212A7457

קרובים לאחדות

שר הפנים אריה מכלוף דרעי ביקר השבוע בנתיבות, ויחד עם ראש העיר יחיאל זוהר סייר במוסדות החינוך החרדים בעיר, בראשותם של משפחת אברג’יל, הבבא ברוך והרנטגן

טל סיגרון

יממה לאחר שנשמע דרעי מדבר בגנותו של הראש הראשי לירושלים, הרב שלמה עמאר, הגיע שר הפנים לביקור במועצה האזורית בשדות נגב ולאחר מכן בנתיבות.

בשדות נגב קיבל אותו ראש המועצה תמיר עידאן, יחד עם מנהלי הישיבה. מקורבי השר ניסו לשבש את הפגישה של עידאן עם דרעי, כיוון שעידאן לא מתקפל בפני דרישותיהם – אך ניסיון זה נכשל כאשר דרעי התקשר ישירות לעידאן כדי לוודא שהוא מגיע לביקורו ואף כשנפגשו עידאן קיבל חיבוק חם והתנצלות על אי ההבנה.

לאחר ביקורו של דרעי בשדות נגב, הוא הגיע לנתיבות, שם האתגר היה גדול יותר. עד לא מזמן דרעי וראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר היו בנתק ארוך שנים שגם כלל לכלוכים משני הצדדים. אך כשנפגשנו השניים בירך דרעי על המפגש באמירה מוכרת: “שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה”, כמובן ללא שם ומלכות.

נקדים ונגיד כי הציפייה שחצרות הרבנים יכריזו על תמיכתם בזוהר לראשות העיר לא יצאה אל הפועל, אך בהחלט ניתן לומר שהביקור והסיור של השניים היה מוצלח. מצד אחד זוהר מעוניין בתמיכת רשימת ש”ס ורשימת ג’ לבחירות הקרובות – מה שיכול להבטיח את נצחונו כמעט בוודאות. מצד שני, דרעי נמצא כעת בשעות קשות מאוד בתוך מפלגתו, ובחדרי החקירות, וזקוק נואשות לאחדות כל הקהילות סביבו. דרך ראש העיר נתיבות שידו בכל ויד כל בו – אחדות כזאת יכולה להתקיים.

בבחירות הקודמות לראשות הממשלה, הרב יורם אברג’יל זצ”ל תמך בשנוא נפשו של דרעי, אלי ישי ורשימת ‘יחד’ – מה שגרם לנתק בין משפחת אברג’יל לדרעי. בביקור על פניו נראה שההדורים יושרו. כעת דרעי מקווה שמשפחת אברג’יל יתמכו בו וילכו איתו, כיוון שמדובר באלפי קולות שבמצבו של דרעי הוא זקוק להם נואשות.

במהלך הסיור של דרעי וזוהר, מוסדות רבים שהגיעו אליהם הסבירו לדרעי מה הם צריכים כדי להמשיך להתקיים. דרעי הסביר לכולם: “יש לכם ראש עיר שיודע לדרוש, תשאירו לנו משהו לפגישת העבודה”.

פגישת העבודה אכן הגיעה לאחר חצות היום במתנ”ס נתיבות, שכללו את צוות משרדו של דרעי וצוות עיריית נתיבות. שהרי אחרי שנים של נתק יש פערים רבים להשלים ובקשות גדולות על הפרק.

רבני הקהילה החרדית בעיר תומכים בדרעי בשעות הקשות

״אני רוצה שתדעו שרבי אריה עושה רבות למען רבני ישראל ואני יודע שיש הרבה שונאים ומקטרגים “אבל לא יעזור להם כלום, כי רבי אריה הוא כולו לבן, כולו טהור. לכן כל המפריעים והמקטרגים יבואו על עונשם. אני בטוח בזה. כולם יהיו כאין וכאפס״, אמר הבאבא ברוך.

בנו של הרב יורם אברג’יל וממשיך דרכו, הרב חיים יוסף אברג’יל אמר: “הודו לה’. הרגשתי בלב היום שזה יום חג. אני נרגש לקדם בברכה את בואו של השר הרב דרעי.  אני זוכר מה שאבא אמר לי על אריה עוד לפני 25 שנה – ׳והאלוקים יבקש את הנרדף’. רודפים את הרב אריה אבל ה׳ מסייע לו״.

הרב אברג׳ל גילה על מאורע מיוחד מיום פטירת אביו זצוק״ל: “אני רוצה לגלות לכם סוד, ביום שאבא ‘עלה והתעלה’, כולם ראו שם את השכינה ממש. באותו יום ירד גשם, אמרתי לאבא ‘יורד גשם’, הוא אמר לי ‘השמיים בוכים’ ואז אבא אמר לי, איפה רבי אריה? אני רוצה ללחוץ את ידו של רבי אריה, אני רוצה לברך אותו’. אין ספק שבוודאי ברכתו של אבא מלווה את רבי אריה”, סיים הרב אברג’ל.

שתפו חברים

נתיבות אונליין

האפליקציה של נתיבות והסביבה – קופונים, עסקים, מידע עירוני, כתבות ומאמרים ועוד.

בהורדה חינם!