1

שבוע עתודה מדעית בתיכון מרחבים

שבוע עתודה מדעית טכנולוגית בתיכון מרחבים, שבמועצה האזורית מרחבים, התקיים השבוע. תלמידי העתודה השתתפו בפעילויות חווייתיות מעצימות ומעשירות

האירועים נפתחו עם הגעתה של ניידת מדענוע ממכון ויצמן. תלמידי העתודה משכבה י’ ערכו ניתוח חי על לבבות של הודו ובקר, חקרו את מבנה הלב ואופן פעולתו.

תלמידי העתודה משכבה ז’ ומשכבה ח’ השתתפו בהרצאה מדעית בנושא נפלאות הזכוכית. דני נוטמן, נפח זכוכית ממכון ויצמן ריתק את התלמידים בסיפוריו ובהדגמות חווייתיות בשיתוף התלמידים. בנוסף, יצאו תלמידי העתודה משכבה ז’ לפארק קרסו ושם השתתפו בסדנת תלת מימד והשתתפו במשחק תחרותי “כתב חידה”. במקביל, תלמידי העתודה משכבה ט’ ביקרו ביום שכולו מדע באוניברסיטת בן גוריון. היום כלל הרצאה בנושא הנדסה גנטית, ניסוי מעבדה בו התלמידים הפיקו DNA מחיידק, ופאנל סטודנטים שבו התלמידים הקשיבו למידע חשוב על הקבלה לאקדמיה, מסלולי לימודים, הקשר שבין תעודת הבגרות לכניסה לאקדמיה וכיצד לבחור מגמות. היה לתלמידים יום מרתק, מלא בעניין ועשייה, התלמידים תיארו זאת כסיור “הכי טוב” שהיה להם.

תלמידי העתודה משכבה ט’ עברו פעילות בנושא המראות ונחיתות, התלמידים בנו יחד טילים על פי עקרונות בליסטיים פשוטים. בסיום הפעילות שיגרו את הטילים ובחנו איזה טיל הוא המוצלח ביותר.

“שבוע העתודה היה גדוש בסדנאות, סיורים ובאירועים מיוחדים ושוברי שגרה להעצמה והעשרת תלמידי העתודה.” סיכמה מנהלת תיכון מרחבים, רחל סיני.

נאמנים לסביבה ולטבע במרחבים

במהלך השנה לומדים התלמידים ומעמיקים בנושא הקיימות ואיכות הסביבה ומתנסים בערכים של שמירה על הסביבה

נאמני סביבה הם קבוצת מנהיגות של תלמידים משכבות ה’ – ו’ בבית הספר היסודי “מבועים”. בחודש שבט הוא חודש שמזמן למידה של ערכים אלו. נאמני הסביבה הכינו מצגות בנושאים של שמירה על הסביבה לשכבות א’ – ב’, שימוש חוזר ומיחזור בעזרת משחקים ופאזלים לשכבות ג’ – ד’, זיהום אויר ומים לשכבות ה’ – ו’.

תלמידי כיתות א’ הכינו ראשי דשא מגרביונים משומשים ומבקבוקים. הנאמנים העבירו את הפעילות בכל הכיתות בבית הספר. לאה פארג’, המורה למדעים בבית- הספר, מובילה את התוכנית הנהדרת.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!