כחלון ודוידי

חשיפה: גם עיריית שדרות בדרך להסכם גג שיכפיל את כמות התושבים בעיר

אחרי שבערים נתיבות ואופקים כבר נסגרו הסכמי הגג מול משרד האוצר – העיר הסמוכה אליהן שדרות, צפויה לחתום על הסכם גג היסטורי שצפוי להכפיל את כמות תושבי העיר לכ-50 אלף תושבים. וגם: המלחמה על השיגרה

בצל המתיחות שביישובי עוטף עזה ובעיר שדרות שרק ביום שישי האחרון נורה אליה מטח רקטות, שגם הצליח לחדור את מערכת ההגנה של כיפת ברזל – על הפרק הסכם גג מהפכני.

בחודשים האחרונים נמצאים בכירי עיריית שדרות, בראשות ראש העיר אלון דוידי במשאים ומתנים קדחתניים ומתקדמים מול משרדי האוצר, התחבורה ומשרד הבינוי והשיכון בדרך לחתימת הסכם גג היסטורי שבמסגרתו ייבנו לא פחות מ-6000 יחידות דיור חדשות – מחציתן במסגרת מחיר למשתכן תוך 3 שנים בלבד.

במספרים כאלה, צפויה העיר להכפיל את עצמה ולהגיע למספר של כ-50 אלף תושבים.

התקציב שתקבל עיריית שדרות במסגרת הסכם הגג הוא 1.75 מיליארדי שקלים, שיכלול בניית שכונות חדשות, שיפוץ שכונות וותיקות, קיצור היציאה משדרות דרך כביש 333 – דבר שיעזור למאות תושבים שיוצאים ונכנסים לשדרות בשעות הלחץ של הבוקר והצהריים.

עוד במסגרת ההסכם ייבנה מכון טיהור שפכים חדש, אזור מסחר ותעסוקה חדש ובעצם ניתן לומר כי ההסכם צפוי לשנות את פניה של העיר שדרות בשנים הקרובות.

מוקדם יותר השבוע התקיים טקס תנופה וצמיחה של יישובי עוטף עזה בקיבוץ כרם שלום – שלמרות המצב הביטחוני הרגיש מאז פיצוץ המנהרה הסמוכה לכיסופים לפני קצת יותר מחודש ולאחר הצהרת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על ירושלים כבירתה של מדינת ישראל – אנו רואים את השגרה שממשיכה. השגרה שעליה נלחמים כבר יותר מדיי שנים תושבי הדרום – אך כעת היא מתבטאת כפי שאנו רואים במסגרת הסכם גג בעיר שדרות – גם במעשים ולא רק במילים.

בכנס השתתפו ראשי המועצות האזוריות גדי ירקוני, אלון שוסטר, שי חג’ג’, יאיר פרג’ון ותמיר עידאן. אליהם הצטרף גם שר החקלאות אורי אריאל.

מי שעוד הצטרף לכנס המיוחד, היה לא אחר מאשר מפקד אוגדת עזה, תת אלוף יהודה פוקס שהבהיר כי הוא ושאר כוחות הביטחון יעשו לילות כימים על מנת לשמור על חיים טובים ובטוחים לתושבי העוטף.

חלק מהתושבים שעמם שוחחנו הביעו התייחסות צינית כלפי הטקס כאשר אמרו: “מנסים להגיד לנו שכאילו הכל בסדר, לא מבינים שאנחנו כבר ילדים גדולים שמבינים את השטיקים האלו”.

עם זאת ישנם תושבים שמבחינתם הכנס הזה הוא כנס חשוב. בעיניים שלהם, יישובי המועצה פורחים, וההגירה החיובית רק תמשיך.

בתוך כך, התקיים השבוע תרגיל מיוחד של צה”ל שבעקבותיו תושבים בשטח המועצה האזורית אשכול דיווחו על בעיות של קבלה והוצאה של שיחות טלפון. הצנזורה הצבאית לא הסכימה לחשוף מדוע הקליטה הסלולרית באזור נפגעה, אך אישרה את הפרטים.

משכך, אנו מבינים כי התקופה הזו היא תקופה רגישה מבחינה ביטחונית, אך עם עורף חזק כפי שרבים מהתושבים מציגים – צה”ל יכול לדעת שהוא יכול לעשות את עבודתו בצורה שקולה. כעת נקווה רק שלא נצטרך להקשות עורף, או אפילו לדבר על זה.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!