GODED KARAHAT

קרחת | גודד גייר

השבוע נכנס לקוח שהוא חבר מהילדות שלי בסמטאות נתיבות לסחבק, רכש פיצה מענינת נראה לי המושג הזה נברא אצלי ואז הוא שואל אותי “תגיד גודד מאיפה אתה מעתיק את כל הסיפורים שלך?” ואני מנסה לחשוב מה הכוונה מעתיק, ואז אני אומר לעצמי מאיפה באמת אני כותב דברים, מאיזה מקום זה מגיע, ואיך בכלל נברא סיפור.

“יש מקום סודי מיוחד כל פעם שאני רוצה לכתוב משהו אני הולך לשם ופשוט מעתיק את מה שאני רואה” עניתי לו תשובה שרק תעורר לו את הסקרנות יותר.

“אהה ידעתי, זהו אני זוכר אותך מהילדות לא הגיוני אתה שובב דבע כזה (מילה נתיבותית מקבילה לטיפש), אז איפה אתה מעתיק בגוגל?” המשיך לחקור ולשאול אותי בצורה תמימה, לא מזלזלת חלילה, אני יודע לזהות מעבר לדמות גם את הנפש והנשמה.

“אספר לך בקצרה סיפור בסוף תבין את התשובה” עניתי לו ברצינות רבה עם כל המסכה, לא זאת של המגיפה.

וככה הסיפור מתחיל.. לפני כמה חודשים אני מסיים לעבוד מאוחר בלילה מת להתקלח הדלקתי את הדוד שחבר שלי דודי יעקובי התקין לי. הדלקתי מראש כמה שעות לפני, ונכנסתי למקלחת עם שיר אהבה חדש של שאולי הספר ברקע, התפשטתי בחושך כי המנורה שרופה כבר איזה שנה ואני עצלן ללכת לעידן החשמל. המים זולגים רותחים על גופי, אדים רבים משתלטים על החלל יוצרים אווירה של סאונה כמו בארמון של עודד שריקי.

אחרי כמה דקות טובות של מים רותחים על כל גופי וראשי ברמת כוויה, אני מחפש את השמפו ולא מוצא אותו ואז נזכר שהוא ניגמר ושכחתי לקנות חדש.

בזווית העין אני רואה את השמפו של פלויד הכלב שלי בקבוק יוקרתי עלה לי 90 שקל אצל זיגדון קניון עולם החי, עם פינוק של עצם וחטיף במתנה.

הסתכלתי על השמפו והתחלתי לחשוב לעצמי השמפו שלי עולה 8 שקל לפעמיים הוא במבצע 3 ב20 אצל סופר מסס של הדגים, והשמפו של פלויד הכלב שלי פי 10 במחיר וגם יש לי שיער קירח כבר כמעט חצי מהחיים שלי, מה כבר יכול לקרות לי אם אשתמש ואחפוף בו את ראשי.

תוך כדי החפיפה גם באזורים המוצנעים, אני חושב לעצמי ואוו איזה ריח טוב יש לשמפו ומרקם עדין על העור ממש מרגיש טוב. סיימתי להתקלח עם הבטחה לעצמי שמחר אקנה לי שמפו משלי, וכמה מזל שפלויד לא מצחצח שיניים אחרת מי יודע גם המשחה בדרך לסיום. פיג’מה, ג’וינט, ונבלעתי במיטה מחשבות אחרונות ולילה טוב.

עם בוקר שזה 12 בצהריים אצלי יקיצה טבעית כל יום, הגשמתי את החלום. מתעורר והולך לצחצח שיניים בכיור הענק שנמצא במקלחת, ותוך כדי שאני שוטף פנים ועיניים אני מרגיש שאני צריך להסתפר אבל לא הגיוני הסתפרתי לפני יומיום מכונה אפס כמו תמיד.

עוד יום הגיע לסיום ושוב מקלחת חמה ושוב אני קולט ששכחתי לקנות שמפו ואז התסריט של אתמול חוזר על עצמו והשמפו של פלויד הכלב שלי שוב מוצא עצמו על הראש שלי וכן גם באזורים המוצנעים.

למחרת שהתעוררתי הלכתי למקלחת לשטוף פנים ותוך כדי שאני משפשף את עייני בכיור עם מים, אני פתאום רואה במראה שהשיער שלי צומח מחדש ואיפה שהיה מדבר צומח עכשיו שיער, ובלורית קטנה צצה לה מקדימה.

כולי מתרגש לא מאמין אשכרה יומיים גדל לי שיער ואנשים טסים לטורקיה לעשות השתלות, או הולכים ליוגב הספר לצייר זקיקים דמוי שיער.

חשבתי לעצמי מהר והבנתי שאני חייב לשמור על זה בסוד מכולם, והתחלתי לשים כובע שיסתיר את השיער שגודל לי מחדש.

אחרי שבועיים שאני חופף בשמפו של פלויד נהיה לי שיער כמו של פיני סיגרון הספר, והראש מתחיל לחשוב עסקי אם תוך שבועיים גדל לי שיער וזה לקח רבע מהכמות של השמפו אז אני אלך לזיגדון אקנה את כל מה שיש לו במדף, ואז בבית אני יארוז אותו מחדש בבקבוקים קטנים יותר עם מחיר מופקע וככה אני אתעשר.

“ואוו איזה קטע גודד יאח אשכרה גדל לך שיער משמפו של כלבים, מדהים תוריד רגע את הכובע נראה את הבלורית” פנה אלי בבקשה אחרונה כי אשתו באוטו מחכה לו ולפיצה שבידו.

אז הורדתי את הכובע וחשפתי בפניו את ראשי החדש

“מה זה גודד יש לך קרחת אותו דבר מה אתה ממציא לי פה סיפורים” והרגשתי אכזבה בקולו כי הוא ציפה לראות את הסיפור מתגשם, אז עניתי לו “לא אחי אני לא המצאתי את הסיפור, אני רק מעתיק אותו ממקום סודי”

גודד גייר – בעלים של מסעדת סחבק נתיבות | https://netivotonline.com/sahbak/

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!