Smiley face

 

ניסיונות האיחוד עם סמימי שלא צלחו והקשר עם יחיאל זוהר: ישראל חניה מסכם קדנציה ופותח את מערכת הבחירות הקרובה

בבחירות הקודמות הוא היה ”הילד הרע”, צעיר ואנרגטי. אך חמש שנים עברו מאז, והיום משהו בו השתנה. הילד שבו עדיין נשאר, הוא לא ”שם” על אף אחד, ולא מפחד משום דבר, אך חל בו שינוי מסוים, הוא התמתן מאז המערכה האחרונה. ”פוליטיקאי צריך לדעת שבכל יום יכולות להתפרסם נגדו שמועות, המבחן האמיתי הוא כמה הוא עומד יציב נגד ההכפשות. אם אין לך את זה, זה לא המקום בשבילך” פורש בפניי חניה את שיטתו לגבי אלו הרוצים להצטרף לפוליטיקה למרות שהיא לא מתאימה להם.

עד לאחרונה היו ניסיונות איחוד בינו לבין ירון סמימי, אך כפי שפרסמנו כאן בעבר, ניסיונות האיחוד כשלו. המשא ומתן ביניהם התפוצץ בעקבות העיסוק בשאלה מי יעמוד בראש הרשימה. לא הרבה יודעים, אך לשניים יש היסטוריה משותפת מהעבר, שניהם עבדו יחד בצעירותם באותו מקום עבודה, היה זה עוד קודם לעסקים המשגשגים שיש לחניה כיום בתחום הנדל”ן. מאז, השניים הם ידידים, והיה נראה כי האיחוד ביניהם הינו רק שאלה של זמן.

מה קרה בינך לבין סמימי? מדוע ניסיונות האיחוד לא צלחו?

”מהסיבה הפשוטה: לא הייתי מוכן להיות מספר 2 שלו, ולכן זה לא צלח. אני הצעתי לו את המספר השני ברשימה שלי, ואף אמרתי לו שאם במידה ונביא 2 מנדטים ונקבל סגנות, הוא זה שיקבל את הסגנות. אני לא רציתי ואיני צריך סגנות בכסף. אני חושב שהוא אדם ראוי ואני מאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך”.

יש עוד סיכוי שתתאחדו בהמשך?

”בקונסטלציה שאני מספר 1 אני כמובן אשמח להתאחד איתו. בסוף, צריך לזכור שאני חבר עירייה וקיבלתי בעבר את אמון הציבור בפעם הקודמת”.

האם יש סיכוי לאיחוד עם רשימה אחרת?

”אם יהיה איחוד זה יהיה רק עם ירון סמימי. נתתי לו מילה שאם יהיה איחוד זה יהיה רק איתו ואני מתכוון לעמוד במילה שלי. חבל שהוא נתפס במטריה של מפלגת ‘כולנו’, לדעתי זו טעות, ואני חושב שטוב יהיה לשני הצדדים שנאחד כוחות ונלך ביחד”.

בבחירות הקרובות יש לך סיכוי לעבור את אחוז החסימה?

”אין שאלה בכלל. אני עובר אותו ואני עומד כיום על מנדט וודאי ומשקיע רבות כדי להגיע ל-2 מנדטים. כרגע אנחנו עומדים על מנדט פלוס, ואנחנו עובדים על גיוס אנשים לרשימות וראשי קבוצות לגיוס עוד בוחרים במטה הזמני שלנו בסנטר 2000 עד פתיחת המטה  בשבוע הבא”.

בבחירות האחרונות טענו כי בזכות אביחי שלי, מספר 2 ברשימה שלך, עברת את אחוז החסימה, וכיום הוא שלי עבר לתמיכה בסמימי. מה קרה ביניכם?

”לא קרה כלום. אביחי שלי הוא אדם מדהים ומיוחד בעיניי. מבחינתי זה טוב לרענן את השורות עם אנשים חדשים. מה שהיה לפני חמש שנים זה לא מה שיש היום. הפוליטיקה השתנתה, וכמות המפלגות השתנו, אם בבחירות האחרונות היו 7 מפלגות, כיום יש 5, וזה משחק לטובתנו”.

אף לא אחד ממי שהיה איתך ברשימה בפעם הקודמת לא משובצים הפעם. אז מי יהיו ברשימה שלך הפעם?

”כרגע אני רק יכול לומר כי אברהם נגר משובץ במקום הרביעי, אך מקומות 2 ו-3 עדיין שמורים אצלי, ויתפרסמו בקרוב”.

”אני ירוץ לראשות העיר בבחירות הבאות”

כזכור, בבחירות האחרונות חניה היה האופוזיציה לראש העירייה, יחיאל זוהר, והחל את הקדנציה באופוזיציה. אך מאז, טיב הקשר ביניהם השתנה, מה שאפשר לו לחבור לקואליציה בהמשך הדרך. חניה מספר לנו על ההצלחות שלשיטתו הוא הצליח לעשות בקדנציה אחרונה ומספר לנו על עתידו הפוליטי.

מה עשית בקדנציה האחרונה כחבר עירייה?

”השגנו תקציב לשיפוץ טיפת חלב בשווי של 200 אלף ₪, ובימים הקרובים המקום יעבור תהליך של שיפוץ. הגשנו תקציב לתכנית לבניית קנטרי קלאב בנתיבות. כמו כן, הגשנו תכנית לשיפור תחום הצעירים בעיר”.

