Smiley face

בכל שנה במסגרת חגיגות ל”ג בעומר. מגיעים לחדרי מיון ילדים ובני נוער רבים שנפגעו בתאונות שונות ומכוויות כתוצאה מחוסר זהירות ליד המדורות. על מנת שכולנו נוכל ליהנות מחגיגות החג באופן בטוח, עיריית נתיבות, הרשות העירונית למאבק באלימות, בסמים ואלכוהול, השיטור העירוני ומד”א נתיבות יצאו בקמפיין הסברה בנושא הסכנות הטמונות בהדלקת מדורות ל”ג בעומר.

 

הקמפיין החל ביום רביעי השבוע, 15/5/2019 ונמשך לאורך שלושה ימים, על ידי, סיירות ‘הורים באמונה’ (לקהילה החרדית) בריכוזו של יעקוב כהן וסיירת הורים עירונית בריכוזו של אמנון אברג’ל, מטעם הרשות העירונית למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, מתנדבי מד”א ושוטרי השיטור העירוני אשר יצאו לסייר במסע הסברה במסגרות החינוכיות ממלכתי, ממ”ד ותלמודי תורה בעיר.

 

סיירת ‘הורים באמונה’ לקהילה החרדית, מתנדבי מד”א והשיטור העירוני התקבלו במאור פנים בתלמודי התורה השונים, ביניהם, יד המלך (כיתות ד,ה,ו), נתיבות יהודה (כיתות ג-ז), זכרו, בניהו, חב”ד (כיתות א-ו) כמו כן, סיירת הורים עירונית, בבתי הספר דרכא מקיף ממלכתי (חטיבה תחתונה) נועם אליהו(כיתות ד-ו) ורבין (כיתות ג-ו).  הוסבר לתלמידים על מצבי הסיכון האפשריים בערב החג וחולקו פליירים עם המלצות להתארגנות אחראית.

 

בל”ג בעומר, ב-10 השנים האחרונות קיימת עליה באחוז הפניות למיון עקב כוויות בהשוואה לשאר ימות השנה. כוויות מאש גלויה נחשבות כפגיעות חמורות ולרוב אף מסכנות חיים. מרבית התלמידים נכווים מגחלים בוערים או ממסמרים הנמצאים בקרשים. מנהל מד”א מאיר אלמליח, קורא לכולם לקחת אחריות ולנהוג לפי כללי הבטיחות המחמירים הנדרשים על מנת למנוע פגיעות מיותרות בגוף ובנפש.

הסייר, המתנדב בסיירת ‘הורים באמונה’, יענקי רוזנפלד, שמשמש גם כנהג אמבולנס במד”א נתיבות, הסביר לתלמידים על הפגיעות שיכולות להיות מאיסוף קרשים עם מסמרים חלודים באתרי בנייה ובאזורים מסכנים, על הכוויות העשויות להתקבל כתוצאה מהדלקת מדורה שלא על פי כללי בטיחות וללא השגחת מבוגר אחראי וציין שבמקרה של פגיעה יש לחייג 101 או באם אפשר להתפנות עצמאית לקבלת עזרה ראשונה.

 

מדריכי המוגנות, איתן קנפו מהמקיף הממלכתי ע”ש נבון, אורית בן חמו מביה”ס יסודי רבין ואולגה ויינשטיין מביה”ס יסודי נועם אליהו יחד עם סיירת הורים עירונית הדגישו בפני התלמידים את החשיבות ההתארגנות בקבוצות, את קבלת האחר וילדים נוספים שמבקשים להתקבל לקבוצה ונענים בסירוב. את היוזמה לקחת אחריות להגשת עזרה או לחילופין  להזעיק מבוגר אחראי לסייע במצב סיכון. התלמידים גילו עניין רב, היו שותפים פעילים בפעילות ושאלו שאלות ענייניות סביב הנושא.

 

 

לדברי מפקד השיטור העירוני, קאמל אבו גאנם: יערכו סיורים מוגברים יחד עם יחידת אופק ומתנדבי סיירות ההורים במרחב הציבורי, במתחמים בהם ידלקו מדורות ל”ג בעומר. רמי בובליל, סגן מפקד השיטור העירוני ושרון אמסלם, מנהל השיטור העירוני קוראים לציבור להתגייס לקחת אחריות ולנהוג לפי כללי הזהירות. לדווח טלפונית 106 על כל מפגע סביבתי. במידת הצורך לדווח לכבאות 102 על שריפה שיצאה משליטה, 101 מד”א במידה וישנן פגיעות בגוף ו-100 על כל אירוע מחשיד המסכן את הפרט או הציבור.

 

לדברי מנהלת הרשות העירונית למאבק באלימות בסמים ואלכוהול, חגית ביטון חג’בי, קמפיין ההסברה במוסדות החינוך נועד למקסם את העלאת המודעות בקרב התלמידים על הדרך בה יש לנהוג בערב חגיגות ל”ג בעומר. החג מהנה עבור ילדים ובני נוער ועל מנת שחג זה יהיה שמח וחיובי מומלץ שההורים ישוחחו עם הילדים והמתבגרים על מצבי סיכון אפשריים בערב זה ויחדדו את כללי הבטיחות בהדלקת מדורות. “אני מבקשת להודות,

לכל השותפים ביוזמה המבורכת, מת”ח נתיבות, סנ”צ צחי כהן,  למפקד השיטור העירוני, קאמל אבו גאנם וסגנו רמי בובליל, למנהל השיטור העירוני, שרון אמסלם, למאיר אלמליח מנהל מד”א נתיבות, ראש מנהל החינוך, מר אבי אלישע, למתנדבי סיירת ההורים היקרים ומתנדבי מד”א: יענקי רוזנפלד, שליו דוד. לשוטרי השיטור העירוני אריה לב ואביעד ממן, למדריכי המוגנות שנתנו מזמנם והיוו שגרירים להעלאת המודעות ושלוחי מצוות ‘ונשמרתם לנפשותיכם'” אמרה לנו הגב’ חג’בי.

 

 

 

 

Smiley face

השאר תגובה