Smiley face

הנוק אאוט של יחיאל, נפילתו של פרץ, הנסיקה של ירון סמימי, המהלך של ישראל חניה ואיחוד הכוחות של שס”ג. כך הסתיימה לה עוד מערכת בחירות (די) שגרתית בנתיבות

שי כהן

הם שידרו שזה הולך להיות מתוח עד הרגע האחרון, ביד אחת הם החזיקו את הקלפים צמוד לחזה וביד השנייה החזיקו את הכובע עם השפן למקרה הצורך, אך ככל שעבר הזמן מרגע פתיחת הקלפיות התברר לכולם שאפשר להחזיר את השפן לכלוב אף אחד כבר לא יצטרך להשתמש בו, זה נגמר בנוק אאוט מוחץ ליחיאל זוהר.

מערכת הבחירות הנוכחית בנתיבות זימנה לנו להכיר שחקנים חדשים וצעירים שעוד נשמע עליהם בהמשך וגם נראה אותם בהנהגת העיר בעתיד, כדוגמת ירון סמימי ממפלגת כולנו, רפאל שריקי ממפלגת יחד, וקובי בלחדב מקהילות, ועליהם אפשר להוסיף את ישראל חניה הוותיק/צעיר, וגל פלד שעשה קמבק למועצת העיר.

אבל מעל כולם ניצבו שני אנשים שנראה שניסו בכל כוחם לתת פייט אחד לשני על מנת לזכות בכל הקופה –ראשות העיר, מצד אחד זה היה יחיאל זוהר הוותיק ששולט ביד רמה כבר 30 שנה, ומנגד משה פרץ שהחליט הפעם להתמודד מולו עד הסוף, כל צד נתן את התחושה לפעילים שלו שזה צמוד וכל קול קובע, הרשתות החברתיות הופצצו בפוסטים של בעד ונגד עם לא מעט הכפשות משני הצדדים, העלונים חולקו בכל בית, ומטות הפעילים היו נראים כמו בסיס צבאי רגע לפני פקודת היציאה לקרב.

כבר עם שעות הבוקר המוקדמות נצפו שני המתמודדים מחוזקים בפעילים הצמודים שלהם מסתובבים בקלפיות עם לא מעט לחץ שנראה על פניהם. הסלולארי שלהם כמעט ולא נדם לרגע, המשפט שיוצא מפיהם אומר כמעט על אוטומט “כל קול קובע”, וככל שעובר הזמן כך מפלס הלחץ עולה, וכולם מחכים לרגע סגירת הקלפיות.

אך עם תחילת ספירת הקלפיות הראשונות ההרגשה כי יחיאל זוהר הולך לנצח התחלפה בהבנה שיחיאל זוהר פשוט מביס את משה פרץ באחוזים שטרם נראו בנתיבות, כל קלפי שנספר היה עם יתרון משמעותי לזוהר, והאות לחגיגות ניתנו כבר בשעה 12:00 בלילה, עם נאום ניצחון של זוהר שהודה למצביעיו ולפעילים שלו.

מועצת העיר: מועמדים צעירים ומבטיחים

אבל מערכת הבחירות לא התמקדה רק לראשות העיר, אלא גם למועצת העיר בה הוצגו לראשונה מפלגות חדשות עם מועמדים מבטיחים. בתחילת הדרך מפלגת אחדות של ישראל חניה הייתה סביב  אחוז החסימה למנדט אבל במהלך פוליטי משמעותי שלו הצליח לחבר אליו את מפלגתו של אלי ישי מה שהקפיץ משמעותית את הסיכויים שלו ל-2 מנדטים וכך זה אכן גם נגמר.

מנגד בפעם הראשונה התמודד ירון סמימי תחת מפלגת “כולנו”, סמימי שמוכר לציבור בנתיבות בזכות יכולת העשייה  שלו בשנים האחרונות ללא שום קשר לפוליטיקה האמין שהציבור בעיר יגמול לו על כך ויצביע עבורו מה שהתברר כנכון, ואם בתחילת הדרך רבים חשבו שהמהלך שלו לחבור בפתק שני ליחיאל יפגע בו תוצאות הבחירות הראו אחרת לחלוטין.

סמימי עם תקציב זעום וללא כל “דעת תורה” מאחוריו הצליח להביא קרוב ל-1,400 קולות שהצביעו עבורו, ללא ספק זהו הישג מצויין בעבורו. ועכשיו מה שנותר לו הוא לפרוע את השטרות שהוא התחייב עליהם במערכת הבחירות.

היו שחשבו שהם מפורקים, שדעת תורה אצלם זה נתון לשינויים ולמצבי רוח והם לא יגיעו ל-3 מנדטים, אבל בסוף התברר לכולם ששס”ג הצליחו ובגדול! 5 מנדטים ביכולת ארגון מרשימה וכמעט ללא עריקות של בוחריהם למפלגות שונות, למעט מכה קלה בכנף בדמות של מפלגת קהילות שהצליחו להביא הישג נאה אך לא נכנסו למועצת העיר.

ישראל ביתנו מראים מגמה של היחלשות בכל מערכת בחירות, עכשיו זה אומנם הספיק להם למנדט אחד אבל בכלל לא בטוח שזה יספיק להם בבחירות הבאות.

ועוד כמה משפטים לסיום: מפלגת הבית היהודי בנתיבות שהתפרקה בבחירות האלו, הצליחה בסוף להכניס 2 נציגים (לשעבר) למועצת העיר- ירון סמימי וגל פלד.

לכל מי שחשב שיש הסכם או אין הסכם בין אחדות ליחד בעניין המקום הראשון אז העניין נפתר ברגע שהם הביאו 2 מנדטים.

Smiley face

השאר תגובה