ערניים, ממוקדים ולנצל כל פיסת פוטנציאל שקיים בקבוצה, למקסם השיגים”.

אופיר: ”ההתרגשות קיימת לפני כל משחק שאתה עולה לשחק במיוחד לפני הקהל המדהים הזה של שדרות, אך ברגע שעולים למגרש אני באופן אישי מתנתק לחלוטין מהכל”.

אביאל: ”התרגשות מטורפת ואני חושב שמגיע לנו לעלות ליגה”.

הייתה נקודת שבירה מסוימת אחרי ההפסד לאשדוד שמנע ממכם את העלייה הישירה?

דרור: “לפני אשדוד עשינו רצף של 12 ניצחונות ללא הפסד וללא ספיגת שער. אנחנו לא מושלמים וידענו שיגיע משחק פחות טוב, הוא הגיע בזמן הכי לא טוב, עופר (טלקר, המאמן) עשה לנו חישוב מסלול מחדש ואמר לנו אחרי המשחק שאנחנו מתחילים ליגה חדשה וצריך להתאפס בשביל המטרה והמטרה ידועה”.

אופיר: הייתה נקודת שבירה חזקה מאוד, אבל יש בשדרות צוות ושחקנים חזקים מאוד מנטלית, מה גם שצוות האימון ידע להרים אותנו חזרה לקראת הפלייאוף, וברגעי האמת זה התבטא והוכיח את עצמו”.

אביאל: ”האמת שכן, כל השחקנים היו גמורים מנטלית אחרי הניצחון מול ירוחם חזר לנו הכל יום שני יהיה מלחמת עולם”.

בתחילת העונה, חשבתם שזה אפשרי לעלות ליגה או שזה היה בגדר חלום בלבד?

דרור: “כאשר יש לך קפטן ברמה של דור אלקבץ גם אם לא מציינים את המילה “עלייה” כולנו יודעים מה המטרה. גם  בלי שנצטרך לדבר על זה בינינו”.

אופיר: ”בתחילת העונה זאת לא הייתה המטרה, אך ככל שהעונה התקדמה והתוצאות במגרש דיברו בעד עצמם המטרות השתנו”.

אביאל: ”אני מסכים עם אופיר. אני חושב שבתחילת העונה שדרות לא בנו על עלייה אבל באמצע העונה כבר זה היה נראה שכן, שמשקיעים שם את הכל כדי לעלות ליגה”.

מה השיאים האישיים והקבוצתיים שאתם הכי מתגאים בהם העונה?

דרור: “ברמה האישית העונה הזו נפתחה אחרי פציעה קשה מאוד, הצבתי לעצמי מטרה לחזור ליכולת שלי ולטעמי השגתי אותה. ברמה הקבוצתית שזה הכי לא אופייני לחלוץ להגיד אבל מאוד אופייני לשחקן מכבי ציון שדרות להגיד- ספגנו 14 שערי ליגה ב-33 משחקים וזה נתון חסר תקדים כי כולנו כקבוצה עושים קודם כל הגנה”.

אופיר: ”מבחינה אישית היו לי הרבה רגעים יפים העונה, אבל רגע השיא אין ספק זה הבישול לאביאל, ואני חייב להוסיף שהשחקן הזה לא לרמות האלו, אלא לרמות הגבוהות ביותר של הכדורגל בישראל”.

אביאל: ”אני חושב שאישית, השתדרגתי ממש בשדרות וזה בזכות זה שיש לך מאמן ברמות הגבוהות וזה מסביר הכל”.

 

הקהל מגיע ומעודד בצורה מטורפת והאוהדים בטח יקראו את הריאיון הזה. מה הייתם רוצה להגיד להם?

דרור: “אני רוצה להגיד להם שאנחנו קודם אוהבים אותם ושהם הכוכבים האמיתיים במכבי ציון שדרות זה הם ולא השחקנים. תודה על כל רגע של דחיפה ועידוד”.

אופיר: ”הקהל הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה הזאת, זה קהל מדהים שדוחף אותנו לאורך כל העונה, ותודה להם”.

אביאל: ”ואוו אין לי מילים. זה פשוט קהל שאין כאלו בליגת העל לדעתי, קהל מטורף וזה גם המקום להודות להם”.

 

במידה ותעלו ליגה, מה החלום הכי גדול שלך/ם לשנים הבאות, כמה גבוה אתם/ה חושב שאתה יכול להגיע ברמה האישית?

דרור: “קודם לעלות ליגה, להשיג את המטרה ואחרי זה נציב מטרות אחרות. כל האנרגיה והמחשבה והדמיון מושקעות רק ביום שני ואין דמיון מעבר”.

אופיר: ”אני חושב שקודם כל נעשה את העבודה ביום שני, נעלה ליגה, ולאחר מכן נתחיל לחשוב על העונה הבאה”.

אביאל: ”בוודאי שזה להתקדם לליגה א”.

 

איזה הכנות אתם עושים לקראת המשחק האחרון שיקבע אם תעלו ליגה?

דרור: “מנטלית המשחק תמיד בראש וכל הזמן רצות סיטואציות אבל חושבים רק חיובי- אושר וריקודים רק בעזרתו של ה’. ובהיבט הפיזי במשחק האחרון נפצעתי בשריר האמסטרינג בדקה ה-40 בזמן הכי חשוב של העונה, אני עובר סדרת טיפולים עם אלעד הפיזיותרפיסט של הפועל באר שבע על מנת להיות כשיר ולעמוד לרשותם של הצוות בעזרת ה’ ביום שני”.

אופיר: ”כמו לפני כל משחק העונה. נקווה שביום שני נחגוג עליית ליגה בע”ה”.

אביאל: ”השבוע הזה נחשוב על המשחק טוב נתאמן טוב ובעזרת ה’ יום שני נעלה ליגה”.

 

Smiley face

השאר תגובה