Smiley face

אושרי יפרח הצליח להקים עסק ייחודי בתחום התאורה באזור הדרום, כשהשבוע הוא השיק את העסק החדש בנתיבות. שיחה על הגשמת החלום, על הדמות שהשפיעה עליו יותר מכל, והמסר החשוב: ”אם יצא מהכתבה בחור צעיר שיאמין ביכולות שלו זה שווה לי הכל”

הבעלים של מותג התאורה גרנדה לוצ’ה, אושרי יפרח (31), הוא דמות מוכרת בעיר נתיבות, והוא שונה ממרואיינים אחרים אותם פגשתי. הוא שנון, ואדם מעניין במיוחד.

עד כה, החנות גרנדה לוצ’ה, מותג התאורה המוביל באזור בבעלותו פעל בבית הגדי ולאחרונה העביר את מקום משכנו לעיר נתיבות. השבוע יפרח ערך את ערב ההשקה של החנות החדשה בעיר, וזהו בדיוק הזמן לראיין אותו על העסק שהקים במו ידיו בסכום של כמיליון ₪.

יפרח החל את עבודתו כשהיה מעובדיה הראשונים של מחסני תאורה בעיר לפי כעשר שנים והתאהב בתחום. מחסני תאורה נחשבים בעיני רבים כהאמא והאבא של תחום התאורה בארץ, המשתרעת על כ-70 סניפים ארציים. ”הם גידלו דורות של אנשי תאורה, בגאווה גדולה עבדתי שם ויש המון מה ללמוד מהם מבחינת מקצועיות וניהול אימפריה כזאת.

יש לי סיפוק מטורף מהתחום הזה, זה לא עניין של מה בכך לתת למשפחה שירות של ייעוץ ותכנון תאורה בבית שלהם ולראות בית שמואר בצורה פרקטית לפי התקציב של הלקוח. האור בבית שלהם הוא זה שישנה להם את התחושה. תאורה יכולה לשדר מי הדייר בבית, היא דבר מופלא וזה תחום שמתפתח כמעט אופן תמידי, הדברים זזים במהירות ואנו מדביקים את הפער הזה. אנו מספקים את גופי התאורה המתקדמים בעולם, מאירופה ועד סין”.

 

לאחר עבודתו במחסני תאורה, החל יפרח לעבוד בארזי הנגב בניהולו של הקבלן והיזם עודד שריקי כמנהל פרויקטים, הוא עזב לתחום השיפוצים כעצמאי בו רכש ידע רב, וחזר שוב לארזי הנגב, אך הפעם לתקופה ארוכה יותר עם סמכויות רבות יותר. ”בכל אותם השנים הדהד לי החלום לפתוח עסק עצמאי בתחום התאורה בנתיבות ולאחר כמה ניסיונות כושלים לגיוס הכסף המשכתי להתגלגל כעצמאי וכעובד בארזי הנגב מספר שנים, תמיד הייתי בציר שבין עסק עצמאי לארזי הנגב”.

מאז יפרח התחתן בשנת 2015 עם קארין (27) בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול עסקים, והיא חלק בלתי נפרד מהעסק ומשמשת כמנהלת שותפה ובעלת ידע רב בתחום.

איך הגעת לרעיון לפתוח דווקא חנות תאורה?

”מספר שנים זה היה החלום שלי לפתוח חנות תאורה בנתיבות. זה החל עוד מהעבודה שלי במחסני תאורה. לפני כשנתיים החלום התגשם ופתחתי את העסק גרנדה לוצ’ה (בתרגום מאיטלקית: אור גדול) בבית הגדי. חנות עם אולם תצוגה ותאורה מעוצב המספק שירותי תכנון ייעוץ ועיצוב תאורה. הקמנו בשנה וחצי 2 אולמות תצוגה, והחלטנו שאנו עוברים לאולם החדש בנתיבות. זה לא היה פשוט, אבל הייתה התגייסות שאי אפשר לתאר אותה של חברים טובים שבאו עם משאיות ועשינו את כל המהלך הזה שהיה יכול לקחת חודשים במעט מאוד זמן”.