כיום יש לך יחסים טובים עם ראש העיר בשונה מהבחירות הקודמות. במי תתמוך הפעם לראשות העיר?

”אנחנו מתכננים לא לצדד בשום מתמודד בבחירות אלו, ולהגיע לבחירות בדרישה אחת לבוחרים: תצביעו לנו לחברי המועצה. אנו נחבור לכל מי שייבחר לראשות העיר ונחתור לשבת בקואליציה ולהשפיע משם. יש לנו רצון עז לשנות ושפר את העיר ולהמשיך במהפכה שהחלה בעיר”.

כבר הכרזת בעבר על הרצון להתמודד לראשות העיר. האם בבחירות הבאות, אתה מתכנן לרוץ גם עם יחיאל יחליט להתמודד שוב?

”בוודאי. השאיפות הפוליטיות שלי הם להיבחר לראשות העיר, זאת התקווה שלי. גם אם יחיאל ירוץ. אני אכבד אותו בחמש שנים הקרובות כמו שעשיתי בקדנציה האחרונה למרות שכזכור, בבחירות שעברו הייתי מהמתנגדים שלו. אבל, כשהייתי חבר מועצה הבנתי שיחיאל שיפר את העיר בכמה רמות והשיג תקציב עתיר בהסכם הגג לשיפור פני העיר. אני סבור שמגיע לו את כל הקרדיט על כך, ולכן בבחירות הקרובות אני לא יפנה לו עורף”.

לא פעם ישנה השמועה כי חניה כלל לא מתגורר בעיר נתיבות, כאשר הביקורת מתחזקת בכך שילדיו לא מתחנכים בעיר. חניה מבטל בתוקף את השמועות.

חניה, תגיד, אתה מתגורר בנתיבות כיום?

”כן. בוודאי. אני גר במערב נתיבות. זה שיש לי עוד נכסים מחוץ לעיר, ואחד מהם הוא בבית הגדי, שהוא גם המושב שממנו הגיעה אשתי, זה לא אומר שאני לא מתגורר בעיר”.

יש תלונות על כך שהילד שלך מתחנך מחוץ לעיר. מה שמעורר את השאלה מהי הגישה החינוכיות שלך בכל הקשרו ללימודים בתוך העיר נתיבות?

”הבן שלי נמצא בגן בבית הגדי כי אשתי משם. לא עשיתי את זה בגלל שהחינוך בנתיבות לא טוב, אלא בגלל שכשהוא היה קטן הוא התחיל שם. אני סבור שמערכת החינוך בעיר טובה, ובכיתה א’ בני יעבור ללמוד בעיר בבית הספר נועם אורות”.

מי קהל הבוחרים שלך?

”כולם. צעירים, חרדים, דתיים לאומיים, מסורתיים וחילונים. בשנים האחרונות בכל יום יש לי לקוחות חדשים שאני ממשיך את הקשר איתם. אני מייעץ להם, אני מגיע לאירועים שלהם ואני בקשר יומיומי איתם. אגב, הרבה מהם הם תושבי חוץ שהגיעו רק לאחרונה להתגורר בעיר. מאז שהחלטתי להתמודד יש לי מאות הודעות של חברים ומכרים שרוצים אותי שוב במועצה ובכל יום אני מקבל עוד ועוד הודעות תמיכה”.

מה אתה מתכנן לעשות בקדנציה הבאה?

”היה לי קצת יותר קשה להזיז דברים כי לא הייתי בקואליציה ורק לאחרונה התחלתי להצליח להזיז דברים. אחד מתכניות הדגל שלי הוא בכל הקשור לחלוקת העיר. כמו שיש במושבים, אני רוצה ליצור נציג לכל שכונה שיתלוו אליו פעילים נוספים והם ייצגו את הצרכים של השכונה בה הם גרים. העיר תהיה מפולחת ל-18 מחוזות

כמו כן, נושא התרבות והפנאי קרובים לליבי וכל מה שקשור לספורט. אני רוצה גם להקים מכללה, מה שלא אמור להיות מסובך מידי לאור ההגירה החיובית שיש לעיר. מה שאני אומר לך זה לא דמיונות, אלא מעשים שיקרו.

אני מאמין שנתיבות יכולה להתפתח, והיא במקום טוב מאוד כיום. השמים הם הגבול, ואני מדבר על תכניות עתידיות שיכולות להיות כאן בנושא המלונאות ותיירות פנים, בתי חולים, מוסדות ציבור ועוד. ושיהיה ברור, אני לא מעוניין בתפקיד בשכר. עשיתי מספיק לביתי. וכל מה שאני רוצה זה לעשות למען הציבור”.

 

תגובות:

ירון סמימי מסר: ”קיימנו מו”מ עם ישראל חניה וזאת על מנת לבחון אפשרות למנף את כוחנו במועצת עיר ולבוא עם כוח משמעותי יותר לעירייה. לצערי לא הגענו להסכמות הן בשל הרכב הרשימה והן בשל הערכים והדרך שכל אחד מאיתנו בחר להוביל. אני מאחל לכלל המועמדים בהצלחה ומייחל לכך שהציבור ישפוט כל אחד מהרשימות על פי העשייה שלו”.

Smiley face

השאר תגובה