once-upon-a-time-g6c114050e_1280

קצרצרים | גודד גייר

קפצתי לסופר פארם לקנות מוצר או שתיים ולא מצאתי במדף, אז שאלתי וביקשתי עזרה מאחת הדיילות עם כיסוי ראש שתעזור לי והיא עם חיוך גדול עוזרת לי אבל מדברת אלי ברבים ואני מסתכל לצדדים לא רואה אף אחד איתי, לאחר כמה רגעים מצאתי את שחיפשתי וצעדתי לכיוון הקופה לשלם ובעמדה של הקופה אותה דיילת נמצאת ושוב היא מדברת אלי ברבים אז שאלתי אותה “אני לבד למה את מדברת אלי ברבים?” והיא עונה לי תשובה מדהימה “אני מונעת קירבה בכך שאני מדמיינת אותך עם עוד אנשים איתך וככה אני מרוכזת במטרה” נמסתי!

____________________________________________

אתמול נפגשתי עם חבר ילדות מהיסודי, אחד כזה שהייתי ישן אצלו והוא אצלי חווינו מלא יחד ולא התראינו מגיל 12. נפגשנו אצלו בבית קבענו מראש התכוננתי והתמלאתי התרגשות מהרגע. אנחנו יושבים בסלון שותים וויסקי משובח ואז הוא מציע ג’וינט ואני אומר לו “הפסקתי לעשן אבל אני יקח שאכטה” ומספר לו על העבר שלי עם חומרים אסורים. קצת אחרי השאכטה נתקפתי חרדות איומות הכל התגבר והקולות האלה בראש מה הוא יחשוב עלי ואיזה סרט אני בטח הורס את הרגע, ואיזה דפוק אני נראה ואז אני מתחיל להזיע וחם וקר והנשימות מתגברות והקול הפנימי אומר ‘צא מפה תברח לתוך החור שלך’ ואני מודע לחרדה ולעצמי אבל עדיין היא חזקה, אז עשיתי משהו שלא עשיתי אף פעם ושיתפתי אותו ברגשות ובהתקף שאני חווה והוא הכיל אותי בצורה מדהימה הרגיע הציע שוקולד ומים אספרסו, מוזיקה אולי קולה ודיבר איתי לא נבהל, ומהמקום הבטוח הזה הרגשתי איך הכל נרגע והחרדה נעלמת ואשכרה מישהו הצליח איפה שאני נכשלתי כל כך הרבה פעמים עם אחרים וזה היה מדהים מילא אותי במלא משמעות והבנה חשובה, פשוט לדבר פשוט לשתף ולתת לצד השני את הכוח לעזור בלי ניחושים ובלי משחקים להיות אמיתי להיות אתה בלי מסכות ובלי לחשוב מה חושבים עלי או איך אני נראה מהצד.

יחשבו עליכם גם אם לא תחשבו בשבילם וזה שלהם, אבל תשתפו תדברו תורידו מגננות ומסכות של החיים בפני אלו שנותנים לכם מהזמן היקר שלהם.

____________________________________________

××ראיון עבודה בסחבק××

אני: “איפה עבדת?”

הוא: “אהה יש לי מלא ניסיון בבורגר טאצ’, שיפודי הפינה, טעם העמק, פיצה בר, כחלון, המאפה הצרפתי, הלאפה המקסיקנית, מקסיקני, ארומה, קפה קפה, אחוזת דניאל, יין בעיר, כהן הגדול, כהן הקטן, כהן הרחוק…”

אני: “בן כמה אתה? תזכיר לי”🤔

הוא: “צעיר עוד יש לי כוח רק בן 17”

אני: “לא התקבלת.”

____________________________________________

המגירה של הקופה בעסק לא נסגרת חצי משמרת, שוב מחשבות על טכנאי שיבוא לסדר את הבעיה, עוד מטלה לרשימה הארוכה שכבר מכבידה, אז ניסיתי לסדר אותה לבד, פירקתי לאט לאט את המגירה כדי להתחיל להבין מאיפה הבעיה, והנה הנזק חשוף מולי, שטר של מאתיים ושטר של מאה ועוד 5 נוספים של עשרים שוכבים תקועים שם כנראה שנים, חוסמים את הקפיץ הראשי, ואני ממצב באסה וחוסר ודאות התעשרתי בארבע מאות שקלים חדשים/ ישנים, תודה אלוהים על הפרטים הקטנים.. אין יאוש בעולם כלל.

