Smiley face

 

לאחר שמאות עורכי דין מבאר-שבע, אשדוד ואשקלון הודיעו על תמיכה בעו”ד דנוך – הצטרפו אליהם גם עשרות עורכי דין משדרות, נתיבות ויישובי הסביבה. “התמיכה של חבריי משדרות ונתיבות מחממת את הלב, ואני שמח שהם מעריכים את העבודה של סיעת ‘המחוז מנצח’ ושלי בארבע השנים האחרונות”, אומר עו”ד דנוך

 

בעוד כשלושה שבועות, ב-18 ביוני, ייערכו הבחירות לראשות וועד מחוז הדרום בלשכת עורכי הדין. עד כה יו”ר המחוז נבחר רק מהעיר באר-שבע, אולם כפי המסתמן, לראשונה עתיד להיבחר יו”ר מחוז דווקא מהעיר השכנה אשקלון, לאחר שעו”ד אלעד דנוך המועמד המוביל, זוכה לתמיכתם של מאות עורכי דין מבאר-שבע, אשדוד ואשקלון, אליהם הצטרפו לאחרונה עורכי דין מובילים משדרות, נתיבות ויישובי הסביבה.

“התמיכה של חבריי משדרות מחממת את הלב, ואני שמח שהם מעריכים את העבודה של סיעת ‘המחוז מנצח’ ושלי בארבע השנים האחרונות”, אמר השבוע עו”ד דנוך  ל”מגזין”. “אפשר לומר שבחודשים האחרונים אנחנו חורשים את המחוז בדרך הטובה ביותר שאני מכיר – דרך הרגליים”.

חתום על מהפכה

עו”ד דנוך (34), תושב אשקלון, המתמודד לתפקיד יו”ר מחוז דרום בלשכת עורכי הדין, מקיים כמעט מידי יום חוגי משרד בכל ערי המחוז, נפגש עם עשרות עורכי דין, שומע מהם תובנות חדשות, לומד הרבה על הצרכים שלהם, וכמובן מציג בפניהם את התוכניות והחזון שלו למחוז לשנים הבאות.

“אני שמח לגלות בכל יום מחדש עורכי דין אכפתיים, מעורבים, שיודעים בדיוק מה הם רוצים מהלשכה, ואני צריך אתכם יחד איתי, כדי להוביל את השינוי הזה” אומר דנוך בשיחה שקיים איתנו.

עו”ד דנוך משמש כיום בתפקיד מ”מ יו”ר מחוז הדרום, יו”ר שלוחת אשקלון ויו”ר פורום הצעירים המחוזי. בעברו, כיהן כחבר המועצה הארצית בלשכה. כבר לפני כארבע שנים התמודד דנוך, כעורך דין צעיר, על מקום בוועד של לשכת עורכי הדין במחוז הדרום יחד עם סיעתו “המחוז מנצח”, רשם הישג משמעותי כאשר זכה לתמיכתם של מאות עורכי דין, והכניס שני מושבים בוועד המחוזי. הוא קיבל לידיו פורום צעירים מנומנם והפיח בו חיים, באמצעותו ביצע פעילויות רבות ומגוונות מאשדוד ועד אילת, לטובת כלל עורכי הדין.

עו”ד דנוך קיים מפגשים מקצועיים, כנסים, השתלמויות, יזם פעילויות תרבות, ובעיקר היה שם בשביל עורכי הדין בכל שעה ובכל זמן. כעת, אחרי ארבע שנים של עשייה אינטנסיבית למען ציבור עורכי הדין, הוא הרגיש בשל לאחוז בהגה ההנהגה.

“אנחנו יוצאים למסע ארוך ומרתק, מסע שבסופו אני משוכנע שנכניס למחוז כוחות חדשים ורעננים. יש לנו נבחרת מדהימה”, דנוך הכריז על המועמדות בפוסט שפרסם בפייסבוק. “את הצעד הקטן שלי עשיתי לפני כארבע שנים, כשקיבלתי החלטה להתמודד לוועד מחוז הדרום של לשכת עורכי הדין. יחד עם הרבה אנשים טובים שהאמינו, כמוני, שהגיע הזמן לשינוי, עשינו את זה, הגענו להישג מרשים בבחירות ובתוך פרק זמן קצר ביותר תרגמנו אותו לעשייה בשטח. עבדתי קשה מאוד כדי לתת יותר לעורכי הדין בדרום. קיימנו מפגשים מקצועיים, כנסים, השתלמויות, יזמנו פעילויות תרבות, ובעיקר היינו שם בשביל עורכי הדין, בכל שעה, בכל זמן. עכשיו, הגיע הרגע לעלות מדרגה”

לשכת עורכי הדין

·         הוקמה בשנת 1961

·         כל עורך דין בישראל חבר בלשכה על פי חוק

·         עיקרה: לפקח ולבחון מתמחים בעריכת דין ואחראית להסמכתם, כמו כן, הלשכה עוסקת בהגנה על ענייניהם המקצועיים, באתיקה מקצועית, עזרה הדדית בין חברי הלשכה, סיוע משפטי למיעוטי יכולת כלכלית ועוד.

