Smiley face

עם ניסיון של 35 שנות עבודה בבנק, אילנה בנימיני יוצאת לדרך חדשה ומסבירה מדוע חייבים לקחת יועץ משכנתאות מומחה. עם ניסיון מוכח, היא כבר חסכה לאנשים עשרות עד מאות אלפי ש”ח 

אין מישהו שלא מכירה את אילנה מבנק הפועלים. במשך 35 השנים האחרונות היא הייתה הדמות המוכרת בבנק. לאחרונה, יצאה בנימיני לפנסיה והחליטה לצאת מדרך משלה.

בית העסק “אילנה בנימיני – יעוץ משכנתאות ושירותים פיננסים” שוכן במשרד מפואר בעיר, ב”בית כרמי” החדש ומתפרס על כל הקומה המרכזית. זהו לא עוד ייעוץ משכנתאות רגיל. המשרד מלווה את לקוחותיו בכל שלבי נטילת המשכנתא וזאת על פי מודל המחויב ללקוח בלבד. דבר זה מאפשר להתמודד בצורה המיטבית אל מול המערכת הבנקאית וגופי המימון השונים.

 

איך חוסכים כסף?

אחת מהדרכים המשמעותיות לחסוך הרבה כסף בתהליך הבניה או רכישת דירה היא באמצעות הוזלת תשלומי המשכנתא. לא מעט חברים מקלים ראש, מתבלבלים וחושבים שפקיד הבנק החביב “נמצא שם בשבילם אך ורק כדי לתת שירות”, אך לא תמיד זה נכון.

רבים סבורים כי לקיחת משכנתא הינה הצעד המשמעותי ביותר לכל זוג ממוצע בישראל. אך דווקא בנושא זה, לא תמיד אנו יודעים עם מי כדאי להתייעץ. לבנק יש אינטרסים משלו, והוא לא הכתובת לייעוץ הטוב ביותר ללקוח.

בנימיני שעבדה בבנק שנים ויצאה לדרך עצמאית בונה את תמהיל המשכנתא המנצח, בהתאם לפרופיל האישי והפיננסי התואם ללקוח, כולל התייחסות לכוכביות הקטנות של הבנק. כך, מי שלוקח משכנתא יכול לקבל את התנאים הטובים ביותר בשבילו ואף יקל נציג שידאג לו מול הבנקים. בנימיני ושאר חבריה יועצי המשכנתאות הם היחידים שעומדים לצד הלקוח בעת לקיחת המשכנתא.

לא תמיד יודעים, אך מדובר בסכומים גדולים מאוד שיכולים להיחסך אם רק לוקח המשכנתא לא יהיה פזיז. ללא הידע הנדרש לא יכולים להיות ללקוח את הכלים והידע להתמודד מול הבנקים ולדעת לזהות מתי ואיפה נמצאת נקודת התורפה שלהם.

לשם כך אנשים רבים לוקחים יועץ משכנתא מומחה שיודע לדאוג ולחסוך כמה שיותר כסף. חסכון זה יכול לנוע בין עשרות למאות אלפי שקלים, ולבנימני יש הוכחות לכך.

”משפחת אלון ביקשו לקחת משכנתא חדשה, הם הגיעו למשרדנו עם הצעה מבנק מסוים, שהייתה לטענתם “המילה האחרונה” של הבנקים, אילנה עירבה בשבילם ‘בכיר’ מאחד הבנקים שאישר בשבילה ריביות אטרקטיביות ובכך חסכתי לזוג היקר 156,000 שקלים במשכנתא שלהם”.

 

מהבנק לאזרח

עיתון “גלובס” המוכר היטב כאתר הפיננסי המוביל בישראל נכנס לעובי הקורה באשר לאופן בחירת “יועץ מומחה”, הכלכלנים של “גלובס” קבעו כי בראש רשימת היועצים נמצאים אנשי המשכנתאות שעבדו מן העבר השני במשך שנים רבות.

בנימיני כאמור, עברה מהשירות לאזרח בבנק לשירות עצמאי. ”עשיתי את המקסימום בשביל כל אחד ואחד, וכל לקוח שלי הרגיש שנלחמתי בשבילו על כל עשירית האחוז” אומרת בנימיני.

”אך עם זאת, ישנם מסלולים שונים שהתעדכנו לעיתים קרובות במערכת הבנקאית ולא אפשרו לי לפעול במסלול אחר, מעין תבניות ששוללות את שיקול הדעת שלי, הרי בסופו של דבר המשכנתא עוברת את אישור מנהל הבנק וזה לא יאשר ולא ייתן יד לקביעת מסלולים הנוגדים את ההנחיות מלמעלה, אז עשיתי את המקסימום עבור כולם במסגרת יכולותיי והרשאותיי”.

היציאה לדרך עצמאית לא יכולה לגרום בעיות אלו. ”אולם כיועצת חיצונית אני יכולה להרכיב מסלולים מגוונים, לדרוש, להתמקח ואף להפעיל קשרים במידת הצורך, על מנת שאשיג ללקוח שלי את המקסימום, העולה על המקסימום שלי כבנקאית”.

בנימני ממליצה לכל אחד להתייעץ איתה ואף מציעה הצעה מפתה. ”תחום יעוץ המשכנתאות הינו תחום כדאי לכל נוטלי המשכנתאות, זהו תחום המבוסס על הצלחות, לקוח יכול לעשות “סקר שוק” ולהגיע אלי עם ההצעה הנמוכה ביותר שקיבל, ואם אצליח לחסוך לו כסף אז ישלם עבור השירות, ואם באופן חריג מאוד לא אוכל להוזיל ולהיטיב עימו, אז לא עשינו עסקה וניפרד כידידים, מומלץ מאוד לכולם, גם לחכמים ביותר, כבר טיפלתי בעורכי דין ורואי חשבון שהגיעו לפגישה הראשונה כ’מבינים גדולים’ וסיימו איתי פעורי פה ומעריכים”.

 

 

אילנה בנימיני (56)

אמא ל-4

לאחר 35 שנות עבודה בבנק כמנהלת מחלקת “משכן” יצאה לפנסיה

כיום מנהלת את ”אילנה בנימיני – יעוץ משכנתאות ושירותים פיננסיים”

תחומי מומחיות: משכנתא חדשה, משכנתא למשקים ונחלות, מחזור משכנתא, בנייה עצמית, מחיר למשתכן, הלוואה לכל מטרה, יעוץ כלכלי וטיפול ורישום מול המשרדים הממשלתיים

 

 

Smiley face

השאר תגובה