____________________________________________

רוב האנשים בעולם יבקשו להיות מאושרים, עשירים, בריאים, יפים, חכמים.. אבל הכרת הטוב זאת המתנה הכי משמעותית ואצילית שאי פעם תצליחו להשיג במסע החיים. תודה על כל דבר על הטוב והרע, על הבלתי מוסבר, תודה על הנסתר והגלוי, תודה על הדרך על השביל וגם תודה על החצץ, תודה על המכות הליטופים, תודה על הזכות ותודה על לקיחת האחריות, פשוט תודה.

____________________________________________

הייתי אצל אחי הגדול בבית שלו אכלנו צהריים יחד עם משפחתו, פתאום הפלאפון שלו מצלצל על המסך היה כתוב ‘האחת והיחידה’ אז הרמתי מבט מופתע מהצלחת ואישתו איתנו ולא היא חייגה, ולא הבנות שגם יושבות בשולחן, אני חושב לעצמי מהר מי זאת יכולה להיות המיוחדת הזאת שהיא האחת שלו, כי מבחינתי אישתו והבנות שלו איתנו, אז הוא ענה לשיחה ‘כן אמא יקרה’.

____________________________________________

אומרים לאנשים

לעזור לאחרים

והם ריקים בפנים.

אומרים להם

לאהוב אחרים

ולא אומרים להם לעולם

לאהוב את עצמם.

הדבר הבסיסי הוא

לאהוב את עצמך

באופן מלא כל כך

שאהבתך עולה על גדותיה

ומגיעה לאחרים.

האדם צריך להיות

כל כך מאושר

כל כך מבורך

כל כך שקט

ומסופק

שהוא מתחיל לחלוק

את מה שיש לו

עם זולתו.

יש לו כל כך הרבה

הוא כמו ענן גשם כבד

הוא חייב להמטיר.

אם הענן מרווה

את צימאון האדמה

זה כבר עניין משני.

החיים צריכים להיות ריקוד

הם צריכים להיות מוזיקה

ואז אתה יכול לתת.

אז תהיה חייב לתת.

לא הייתי צריך אפילו לומר את זה,

כי זה אחד מכללי היסוד של הבריאה:

ככל שאתה חולק את אושרך,

כך הוא גדל.

____________________________________________

סיפור חיי

חבר לשאכטה: ‘מה קורה גודד? מה יאח כמה התגעגתי אליך מת לשבת איתך..’

אני: ‘בוא יאח אני בבית בוא שב איתי’

חבר לשאכטה: ‘בדרך אליך רק תגיד.. יש משהו לעשן?’

אני: ‘לא יאח, אבל יש קולה עוגיות אפילו תה אני יכין לנו’

חבר לשאכטה: ‘טוב פעם אחרת אקפוץ’

____________________________________________

פעם שהייתי קטן חלמתי חלום, בזמן אמת ידעתי שזה רק חלום, רחוב מסחרי ריק שומם נטוש וחנות צעצועים אחת, נכנסתי פנימה והתחלתי להעמיס את החולצה שלי בצעצועים, התרכזתי והצלחתי להתעורר במחשבה שהצעועים יעברו איתי לעולם המציאות, לא הצלחתי חזרתי שוב לישון וגם לאותו חלום, ושוב ניסיתי לקחת איתי צעצועים מתחת לחולצה ובצד השני התעוררתי ערום.

אומנם זה היה חלום והייתי ילד אבל מוסר השכל יש,

כל החומר שתשיגו לא ניתן לשמור אל תתאמצו אבל הנשמה והנפש הם חוצים כל היגיון.

____________________________________________

היום קיבלתי מתנה ברחוב חטיף תפוצ’יפס מאיש אברך, הזכיר לי פעם שהייתי קטן בדרכי לבית מיום לימודים בבית ספר יסודי, איך מצאתי סטפה של כסף והבאתי אותה לאמא שלי, בתמורה קיבלתי חטיף תפוצ’יפס, לא אוהב תפוצ’יפס אז הבאתי לאברך סטפה של כסף, אמרתי לו מצאתי את זה ואני לא אוהב תפוצ’יפס.

____________________________________________

גודד גייר – בעלים של מסעדת סחבק נתיבות | https://netivotonline.com/sahbak/

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!