Smiley face

כחודשיים לפני הבחירות המקומיות מתבססת מפלגת כולנו המתמודדת למועצת העיר נתיבות כמפלגה חברתית, צעירה ורעננה. אז מי אתם חברי המפלגה?

 

אין ספק שמפלגת כולנו בנתיבות מעוררת הרבה הדים ברחבי העיר. רק לאחרונה כתבנו כאן על ניסיונות האיחוד בין כולנו בראשות ירון סמימי למפלגת אחדות ישראל חניה שלא צלחו. בדפי הפייסבוק בעיר, עולה מפלגה לשיח הציבורי לעיתים קרובות. לא פעם היא ”חוטפת” אש ממבקריה, ולעיתים מקבלת תגובות תומכות על מעשיה. אך ידוע שבפוליטיקה יש כלל, אם תוקפים אותך, משמע אתה קיים. שורה של החלטות הובילה את התגובות של הציבור. החל מהתמיכה שלהם בראש העירייה המכהן יחיאל זוהר, פרסום המצע שלהם ועוד.

זוהי מפלגה עם קונספט שלא הכרנו בעבר בעיר. היא איננה ממומנת על ידי בעלי הון ואין מאחוריה בעלי אינטרסים. בפעם הראשונה בנתיבות, מפלגה מבקשת את עזרת הציבור בנושא הכספי. היה זה כשהם ביקשו בעזרת אתר גיוס התרומות ”הד סטרט” את תרומתו הכספית של הציבור. כך, כל תושב התומך במפלגה יוכל לתרום להצלחת המפלגה ולהיות שותף פעיל של המפלגה.

הם נטו חברתיים, לטוב ולרע. בפוליטיקה לא תמיד מספיק להיות רק חברתי, צריך גם לדעת לגייס בוחרים בשיטת חבר מביא חבר או משפחה מביאה משפחה. הם יודעים זאת במפלגה, ואף על פי כן, הם בוחרים בדרך החברתית על פני הדרך הישנה. האם הם יצליחו? ימים יגידו.

 

מי אתה ירון סמימי?

ירון מוכר לתושבי נתיבות מדפי הפייסבוק רבי ההשפעה הפועלים כיום בעיר נתיבות, כמעט ואין אחד מאיתנו שלא חבר בלפחות מאחד מדפיו. הוא הצליח להפוך את הפלטפורמה החברתית לעזרה הדדית בעיר. קבוצת ‘צריכים משהו נתיבות’ למשל, מעודדת מעורבות חברתית ונתינה בין תושבי העיר ומשמשת פלטפורמה לשיח עירוני בנושאים מגוונים ביחד מנוהלת על ידו ביחד עם שירן אלמליח. ‘דרושים נתיבות והסביבה’ שמחברת בין מי שנצרך לעבודה. ”שם עשינו שינוי תודעתי לאנשים לעבודה במשרות מגוונות ואני עוזר להם בכך. אנו נותנים דגש על נתינת הכלים לצאת ממעגל העוני על ידי מציאת עבודה ולא בעזרה כספית חד פעמית. כאן אנחנו לא נותנים אקמול אלא עושים שינוי לאורח זמן” מספר סמימי.

במקביל ירון מוביל לא מעט פרויקטים ומיזמים בנושאי החינוך והיה הראשון שהצליח להקים ולמסד את הועד הורים העירוני הפועל מזה כשלוש שנים בעיר נתיבות ומשפיע באופן נחרץ על הקשר שבין ההורים בעיר, למערכת החינוך ולרשות המקומית.

סמימי, בן 35 נשוי ליסכה ואב לארבעה. בעבודתו מנהל סמימי את קשרי הקהילה בעמותת אלווין ישראל- עמותה הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלות מוגבלויות בחברה. בוגר תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן גוריון.

“באנו לשנות את התפיסה בה רואים תושבי העיר את נבחרי הציבור ככאלה שנבחרים אחת לחמש שנים ולא שומרים על קשר משמעותי עם התושבים. אנו נפעל לשילוב אקטיבי של תושבי העיר בוועדות העירייה ובמקביל נייצר מיזמיים חינוכיים, קהילתיים ותעסוקתיים. כמו כן אנו נוביל את שינוי גישת התושבים לגבי אגף הרווחה המקומי ובכלל את השירות שניתן לתושבי העיר מכלל מחלקות העירייה. בתור אב לארבעה ילדים המעורב בקהילה אני מודע לכך שאחד הנושאים המשמעותיים ביותר הינו נושא החינוך בעיר, אני לא רוצה שאנחנו נשווה את עצמנו כל הזמן לערים שדרות ואופקים, אלא נשאף להשתוות לערים חזקות במרכז. העיר עוברת שינויים משמעותיים בשנים האחרונות ואנו צריכים להיות ערוכים למתן מענה איכותי לכלל האוכלוסייה- ללא שום הבדל דתי, עדתי וחברתי”.

 

מי אתם חברי המפלגה?  

רשימת המפלגה מתחילה להתבהר. יותר צעירים, יותר נשים, יותר מגזרים מרחבי העיר. המיקום שלהם עדיין לא הוחלט אך הקבוצה מגובשת ופעילה.

שירן אלמליח: נשואה לישראל ואם לשלושה בנים, פעילה חברתית מוכרת בעיר שהובילה שורה של מאבקים ציבוריים לטובת הציבור, החל מטיפת חלב, פניות הציבור בשכונה הוותיקה בעיר ועוד.

נעמה אלון:  חד הורית ואמא לשישה ילדים. פעילה חברתית בתחום החד הוריות, מנחת קבוצות מוסמכת בפסיכודרמה ותיאטרון, עבדה עם נוער בסיכון הנמצאים בחלפות מאסר, מדריכה מתמודדי נפש בעמותת אנוש ומתנדבת במרכז חוסן לסיוע נפשי דרך איחוד הצלה.

נאור חורב: נשוי לשירה ואב לשני בנים, נווה ונועם. השנה סיים את לימודיו כהנדסאי בניין. חורב עובד כבר שנתיים בפנל מטבחים כאחראי התכנון והרכש של החברה.

חנה אייהון: פעילה חברתית שהובילה את המאבק לטיפול במקלטים בעיר, ופעילה בנושא החזרת אברהם מנגיסטו מעזה לישראל.

כנרת אגור: ממובילות התחום בחינוך העירוני, פעילה בכירה בוועד הורים העירוני ומשמשת כיו”ר משותפת של ועד ההורים בבית הספר נועם אליהו.

מרינה אמינוב: גרה בשכונה הוותיקה בעיר ופעילה בוועד השכונתי ובפורום קהילה של השכונה הוותיקה בעיר מסייעת רבות לאוכלוסיית יוצאי ברית המועצות בעיר.

יצחק חזן: נשוי ואב לשלוש בנות, חרדי שמשלב עבודה, התנדבות ולימוד תורה במקביל, פעיל חברתי המתנדב במד”א, במשטרה ובארגון “ידידים” ובמקביל פועל לטובת קידום קהילת העולים מצרפת.

יורם ביטון: מרכז בהתנדבות את נושא הדיור ובין השאר מפעיל מספר קבוצת תושבים שלקחו חלק במיזם מחיר למשתכן.

אביחי שלי: נשוי ואב טרי, האיש שהצליח להגיע לכל פסגה אפשרית למרות ואף על פי מגבלות הראייה והשמיעה שלו. אביחי בוגר תואר שני בכלכלה, עובד בחברת השקעות ארצית ומתנדב במספר עמותות הפועלות לטובת אנשים עם מוגבלות.

 

 

 

Smiley face

השאר תגובה