Smiley face

בנתיבות: סמימי צפוי להיות יו”ר המתנ”ס. בשדרות: קואליציה יציבה של דוידי. באופקים: מאור צברי יחזור לתפקידו כעוזרו של ראש העיר 

 

”אחרי הבחירות” כבר כאן. ראשי הערים מרכיבים קואליציות, וחלוקת התפקידים לחברי העירייה נמצאת בשיאה. סיכום ההתפתחויות הפוליטיות בשלושת הערים נתיבות, שדרות ואופקים.

נתיבות

הקואליציה בנתיבות כפי שהצהיר ראש העירייה, יחיאל זוהר בנאום הניצחון שלו בערב הבחירות, היא אותה קואליציה וללא כל שינוי לבינתיים: הליכוד (4), שס”ג (5), ישראל ביתנו (1), כולנו (1). מי שיישאר באופוזיציה, נכון לשעה זו, הם חברי העירייה ישראל חניה ורפאל שריקי (אחדות ביחד), משה פרץ וגל פלד (דרך ארץ).

אולם, תסריט סביר שיכול להתרחש, הוא שמפלגת אחדות ביחד תתפלג, וכל נציג ייקח את המנדט שלו. במקרה זה, ישנו סיכוי גדול יותר שישראל חניה יוכל להצטרף לקואליציה. חניה שכבר היה בקדנציה האחרונה חבר קואליציה, בידולו ממפלגת ”יחד” שנואת נפשתם של ש”ס, יכולה לקרב אותו לעבר הקואליציה.

אולם, השאלה היותר מעניינת היא מי יהיה באיזה תפקיד. כבר עכשיו ניתן לומר כי בנושא סגנות ראש העיר, מה שהיה הוא שיהיה. ש”ס תקבל את הסגנות, ומי שיהיה נציגה, ככל הנראה, הוא יעקב מעלימי. כמו כן, איליה אטינגר מישראל ביתנו ימשיך אף הוא בתפקידו כסגן ראש העיר.

אך מה בדבר וועדות העירייה? התפקיד הנחשק מבין האופציות הקיימות הוא יו”ר המתנ”ס (נתיבים). עד כה, שלושה מפלגות נושאות עיניים לתפקיד זה. ישראל חניה, מפלגת שס”ג וירון סמימי.

אולם, ההנחה היא שלמרות רצונם של החרדים, לא בטוח שחרדי ירצה לקחת את התפקיד בגלל הסוגיות ההלכתיות שיכולות לעלות מתפקיד זה. המתנ”ס שמיועד לציבור הכללי, יכול להוות קושי לאדם המזוהה כחרדי באירועים שאינם תואמים לתפיסותיו הדתיות.

סיכוייו של חניה, שנכון לשעה זו נמצא באופוזיציה לקבל את התפקיד, קלושים. על כן, מי שצפוי לקבל את התפקיד (אם לא יהיה תפנית) הוא ירון סמימי.

ההנחה היא סמימי, שהביע תמיכה מלאה לכל אורך מערכת הבחירות ביחיאל זוהר, יקבל את התפקיד.

כמו כן, סמימי ישמש כחבר בוועדת החינוך עירונית, כאשר יחיאל זוהר ימשיך לכהן כיו”ר כפי שהיה עד כה. המטרה של מפלגת כולנו היא לקדם פגישות קבועות בוועדה, ולייצר שיתוף פעולה עם וועד ההורים העירוני ואגף החינוך.

כמו כן, סמימי יהיה יו”ר הועדה לקידום מעמד הילד, ויהיה חבר גם בוועדת המכרזים עירונית.

מאז שהחליט להצטרף לפוליטיקה האש שסופג סמימי לא נרגעת. כצפוי, סמימי מותקף מעצם כניסתו לקלחת הפוליטית. אולם, בעת האחרונה הביקורות והשמועות עליו עולות שלב.

”הרבה אנשים אמרו לי שהכניסה לפוליטיקה מלווה בהרבה הכפשות, ואני מבין זאת. אבל אני מתכוון להגיע עם פוליטיקה נקייה, וגם אם ייעשו טעויות מצדנו נלמד מהם. מי שעושה גם טועה. ועדיף לעשות ולטעות מאשר לא לעשות. אני אולי פוליטיקאי חדש אבל פעיל חברתי וותיק” אמר סמימי.

 

שדרות

השבוע ביום רביעי בערב, התקיימה ישיבת מועצה ראשונה בשדרות לקדנציה זו. בישיבה, נפרדו חברי המועצה בהווה מאלו שכבר לא יהיו חברי מועצה בקדנציה הנוכחית, וברכת הדרך לחברי המועצה הנכנסים. כמו כן, בישיבה נידונו הצהרת אמונים של חברי המועצה, הצגת ההסכמים הקואליציוניים, מינויים של סגני ראש העיר בשכר והאצלת סמכויות שלהם, מינוי מ”מ ראש העיר בתואר והאצלת סמכויות, האצלת סמכויות לשאר חברי הקואליציה, מינוי מורשה חתימה, קביעת תאריך ושעה קבועים לישיבות המועצה.

כבר עכשיו ניתן לומר כי הקואליציה של דוידי יציבה ויכולה להיות רגועה הרבה יותר ממה שהייתה לו עד כה. שאובי שהיה בקדנציה האחרונה האופוזיציה הלוחמנית של אלון דוידי, נכנס לקואליציה מה שיכול לייצר פחות כאבי ראש לדוידי.

חברי הקואליציה הם: אלון דוידי, עו”ד יהודית אוליאל מלכה, אלעד קלימי, אורן נזרי, עו”ד אלונה רבינוביץ’, מיכאל אמסלם, מארק איפראימוב, חוה נחשונוב, ויקטור אברמוב, הרצל שאובי ודורון טקטוק.

חברי האופוזיציה: אמיר פינטו, אביאל בן זקרי, יניב פרץ ושילה פרץ

סגני ראש העיר: אלעד קלימי ומרק איפראימוב, המשנה לראש העיר: מיכאל אמסלם, ומ”מ ראש העיר היא יהודית אוליאל מלכה.

 

אופקים

הקואליציה של דנינו הולכת ונסגרת, שני מפלגות החרדים שביחד קיבלו 6 מנדטים וביחד עם מפלגתו של דנינו שקיבלה 6 מנדטים יכולה להוות לדנינו קואליציה יציבה ובטוחה. עד כה, דנינו לא פנה לטל מגירה להצטרף לקואליציה.

בשבוע האחרון הודיע דנינו כי חבר העירייה, ומי ששובץ במקום השני ברשימתו של דנינו, מאור צברי, דמות מוערכת באופקים, יחזור לתפקידו כעוזרו של ראש העיר ויתפטר מתפקידו כחבר עירייה.

יש שיגידו כי המהלך הזה היה צפוי, אך מנגד היו כאלו שסברו כי צברי צריך להיות סגן ראש העיר. למרות זאת, שני סגני ראש העיר יהיו מהמפלגות החרדיות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smiley face

השאר תגובה