ומאיפה התקציב לכך? זהו עסק יקר

”היה לי חלום לפתוח את העסק אבל באמת שהקושי העיקרי היה בקבלת מימון לכך. לקחתי את כל מה שיש לי עם עזרה גדולה מהמשפחה שתמכה ואמון מלא של הבנקים, של הסוכנות היהודית תחת קרן ‘נס’ שהרבה בעזרתם של תורמים יהודים אמריקאים שעוזרים לעסקים קטנים ובינוניים בדרום הצלחתי לגייס את הכסף לכך, אבל רק לאחר בנייה של תכנית עסקית קיבלנו את האישור הסופי למימון ולהקמת העסק בכמיליון ש”ח. והנה אנחנו כאן לאחר שנתיים של פעילות. הבאנו בשורה לאזור. אנחנו שמחים להנהיג את כל נושא ייעוץ ותכנון תאורה להיות הראשונים בתחום, ורק לאחר מכן חנויות אחרות באזור התחילו להשתמש במושגים ובשירותים שלנו, הרמנו כאן את הרף בנושא הזה, אני שמח על כך ומי שמרוויח מזה הם הלקוחות”.

למה בנתיבות?

”אני נתיבותי מלידה. אני מחובר לעיר מאוד, ובאופן טבעי חשבתי שנכון שיהיה להעביר את העסק לכאן. כמובן שבמעבר גם חידשנו והוספנו מבחר תאורה ענק שלא היה קודם לכן”.

מה הייחודיות שלכם?

”זהו העסק שנותן ייעוץ ותכנון בבית הלקוח, ויש לנו ניסיון מוכח בתחום. אצלנו אתה יכול למצוא ייעוץ תאורה ברמה הגבוהה ביותר. אני מתאם עם כל בעלי המקצוע בפרויקט ואז אני יוצר את מתווה האור לבית והלקוח מקבל תכנית תאורה מדויקת ובכך חוסכת זמן יקר ללקוח. זוהי חנות תאורה מקורית ואנו משתמשים בגופי תאורה שאין הרבה מהם באזור, כשחלקם בבלעדיות שלנו. גופי תאורה אלו הם ברמה הגבוה עם שנות אחריות ארוכות, ואנו מייצגים את אחד מענקיות התאורה בישראל (ELUL SYSTEMS).

כמו כן, גם תודעת השירות היא ייחודית ואינה רק מס שפתיים. זהו הלב של העסק ומה שמוביל אותנו. בנוסף, בשנה האחרונה העסק הפך להיות המרכז של מעצבי הפנים באזור, ובגלל המוצרים והייעוץ שאנו מספקים בבית הלקוח זה עושה את התהליך בצורה הרבה יותר נוחה לכל הצדדים. בנוסף אנו מייצרים כאן גם גופי תאורה ייחודיים.

אם אתה בונה וילה או דירת קבלן מה שאתה מקבל מאיתנו הוא תכנון תאורה קפדני שאתה יוצא עם תכנית תאורה מסודרת ומדויקת לצורך ולכיס של הלקוח”.

יש בעיר עוד חנויות תאורה, כיצד היחסים שלך איתם?

”אני מכבד את המתחרים, ונמצא בקשרים טובים עם כולם, יש להם שירות טוב”.

מי הדמות שעצבה את חייך?

”דמות משמעותית שעיצבה את חיי הוא ללא ספק הקבלן והיזם עודד שריקי בן דודי היקר, ממנו למדתי שחלומות אפשר להגשים. מגיל צעיר מאוד עבדתי אצלו וראיתי את ההתפתחות שלו וזה לדעתי מעורר הערצה להגיע מעיירת פיתוח למצב שבו כמעט כל בן אדם במדינה מכיר את פועלו”.

מסר שתרצה להעביר לקוראים?

”אני רוצה שמי שיקרה את הכתבה שלי יבין שחלומות ללא ספק יכולים להתגשם גם החלומות הגדולים ביותר, אם יצא מכאן בחור צעיר אחד שיאמין ביכולות שלו זה שווה לי הכל”.

 

 

Smiley face

השאר תגובה