Smiley face

הזוכה במקום הראשון: נגה מור מבית הספר נועם אליהו. סמימי: “ביחד עם ראש העיר נפעל לקדם את חידון התנ”ך העירוני שיחזיר את העיר נתיבות לימים בהם העיר נתיבות הייתה אבן ברמה העולמית”

במוצאי השבת האחרונה התקיים זאת השנה השנייה גמר חידון חנוכה עירוני שאותו הפיק חבר מועצת העיר ירון סמימי יחד עם משפחת כהן לעילוי נשמת אביהם בן ציון כהן ז”ל. בגמר השתתפו 12 תלמידים מכיתות ג’-ו’ מבתי הספר “נועם אליהו”, נועם אורות”, ו”אוהל משה” שלקחו חלק ונבחנו על כלל הלכות החנוכה המופעים בספרו של הרב חיים דוד הלוי- “קיצור שולחן ערוך- מקור חיים” יחד עם סה”כ 50 תלמידים ועלו לשלב השני והמכריע.

גמר החידון התחלק לשלושה שלבים מותחים שנוהלו על ידי צוות רבנים מכובד- הרב גואל דידי, מנהל אולפנת נתיבות והרב משה בוזגלו, שהינו רב בישיבה התיכונית. השופטים ניהלו את כלל שלבי הגמר בחכמה וברגישות רבה. רב נוסף שכיבד את הערב היה הרב גיל מנור שהדליק חנוכייה ובירך את הקהל ואת משתתפי הגמר. לאחר מכן יו”ר ועד ההורים העירוני- מוטי חסן איחל לתלמידים בהצלחה וברך את מארגני החידון על היוזמה החשובה שמתקיימת זו השנה השנייה.

במקום הראשון והמכובד זכתה התלמידה נגה מור מבית הספר “נועם אליהו” שיצאה עם אופניים וקסדה מתנת אולמי “גן הפקאן” בניהולו של קובי אוחיון. במקום השני זכה עילאי פרץ מבית הספר “נועם אורות” ובמקום השלישי זכה יגל בוזגלו גם הוא מבית הספר “נועם אורות”. הפרסים הנוספים נתרמו על ידי “תכשיטי צביה”, רשת החנויות “גאדג’ט” וחנות הניידים “יוסיפון”.

חבר מועצת העירף ירן סמימי אמר באירוע כי “אני גאה בכלל התלמידים שלקחו חלק בכלל שלבי החידון, וכמובן ב-12 התלמידים שהגיעו לשלב הגמר המכונן. אני מתכוון כעת לקדם יחד עם ראש העיר ועם עוד מספר תושבים חידון תנ”ך עירוני שיחזיר את העיר נתיבות לימים בהם העיר נתיבות הייתה אבן שואבת לחידון התנ”ך העולמי.

יש כמה אנשים שבזכותם הצלחנו להגיע למעמד המרשים והמרגש. תודה רבה לראש העירייה, מר יחיאל זוהר, לראובן פיניש מתרבות תורנית, לתמר בונה מקהילת “נתיבים”, למשפחת כהן, בוזגלו ובלאס על ההתגייסות לעילוי נשמת אביהם ז”ל, למנחה היקר- מאיר אלפסי, לרב גיל מנור, ליו”ר ועד ההורים, מוטי חסן, לשופטים, הרב גואל דידי והרב משה בוזגלו, לקובי אוחיון מ”גן הפקאן”, “תכשיטי צביה”, רשת החנויות “גאדג’ט” וחנות הניידים “יוסיפון”, ואחרונים חביבים כלל 50 התלמידים שהשתתפו בשלבים המוקדמים והמאוחרים של החידון והשקיעו רבות”.

בתו של בן ציון ז”ל, ימית בלאס, מי שערכה את החידון, אמרה בסיום האירוע כי “אור חדש על ציון תאיר”, כמה סמלי לציין את נצחיות עם ישראל ותורתו בלימוד הלכה בימי החנוכה. אבא ז”ל אהב לימוד ילדים בגיל הרך והאמין בגרסא דינקותא. זיכנו ה’ לשמוע את ילדי נתיבות מדקלמים את הלכות חנוכה, אשרינו שזכינו להמשיך את רוח ישראל סבא ולהאיר באור התורה הנצחית. בשם אמא היקרה מרים תבדל לחיים טובים אני מודה לחבר המועצה ירון סמימי על היוזמה והתמיכה, למאיר אלפסי על ההנחייה ולקהילת נתיבים על התמיכה ועל העזרה”.

מאיר אלפסי שהיה מנחה החידון אמר: “זכינו להיות נוכחים בחידון חנוכה מיוחד ומרשים, המתמודדים גילו ידע עצום ורב אשר הדהימו כל אורח וכל רב על אף שנשאלו שאלות מאתגרות על כולם בתבונה הצליחו לענות. חידון כזה כ”כ מתאים לרוח החג כי הוא מוכיח שסביב התורה עם ישראל תמיד חג לא מש ולא ימוש ממנה ימין ושמאל ומהילדים היקרים שהתמודדו בחידון עוד יצאו בעזרת ה’ גדולי דור ונזכה כולנו שמפעלים חשובים כאלה יתרחבו בעירנו עוד ועוד בהובלת חברת המועצה ירון סמימי”.

Smiley face

השאר תגובה