Smiley face

מכבי נתיבות פתחה את העונה ברגל שמאל כשהיא ממוקמת במקום האחרון בטבלה לאחר 9 מחזורים. מאמן הקבוצה, דני ועקנין סיים את תפקידו ובמקומו נכנס אייל (בילי) שדה ומאז הקבוצה לא מפסיקה להפתיע

מי אתה בילי, ומה גורם לקבוצה המקומית לנצח קבוצות צמרת?

מכבי נתיבות החלה את העונה שלה ברגל שמאל כשסכנת ירידת ליגה כבר הייתה מעבר לפינה. נתיבות סיימה את המחזור הליגה התשיעי עם 3 נקודות בלבד ועמוק במקום האחרון של הטבלה. בעקבות כך, המאמן הקודם, דני ועקנין, סיים את דרכו בקבוצה.

לאחרונה משהו חדש מתחיל בקבוצה המקומית. זה החל מאז כניסתו של המאמן החדש אייל שדה (המכונה בילי). קצת יותר מחודש שבילי מאמן אותם, ואי אפשר להתעלם מהתוצאות הטובות של הקבוצה. כיום מכבי נתיבות נמצאת במקום העשירי מתוך 16, כאשר רק בשבוע שעבר הפתיעה הקבוצה המקומית כשניצחה את קבוצת הצמרת מכבי עירוני שדרות.

בחמשת המשחקים האחרונים, מאז החל לאמן את הקבוצה, נתיבות לא הפסידה אפילו משחק אחד, ועומדת על מאזן של 3 ניצחונות ו-2 תוצאת תיקו. לאור ההצלחה של הקבוצה, קיימנו ראיון עם המאמן החדש, בילי שדה.

מכבי נתיבות עלתה על מסלול הצלחה, כשלאחרונה אנו רואים אותה מנצחת גם משחקים קשים. מה ההבדלים בתפיסות האימון בינך לבין המאמן הקודם דני ועקנין?

”דני ועקנין הוא קודם כל חבר טוב וקולגה למקצוע, אני מעריך אותו ואיני רוצה לדבר עליו או על תפקודו באופן אישי. מה גם שאני גם לא מכיר את התפיסה שלו כמאמן, ועל כן לא יהיה נכון מצידי לומר על כך משהו. אני יכול לדבר על התפיסה שלי. האני מאמין שלי זה מחויבות, מוטיבציה ועבודת צוות. אני חושב שדרך שלושת הפרמטרים האלו וביחד עם אמונה ומחשבה חיובית יכול להוציא קבוצה ממצב שלילי לחיובי”.

ובכל זאת, קיבלת את נתיבות לאחר תחילת עונה קשה במיוחד. לא קל לקבל קבוצה שמישהו אחר בנה את הסגל שלה. איך הייתה התחושה שלך כשהגעת לקבוצה?

”כשנפגשתי בפעם הראשונה עם ישראל שריקי ועם מנכ”ל העירייה הבקשה הראשונה מהם הייתה להשאיר את הקבוצה בליגה. אני לא מפחד מאתגרים ומטרות, ועשיתי את זה כמו גדול בעונה שעברה בשדרות, ובעזרת השם נעמוד במטרה הזאת גם בעונה הנוכחית עם נתיבות”.

בשבוע שעבר ניצחתם את מכבי עירוני שדרות הנמצאת בתחילת הטבלה. האמנת שמכבי נתיבות יכולה לנצח קבוצת צמרת כמו שדרות?

”ברור שהאמנתי. ואת האמונה הזאת החדרתי לשחקנים שלי לאורך כל השבוע. הטרפתי אותם וכשהסתכלתי עליהם בעיניים, ראיתי שהם באו למשחק חדורי מוטיבציה, וזה נתן לי תחושה טובה שאנחנו הולכים לנצח. והתחושה שלאחר הניצחון היא כמובן תמיד הרגשה עילאית. כיף לנצח בכל משחק ולא רק את שדרות”.

מה הציפיות שלך מהקבוצה בעונה הנוכחית? באיזה מקום אתה משער שתסיימו את העונה?

”כרגע אני לא עוסק באיזה מקום נסיים את העונה. אנחנו מתמקדים במטרה אחת. והיא: איך לברוח מהתחתית ולהישאר בליגה”.

שאלת השאלות היא, האם אתה מתכנן להישאר עוד עונות בקבוצה?

”התכנון שלי כרגע הוא לסיים את העונה בצורה הכי טובה שיכולה להיות, וכמובן לעמוד במטרות של הקבוצה כפי שהצגתי קודם לכן. אני מעדיף כרגע לא להתעסק לגבי העתיד שלי ולהיות מרוכז אך ורק במטרה הזאת, של הצלחת מכבי נתיבות”.

 

ניסיון מוכח

לבילי יש רקע עשיר בכדורגל והצלחות מוכחות כמאמן קבוצות. בצעירותו החל לשחק בהפועל קריית גת ואף ועלה איתה ליגה כשהוא כובש את שער העלייה. לצערו, בעקבות פציעה קשה ברגלו נאלץ לפרוש ממשחק פעיל, אך מהר מאוד מצא את מקומו בתפקידי אימון.

בילי אימן את מועדון ספורט קריית גת ורשם הצלחה ענקית כשעלה איתם ליגה כבר בעונתו הראשונה כמאמן הקבוצה, ואף היה שותף לעליית הפועל קריית גת לליגה הלאומית כעוזר מאמן. אירוע נוסף וחשוב ברזומה שלו קשור לכדורגל נשים. הוא חתום על הצלחה היסטורית כשהוביל את קבוצת הכדורגל הנשית בקרית גת לגביע המדינה. בילי מספר על העבר שלו, וחושף את השינויים שעתידה הקבוצה לעבור בעונה הנוכחית.

בילי בזכיית הגביע בכדורגל נשים

מה הרקע שלך בתחום הכדורגל?

”כל החיים הייתי חי ונושם כדורגל. הייתי שחקן במכבי קריית גת עד גיל 28. בגיל הזה נפצעתי בצורה קשה ונאלצתי לפרוש. מכאן עברתי לתחום האימון, ולא עשיתי קיצורי דרך. עבדתי במחלקת הנוער בקרית גת ולאחר מכן עבדתי בבוגרים כמאמן ראשי וכעוזר מאמן בליגה הלאומית. אימנתי גם במשך שתי עונות את קבוצת הנשים של קריית גת, כאשר בעונה אחת זכינו בגביע המדינה ובעונה השנייה זכינו באליפות המדינה, ומשם המשכנו לטורניר בליגת האלופות. אני מאמן שנושא המחויבות הולך לפניי, זה האני מאמין שלי, וברוך השם זה מצליח ועובד בכל מקום שאני נמצא בו”.

ישנם שינויים שאתה מתכנן לעשות בעונה הנוכחית?

”אנחנו כרגע לא מתכננים שום שינוי. אני חושב שיש שחקנים טובים מאוד בקבוצה והקבוצה טובה ומלוכדת. אני מאמין שבהמשך נצרף לפחות 3-4 שחקנים נוספים כדי לחזק את הסגל הקיים ועם זה נרוץ עד סוף העונה לעבר ההצלחה”.

לסיכום, תגלה לנו מאיפה הגיע הכינוי שלך “בילי”?

”השם בילי החל ככינוי עוד מהילדות. פעם הייתה תכנית בטלוויזיה בשם ‘ספורט בילי’ וכבר כילד עניין אותי רק ספורט וכדורגל בפרט, מאותו הרגע כולם קראו לי כך והכינוי הזה דבק בי”.

 

 

Smiley face

השאר תגובה