מרכזית 1

FAKE NEWS

למרות פרסומים של בעלי אינטרסים, שלמה קרעי מבהיר: “אני תומך בתמיר עידאן לראשות מועצת שדות נגב”. הרב דוד קרעי: “אנחנו מאוד מרוצים מתפקודו של תמיר עידאן. נתמוך בו בבחירות הבאות”

טל סיגרון

חדשות מזויפות (באנגלית: Fake news) הן ידיעות המופצות באמצעי התקשורת, ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט ונחשבות לחדשות אמתיות, אך הן למעשה בדיות או הסחות דעת, המשמשות לתעמולה ולדיסאינפורמציה. בחדשות מזויפות הכנסת המידע השגוי נעשית בכוונה תחילה, לשם הטעיית הקורא, או על ידי תיעדוף חדשותי שמציג חדשות סלקטיביות וחוטא לחשיבות הציבורית האמתית של הידיעות (ויקיפדיה).

כפי שבטח שמתם לב, נכנסנו לאחרונה לשנת בחירות. בתקופה הזו וככל שמועד הבחירות יתקרב, יהיו הרבה חדשות מזויפות שינסו להשפיע על דעת הקהל. זה יהיה ברשתות החברתיות, באתרי האינטרנט ואפילו בעיתונים. כל אחד על פי האינטרס שלו. אתיקה עיתונאית לא מעניינת אף אחד, אתיקה אישית גם לא. רק האינטרס הפוליטי או הכלכלי.

לכן, כל קורא יצטרך לסנן את המידע שהוא קורא ולשאול את עצמו שאלה: מה האינטרס של כותב הידיעה?

לכל ידיעה יהיה אינטרס חבוי מאחוריה. אף אחד לא חף מאינטרסים. גם אני. אך לצד האינטרסים צריכה להיות איזושהי אתיקה מקצועית ויושרה פנימית. האמת היא נר לרגליו של כל עיתונאי. אי אפשר לכתוב שקרים, רק כדי לזכות באיזושהי תשומת לב – זה חוטא למטרת העיתונות.

בשבוע שעבר פורסם על כך שד”ר שלמה קרעי יודיע סמוך למועד הבחירות על מועמדותו לראשות מועצת שדות נגב. כדי להמחיש את ה-Fake news חייגנו לקרעי ושאלנו אותו.

“היינו אני ותמיר השבוע בכנסת ביחד בכמה פגישות ומה שאמרנו שם זה שהתחלנו לפני שנה וחצי שנתיים עם קצר קטן” אומר קרעי. “שנינו פקדנו לליכוד. מאז יושרו ההדורים והיום המתפקדים שלנו משותפים. אני תומך בו לרשות המקומית והוא עושה כל מה שאפשר כדי שאני אכנס לכנסת בבחירות הקרובות”.

עוד מוסיף קרעי כי “שיתוף הפעולה הזה הוא טוב לאזור, הוא עושה דברים טובים לשדות נגב. אני שמח שהוא רואה בי מועמד ראוי כנציג הכנסת. אני אעשה מהצד שלי כל מה שאפשר בכנסת. אין כאן מפסידים. שנינו מנצחים”.

לסיום אומר קרעי כי “כל אחד יש לו את השאיפות שלו ואת הדברים שהוא רוצה לקדם ולפעמים אנשים רוצים לומר את מה שהם מצפים שיקרה וזה לא עומד כלל על הפרק”.

אביו של קרעי, הוא רב היישוב זמרת, ומי שידוע כרב בעל השפעה גדולה על תושבי שדות נגב אומר למה הוא העביר את התמיכה שלו לתמיר עידאן בבחירות הקודמות: “אני תמכתי בו בהתחלה למרות שמאיר יפרח עמד בהתחייבות שלו. בכל זאת, שבועיים לפני הבחירות העברתי את התמיכה שלי לתמיר עידאן, כי הרב יצחק ברדא הבטיח לי שתהיה ברכה בתמיכה בתמיר. ובאמת עד היום תמיר עידאן עומד בהתחייבות הזאת”.

ובאשר לבחירות הבאות אומר קרעי כי: “אנחנו מאוד מרוצים מהתפקוד של תמיר עידאן. כל ראשי המועצות בעבר התייחסו לתלמוד תורה, למוסדות שלנו, כאל “נטע זר”, כאילו עושים לנו טובה שמחזיקים אותנו. באו אלינו בגישה של “תגידו תודה שאתם נמצאים פה”. כשתמיר עידאן שמע את הדברים האלה הוא הזדעזע לשמוע את זה. הדבר הראשון שהוא עשה איתנו זה שהוא חילק ממתקים לילדים אחרי שנבחר ואמר שתלמוד התורה שלנו בקריה “אוהל משה” שהוא שווה בין שווים. והוא עמד בזה עד היום וזה לזכותו. אני קראתי עליו את הפסוק: “אחרי בלותי הייתה לי עדנה”, כלומר אחרי שבילו אותנו כל כך, הייתה לי עדנה עם תמיר עידאן. סוף סוף יש מישהו שאפשר לדבר איתו”.

לאחר שקרעי הבהיר את עמדתו, בדקנו עם ראש המועצה תמיר עידאן, כך הוא הגיב: “שלמה, הוא אדם מוכשר ביותר ובעל יכולות גבוהות, אשר החליט להתמודד בזירה הארצית ולהיות חבר כנסת על מנת לקדם את האג’נדה החברתית בה הוא מאמין וכן, את ענייני האזור שבו הוא מתגורר. אני ושלמה חברים קרובים ועובדים בשיתוף פעולה מלא ואני עושה יחד עם חבריי ככל יכולתי על מנת לסייע לו להיבחר כחבר כנסת ולהגשים את חזוננו המשותף למען האזור כולו.”

מקורב לעידאן אומר: “עם כל הכבוד לכל מועמד שירצה להיבחר, העשייה של תמיר עידאן בשטח לא יכולה להדאיג אותנו “המקורבים”. רק השבוע הוא גייס 2 מיליון ₪ מתורמים מפילדלפיה לטובת תושבי שדות נגב, תראה את מצב החינוך בשדות נגב איזה שיפור עצום, תראה את המצב המצוין של הקשישים בשדות נגב. איזה ראש מועצה היה יכול להגיע להישגים כאלה בקדנציה הראשונה שלו? תחשוב לך מה יקרה בקדנציה השניה”.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!