ביבי ויחיאל

פרסום ראשון: 4.7 מליארד שקלים יושקעו בהסכם הגג בנתיבות

חסר תקדים

ביום רביעי הקרוב יגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר האוצר משה כחלון כדי לחתום על הסכם הגג בין העירייה לממשלה. “המגזין” בשיתוף “נתיבות אונליין” חושפים את פרטי ההסכם האסטרונומי

ראש העיר יחיאל זוהר במשך חודשים ארוכים מקיים יחד עם מנכ”ל העירייה משה מימון משא ומתן עיקש על פרטי הסכם הגג מול משרדי הממשלה כמו משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, משרד התחבורה וכן גם מול רשות מקרקעי ישראל. כל זאת, על מנת להביא את התוצאה חסרת התקדים אותה הביאו – 4.7 מיליארד שקלים שיושקעו בתשתיות, חינוך, דיור, מסחר ועוד.

אנו חוזרים על המושג “חסר תקדים”, כי פשוט מאוד להסתכל על הנתונים ולראות שבעיר אופקים הושקעו במסגרת הסכם הגג 1.2 מיליארד שקלים פער של 3.5 מיליארד ₪.

נציין שמשך ההסכם הוא לכשבע שנים, כאשר העירייה מחויבת לשווק כ-2000 יחידות דיור בכל שנה. מה שאומר שסיכוי סביר מאוד שמחירי הדיור בעיר ירדו במידה ואכן הדבר יקרה. כיום בנתיבות יש כ-7000 יחידות דיור.

במסגרת הסכם הגג יעניק משרד התחבורה תקציב של יותר מ-164 מיליון ₪ על חניון למשאיות, מסוף תחבורתי עירוני, שבילי אופניים, כביש גישה דרומי לאזור התעשיה המערבי, הרחבת כביש 25 וכביש מחבר למסוף תחבורה.

ללא קשר להסכם הגג, ישקיע משרד התחבורה תקציב של 400 מליון ₪ על פרויקטים תומכים נוספים.

126 גנים יוקמו, 286 כיתות בבתי הספר היסודיים, 263 בבתי ספר העל יסודי וגם 41 כיתות לחינוך המיוחד. כמובן שבהתאם לכך יוקמו גם מבני ציבור ובתי ספר שיאיישו את הכיתות. כל זאת תחת מסגרת של תקציב עצום של יותר מ-753 מיליון ₪.

שאר הפרטים בגיליון הסופ”ש של עיתון “המגזין נטו”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!