·         המועצה הארצית מורכבת מ-48 מושבים סה”כ

·         28 מושבים מתוכם נבחרים באמצעות בחירות כלליות על פי מחוזות

·         5 מחוזות סה”כ

 

 

סוד ההצלחה

 

עו”ד דנוך הוביל לראשונה במהלך הקדנציה האחרונה קיום ימי עיון, כנסים והשתלמויות גם בעיר נתיבות. לדבריו, על אף העשייה, בכוונתו להעלות הילוך בכל הקשור לקשר שבין הלשכה לערי הפריפריה. “האתגר שלנו כלשכה הוא להקל ככל שניתן על ציבור עורכי הדין בשדרות, נתיבות וערי הסביבה”, הוא אומר, כשהוא מבין את המשימה המורכבת וההכרחית.

“עלינו מוטלת הזכות שהיא גם חובה להנגיש שירותים מקצועיים וצרכניים עבור עורכי הדין במקומות האלו. רק במקומות שציינתי חברים בלשכה למעלה מ-350 חברים. בסך הכל זה מצריך יוזמה, נכונות ופעולות ממוקדות – ואנחנו נעשה את זה”.


כך, אט אט מצטרפים לתמיכה בו עורכי הדין מהאזור. “עו”ד דנוך הוכיח שהוא ראוי לאמונם של עורכי הדין עם שורת הישגים מרשימה”, אומר עו”ד יונתן דוד, בעלים של משרד עורכי בשדרות, המתמחה בעיקר בתחום משפחה. “עו”ד דנוך הציב לעצמו מטרה לחזק את הקשר האישי בין עורכי הדין ללשכה, וגם עמד במטרה הזו. אין לי ספק שבחירה בעו”ד דנוך תיטיב עם כלל עורכי הדין. יש לו את היכולת להפוך חזון למציאות. הוא הוכיח את זה באופן מעורר כבוד בשנים האחרונות, והוא ימשיך את זה ביתר שאת גם בקדנציה הבאה”.

לפני כשנתיים באירוע מרשים במיוחד בו השתתפו בכירי קהילת המשפט, חברי מועצת העיר ומאות עורכי דין, נפתחה שלוחה של הלשכה באשקלון, שמהר מאוד הפכה כתובת משמעותית במיוחד עבור עורכי הדין ובעלת השפעה על הקהילה. למעמד החגיגי הגיעו מאות מוזמנים בהם שופטים בכירים, עורכי דין ותיקים וצעירים, רבנים וחברי מועצת העיר.

“הלשכה נועדה לספק למאות הפרקליטים באשקלון, שדרות והסביבה כתובת אמיתית ותוססת, בה יתקיימו מגוון רחב של פעילויות – ימי עיון שוטפים, השתלמויות מקצועיות, העשרות תרבותיות וישיבות חשובות של ועדות הלשכה וגם לקדם יוזמות חברתיות וציבוריות בדגש על חיבור עורכי הדין לקהילה”, מסביר עו”ד דנוך.

בשנים האחרונות נזקפו לזכותו שורה של יוזמות נוספות, כאשר במסגרת תפקידו דאג לראשונה להנגשה של פעילויות הלשכה לערים בפריפריה, כדוגמת שדרות, נתיבות וקרית-גת. כמו-כן, בתקופתו מיסד דנוך את סדרת הרצאות בתחום הפלילי בכל רחבי הדרום, במסגרתה אירח דמויות מפתח מעולם המשפט הפלילי, ביניהם עו”ד ציון אמיר, עו”ד יורם שפטל, עו”ד ששי גז ועו”ד אבי חימי. על שמו של דנוך רשומות פעילויות רבות נוספות, שתרמו רבות לעורכי הדין והפכו אותו לדמות משמעותית ומעורבת בכל הקשור לעולם המשפט הדרומי.

אירוע שיא נוסף שזכה לכותרות רבות בכל אזור הדרום, היה הרצאה של גיבור ישראל, סרן זיו שילון, שבחנוכה האחרון הגיע לאשקלון וסיפר את סיפורו האישי. האירוע הוכיח את כוחו של דנוך כאשר כ-300 עורכי דין הגיעו להרצאה.
במישור המקצועי, דנוך מחזיק כיום בשותפות בשתי שלוחות – באשקלון ובבאר-שבע. המשרדים עוסקים בתחום הנזיקין, בעוד דנוך עומד בראש המשרד באשקלון, שותפו עו”ד אריק ריביצקי מנהל את המשרד בבאר-שבע. המשרדים מנהלים בין היתר תיקי נזיקין מורכבים בעלי פרופיל תקשורתי גבוה.

עם תמיכה של מאות עורכי דין בכל רחבי הדרום, ויחד עם סיעתו ‘המחוז מנצח’, מתכוון דנוך לכבוש את התפקיד המשמעותי. “יצאנו לפני מספר חודשים למסע ארוך ומרתק, מסע שבסופו נכניס למחוז כוחות חדשים ורעננים. עורכי הדין במחוז דרום יתחילו לקבל הרבה יותר, כי מגיע לכולנו יותר”, סיכם דנוך.

 

 

Smiley face

השאר תגובה